Jump to content

Noul M5


Rares_CJ

Recommended Posts

o masina care consuma 40l la suta mi se pare o mare gaura din toate punctele de vedere...

 

Pana si cu bmw-ul tau dac merge blana pe autostrada scoate consum de 12-13%.

 

Un super car in mintea voastra trebuie sa consume cel putin 40% ca sa te tina un full 15 min, sa nu aiba aer conditionat pentru ca ar fi prea grea... sa stai intr`o conserva ... sa iti dardaie dintii in gura, sa nu te poti bucura de ea si lista continua...

 

ps. Neaparat sa faca fie de cel putin 10 ori mai scumpa altfel nu e supercar.

 

Asta numai un roman putea sa o spuna

 

Orice masina consuma mult daca se merge cu acceleratia la podea,mai ales daca are o aerodinamica de caramida,4x4 si 555cp sub capota.

 

Iar cine isi cumpara o masina de peste 100k euro,cu peste 500cp,cu siguranta nu-l intereseaza atat de mult consumul.

Link to comment
Share on other sites

primul tur de circuit:

 

Nordschleife, Germany - 7:55:00,waw :goodjob:

 

Pe ac circuit: R8 V10 spyder 7:50:50,SL 65AMG black series 7:51:00,Gallardo a scos 7:52:00,F430 7:55:00,panamera turbo 7:56:00,R8 4.2fsi 8.01.90,M3 e92 8:05:00,M5 e60 8:13:00

Edited by ionut_marius
Link to comment
Share on other sites

GT-R este masina visurilor mele ! :pardon:

Vrabia malai viseaza.

 

De curiozitate. Ce faci tu cu masina aia?!? Crezi ca ai sa fii in stare sa o conduci? Pe unde ai s-o conduci? Iti permiti sa o intretii?

 

Ce-am vrut sa spun cu toate astea? NImic mai mult decat ca o masina nu inseamna doar niste cifre abstracte. Inseamna emotia care ti-o transmite cand o privesti, cand stai in ea, cand mergi cu ea.

O masina inseamna mult mai mult decat 0-100km/h 3 secunde...

Vrei 3 secunde de la 0 la 100km/h, sub 3 sec face cam orice moto mai pricopsita si ti-o poti permite cu 3-4k euro si? Si nimic, nu viteza sau repriza e totul.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1. Ce faci tu cu masina aia?!?

2. Crezi ca ai sa fii in stare sa o conduci?

3. Pe unde ai s-o conduci?

4. Iti permiti sa o intretii?

5. O masina inseamna mult mai mult decat 0-100km/h 3 secunde...

6.nu viteza sau repriza e totul.

 

 

 

1. cum n-am studii de pilotaj , am s-o conduc la modul de user-new bee , ma incanta cel mai tare la aceasta masina AWD-ul si felul in care masina raspunde pe curbe si cum pune puterea jos.. in rest , ceva cerculete si drifturi in spatii mari si normal, placerea mea , este nepretuita...:rolleyes:

2. da.

3. in Romania.

4. daca imi voi permite sa o cumpar (noua) cu siguranta imi voi permite sa o si intretin.

5. pt mine 0-100 inseamna suficient doar sunt new-bee,remember ?! .. in plus masina aia nu o fi scos locul 12 doar pt ca sta bine la 0-100

6. pt mine este suficient, in plus masina aia poate mult mai mult de atat si chiar cu mult peste noul M5, sunt convins.. :flowers:

 

as mai completa si faptul ca imi place cum arata masina ..

Edited by POIUYT
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pai, sa fie intr-un ceas bun si sa o stapanesti fericit.

Dai de baut pe chestia asta.

 

Imi place de tine ca pe langa faptul ca esti baiat simpatic ai si foarte mare incredere in tine, ceea ce e un lucru foarte bun, fara sa stau prea mult sa ma gandesc.

Link to comment
Share on other sites

asa e,nu stiu de ce tindem sa facem tot timpul comparatii cu masini din clase diferite

 

oricum,gt r e bestie...sa l fi vazut pe cel care a castigat accelerarile de la arad,mai era si modificat mergea catre 800 de cai..he,he

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ma bucur sa vad aici atatia experti in supecar-uri, supersportive, etc! Ar fi interesant de stiut cati din cei care isi dau cu parerea despre cat de sportiv este un M5 au mers vreodata cu vreunul! Eu unul abia astept noul M5. O masina cu 560 cp, un cuplu bun, spatiu mi se pare o solutie buna pt cei carora le plac masinile rapide. Nu este o masina pt liniute, asta se poate face si cu un ursulet sau o toyota de vreo 15 ani in care bagi niste bani! In schimb pe autostrada stai langa orice masina. Pana acum am bagat ceva km cu m5 ul e60 prin UE si nu m am facut de ras. Si daca tot vb de masini de vis ce spuneti de un m5 sau m6 gpower(exact m6 pe care puiut il are in poza de avatar).Pacat ca pretul pt transformare se ridica undeva in jurul a 50000 €. nu sunt multe masini care sa mearga lejer cu peste 370km si care sa fie si fiabila, adica sa nu iti cada tot dupa fiecare iesire... Oricum uneori am impresia ca unii au gresit forumul! In rest multa bafta cu noile achizitii Edited by fortdoe
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Daca e sa o luam asa , cati dintre noi ar trebuii sa comenteze deciziile guvernului ? Nu cred ca avem printre noi vre-un fost presedinte sau prim ministru si cu toate astea topicul despre politica e destul de stufos .
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.