Jump to content

am cumparat un E36 320i touring


leoberti

Recommended Posts

va salut.

am cumparat azi masina din poze. se prezinta bine ... este ingrijita, functioneaza totul pe ea , motorul merge frumos (rotund, fara vibratii , fara intreruperi), nu bate nimic si se simte inchegata. problema este ca vreau sa ii ridic garda la sol, mi se pare foarte joasa si nu cred ca isi va indeplini cu succes sarcinile pt care am cumparat-o <_< (pescuit , drumuri de tara , santier .. etc). ce trebuie sa fac ca sa ii ridic garda la sol? trebuie inlocuite arcurile si telescoapele sau doar arcurile?

de asemenea evacuarea scoate un zgomot de spart undeva prin zona intermediara probabil va fi necesara inlocuirea intermediarei (cu tot cu catalizator). stiti vreun parc de dezmembrari de unde pot cumpara una second hand (in oltenia de preferat)?

va multumesc. in mod sigur voi reveni cu intrebari , momentan astea sunt chestiile care ma deranjeaza.

post-5752-1246028195_thumb.jpg

post-5752-1246028205_thumb.jpg

post-5752-1246028210_thumb.jpg

post-5752-1246028216_thumb.jpg

post-5752-1246028221_thumb.jpg

post-5752-1246028226_thumb.jpg

post-5752-1246028231_thumb.jpg

post-5752-1246028240_thumb.jpg

post-5752-1246028245_thumb.jpg

post-5752-1246028249_thumb.jpg

post-5752-1246028255_thumb.jpg

post-5752-1246028261_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

multumesc.

am rezolvat zgomotul.... era o gaura in esapament <_<. mai raman cu o singura problema majora si anume garda la sol pe puntea fata. trebuie sa schimb doar arcurile sau arcuri + telescoape. este foarte probabil sa fie suspensie sport pt ca mi se pare foarte tare. mult mai tare decat la E46. puntea fata cel putin...

o chestie minora ar mai fi volanul care sta stramb (spre stanga) . nu are joc, directia este foarte precisa doar ca atunci cand merg drept volanul este destul de mult rotit spre stanga :).

am gasit niste faruri : xenon + angel eyes la 450RON setul. nu a specificat daca sunt noi sau second hand ... o sa il intreb maine pe tip. e mult , putin? bun , rau?

ca sa pun xenon trebuie sa schimb si blocul de lumini ca la E46?

@AlexPP : nu stiu ..eu am gasit masina pe craiovaforum, deci daca colegul de forum la care te referi tu este din craiova ... ma gandesc ca e f probabil sa fi fost a lui.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.