Jump to content

Accidente


zixx

Recommended Posts

  • Replies 524
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Saptamana trecuta Dacia cu Vasile Lascar, destul de nasol ptr Renault si campania lor de marketing cu protectie cu 5 stele.

Masurau politishtii, ptr. k doctoreasa din Clio era la Urgenta cu capu' spart si ceva fracturat. Ala din CLS polonez....

post-763-1144325557_thumb.jpg

post-763-1144325572_thumb.jpg

post-763-1144325586_thumb.jpg

post-763-1144325610_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Saptamana trecuta Dacia cu Vasile Lascar, destul de nasol ptr Renault si campania lor de marketing cu protectie cu 5 stele.

Masurau politishtii, ptr. k doctoreasa din Clio era la Urgenta cu capu' spart si ceva fracturat.  Ala din CLS polonez....

78623[/snapback]

Intrebarea este: Avea centura pusa, respectiva?

Link to comment
Share on other sites

Intrebarea este: Avea centura pusa, respectiva?

78696[/snapback]

Nu cred. La asta m-am gindit si eu. Fara legatura cu centura, bordul era foarte deformat si intrat in habitaclu. Oricum masina foarte slaba cu toate stelele ei NCAP cu tot. Parca si Laura Stoica tot in d'asta turcesc a murit saraca...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Tocmai am vazut la Prima TV un accident cu un Seat Leon. Era lovit cu tavanul intr-un copac. :blink:

 

Soferul avea 18 ani si a mai luat doi copii cu el. Morti pe loc. La cum arata rapa si masina, cred ca a luat ore doar ca sa vada daca cineva mai are puls si/sau cine era in masina.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

accidente bmw (daca am gasit bine) sunt in generalitati!

 

accident azi-dimineata intersectia de la crangasi cum vii dinspre regie catre blvd constructorilor !!

 

care a fost faza,... caci eram la 20 de m ....

 

iese politaiu tacticos din masina .... intersectia blocata ca de obicei cand nu e politie ... ii opreste pe cei ce tranzitau podul grand->militari si invers sa'i lase pe cei regie->constructorilor ... o dsoara cu o dacie break se vede un pic fundul masinii - sa zicem ca ignora semnalele politistului - respecta semaforul si apasa temeinic pedala de acceleratie ... baiatul ala cu masina de transport "iaurt" :blink: respecta semnalul politaiului si se grabea sa degajeze intersectia .... si a intrat direct in domnisoara grabita... ce a urmat se vede partial in poza ...masina lu' dsoara s'a dus vreo 3m pe o traiectorie rezultanta din "unirea" ( nu mai retin termenul ) fortelor ... adica un pic pe diagonala...

 

Imi pare rau ca nu am avut contact vizual direct cu zona impactului pt ca mai erau masini in fata ... insa toata dacia pe partea stanga era plata.... lovita de la un cap la altul... nu mai avea nici un geam intreg pe partea st si cre ca si parbrizul spart... oricum era taree ametita ..

 

edit: dacia a fost lovita in stanga... nu stiu ce mi'a fost in cap cu dreapta :) am editat. dsoara era cam ametita dupa impact ....

Edited by oSerX
Link to comment
Share on other sites

undeva pe langa Bistrita un tractor si un BMW seria 3 (pisicuta) au fost inplicate intr-un accident de circulatie. Daune: Bmw bara fata sparta+aripa dreapta indoita (la prima vedere),nu am apucat sa vad bmw-ul decat putin din mers.

post-1702-1151620236_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
E fata de la volan. Mai era cu o amica langa. Scosesera boxterul pe strasse si le-a agatat ala cu Harley-ul bara fatza. Probabil cu o pedala de-a lui, ceva. Au venit si niste baieti dupa accident alarmati de fata, dar dintre toate masinile venite acolo Porsche-le era cel mai 'otz.
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.