Jump to content

Accidente


zixx

Recommended Posts

  • Replies 524
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mare accident azi.

 

Eram la spalatoria aia de langa targul vitan. Dintr-o data vad un papuc cum intra pe contrasens (nu stiu de ce), intra intr-una cu un jeep Pajero parca (in stanga spate) si se opreste intr-un Cielo. Aia cu jeepu, ii fuge de fund, intra pe contrasens si se ciocneste cu o dacie break. Impactul l-a aruncat pe ala din dacie pe scaunu din dreapta. Era in stare de soc omu. Deci asa ceva vezi numai in filme. Daca terminau aia spalatu cu 3min mai devreme mi-o luam si eu cred.

 

Concluzia... Cielo usor in fata, papuc muci in fata, jeep usor in fata, dacie break varza.

 

Ala din papuc dupa ce s-a oprit in cielo a iesit din masina si a luat-o la fuga ca cred ca il linsau aia. Bagatziai P***'n natia lor de papucari. Cre ca o fii vrut omu sa parcheze pe contrasens si a zis ca are timp ca altfel nu inteleg ce p@#%$ masii cauta acolo.

Link to comment
Share on other sites

:blink:

 

De ce scrie "angajatul" pe poze?

55149[/snapback]

 

pentru ca sunt facute de mine ....DOOOH

in momentul in care ma opresc sa fac niste poze,cu aparatul meu,acele poze imi apartin si nu am chef ca dupa ce le pun undeva pe net....sa le vad pe n site-uri avand diverse sigle pe ele si care mai de care sustinand ca sunt facute de el.

E doar un watermark,pentru ca sunt originale.

Link to comment
Share on other sites

Cum poate sa inceapa o zi prost ? Cu ... "Vecine, ti-a lovit cineva masina !"

 

Asta am patit ( pentru a 3-a sau a 4-a oara ) acum citeva zile.

Un amarit de taximetrist a intrat in intersectie fara sa se asigure. A fost lovit de un Ford bleumarin, care a ricosat intr-o dacie solenza alba parcata. Si care dacie s-a proptit in bara mea :blink: Masina mea era parcata pe trotuar saraca :)

 

Din fericire nimeni nu a fost ranit.

Eu am doar bara zgariata. Dar voi incerca sa o schimb cu totul pe asigurare.

Cel cu dacia e facut varza pe stinga. Si roata din dreapta fata i s-a rupt in bordura.

Edited by paul
Link to comment
Share on other sites

Hmm... se pare ca cele 2 tobe nu l-au ajutat sa treaca intersectia in mare viteza :blink:

 

Incearca un polish daca nu sunt adanci zgarieturile.

55234[/snapback]

 

Acum am vazut ca are 2 tobe :) . Avea taxiul tunat ! Magarului tichie de margaritar ii lipsea !

Atunci nu vedeam decit negru in fata ochilor.

A, si mai era si suparat ca i-au retinut carnetul pe 3 luni. Sper ca pina i-l da sa intre in vigoare si noua lege care spune ca trebuie sa mai se dea odata examenul de conducere la suspendarea permisului.

Link to comment
Share on other sites

Sper ca pina i-l da sa intre in vigoare si noua lege care spune ca trebuie sa mai se dea odata examenul de conducere la suspendarea permisului.

55235[/snapback]

 

 

Imi pare rau de bara ta. De taximetrist chiar ma bucur. a patit chiar prea putin... Intotdeauna am sustinut ca taximetristii si papukarii sunt cei mai prosti soferi!!! Ala cu Fordu' pare destul de necajit...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

nica nici o masina din lume nu ar fi rezistat .. e adevarat... eu am vazut un mercedes s-klasse care a spulberat o masina de politie la 220km/h si au scapat toti - mama/tata si copilu.... in schimb masina de politie mai avea max un m latime si pe unul din politai l'au gasit intr'un stalp la ceva distanta... s'au gasit politaii sa intoarca dupa un deal pe linie dubla continua.... ala cu s-klasse a scapat.....

 

mi se pare relativ normal sa scape ... cel ce a declansat toata treaba au fost politaii .... binenteles dak avea viteza mai mica poate evita/impact mai mic.....dar....... aia saracii au scapat din s-klasse in schimb nu mai aveau fata la masina... doar habitaclu a ramas ....

 

doamne fereste !

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.