Jump to content

BMW E30 COUPE. TM 21 XXS


tzucu25_e30..

Recommended Posts

buna ziua: la toti baietii din bmwclub...

sa va prezint si eu masinuta mea..

am achizitionat-o in septembrie 2008 si am inmatriculat-o in aprilie 2009 in urma platirii taxei de 9500 lei.

bmw 320i e30 ursulet,coupe.

km: 160000 reali carte service.

motor:2000cmc benzina 6 cilindri,129cp.

cutie viteza:''getrag'' un pic mai scurta.

diferential blocabil,raport 4,10.

serpisori inox ''hartge''

evacuare complecta inox ''supersport''

suspensie un pic mai joasa de cat originala,telescoape galbene ''bilstein gaz''+arcuri negre un pic mai joase.

jante bbs 16'' 7,5j toate cu anvelope 195/55/16fata,continental 205/55/16spate,dunlop.

scut cutie viteze si motor "hartge"

eleron ''m tehnic II'' complect format din doua bucati.

carlig remorcare original bmw sub bara,detasabil cu cheie.

buzita fata ''is"

proiectoare ceata.

faruri lupa.

trapa manuala.

perdeluta spate soare(parasolar).

geamuri manuale inchise la culoare din fabrica+parbriz cu protectie soare.

oglinzi electrice.

interior ''m tehnic II recaro''.

check control.

computer bord.

volan 3spite piele+schimbator piele.

sistem original audio bmw sound system format din 6difuzoare 2fata+2tweetere+2spate pe 3cai+casetofon.

in rest nu sau facut modificari fiindca am vrut sa o pastrez cat mai originala.

multumesc...

post-25500-1245771872_thumb.jpg

post-25500-1245771887_thumb.jpg

post-25500-1245771896_thumb.jpg

post-25500-1245771904_thumb.jpg

post-25500-1245771912_thumb.jpg

post-25500-1245771921_thumb.jpg

post-25500-1245771929_thumb.jpg

post-25500-1245771937_thumb.jpg

post-25500-1245771946_thumb.jpg

post-25500-1245771955_thumb.jpg

post-25500-1245771963_thumb.jpg

post-25500-1245771971_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

am achizitionat-o in septembrie 2008 si am inmatriculat-o in aprilie 2009 in urma platirii taxei de 9500 lei.

 

oribila taxa

 

frumoasa rau masina, ma bate gandu sa imi iau si eu asa ceva. imi place ca e originala si intretinuta

 

e cumva euro 2 masina ?

Link to comment
Share on other sites

Nu avea cum sa fie euro 2... el l-a inmatriculat cu taxa veche.

 

Cum poate fi un urs din 89 euro 2?

 

tot respectul pentru proprietar si masina, excelenta (ma risc la un comentariu.... nu imi place evacuarea, toate trompetele de prin oras au asa ceva de zici ca le-au furat de la camioane, nu le suport cand le vad asa in sus un pic ridicate , mor!!!!) pune 2 drepte rotunde si o sa fie mult mai bine zic eu !!!!

Link to comment
Share on other sites

multumesc frumos pt.urari si sfaturi............norma de poluare: non euro am inmatriculato cu taxa veche ca a fost bagata in tara inainte de 15 decembrie 2008 scrie si la prezentara nu exista ursulet cu euro 2 in romania sau cel puti la noi nu iti da nimeni euro pe ele pe ursuleturi si nici pe masini mai vechi de 90.........

 

cred ca in curand o sa vina o toba originala numai ca asa a fost pe masina si este inox facuta dupa cea originala...........

Link to comment
Share on other sites

Atunci ce inseamna bulina verde de pe parbriz cu un 4 pe ea?

A mea avea asa ceva cand am adus-o...

bulina aia verde inseamna ca masina a fost omologata (prin schimbarea sistemului de evacuare) in germania ca avind o norma de poluare mai redusa(implicit taxe mai mici). insa aceasta norma nu este recunoscuta la noi.

scuze de off topic

Edited by BOGDAN WST
Link to comment
Share on other sites

bulina aia verde inseamna ca masina a fost omologata (prin schimbarea sistemului de evacuare) in germania ca avind o norma de poluare mai redusa(implicit taxe mai mici). insa aceasta norma nu este recunoscuta la noi.

scuze de off topic

 

Da, la asta ma refeream....

Doreli aia de la RAR mi-au fofilat un euro 2 dar eu sunt sigur ca masina mea are mai mult de euro2...

Da la noi tot ucenicii de cizmari fac regulile.... <_<

Ma miram eu...a mea e din 96, si avea bulina aia verde cu 4 pe ea(in Munchen) si tin minte ca am vazut o gramada de opel astra prin oras, de prin 2000-2001 care aveau asa ceva dar galben si cu 3....

Link to comment
Share on other sites

Bulina aia verde nu indica altceva decat starea masinii la TUV.... si eu pe e46 am avut bulina aia verde cu cifra 4 pe ea, din cate stiu tine ceva de emisii in germania...4 fiind starea cea mai buna, emisiile cele mai mici. <_< sau cele mai aproape de declaratiile producatorului..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.