Jump to content

Accidente


zixx

Recommended Posts

  • Replies 524
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sa vezi acum ce o sa incinga ziarele si televiziunile subiectele de discutie...cu teorii ale conspiratiei...Un carnat incompetent care dupa ce ca nu in stare sa conduca un guvern, nu e in stare nici sa conduca o motocicleta...
Link to comment
Share on other sites

Ma distreaza toate declaratiile, versiunile, comunicatele, titlurile de pe OTV :blink: ( e cretin rau ala )

 

Aia cu premierul ca a lovit mashina lui Voliculescu nu am inventat-o eu, ci tot pe teveu am vazut-o. Au dat shi ashtia de la PC dezmintzire...

 

Sper totushi ca nu a patzit nimic... Arata rau Mondeo-ul ala...

Edited by MuadDib
Link to comment
Share on other sites

Eu am un accident din 2004, de pe DN1, la iesirea din Sinaia catre Bushteni. A fost mult mediatizat in perioada aia, mai ulte mashini, victime multe.

 

Filmarea e facuta de un amator, deshi e impropriu spus, ca, calitatea imaginilor shi mana calma spune altceva... E infiorator shi complet necenzurat... O copila plange facuta bucatzi pe jos (mi se pare ca shi moare live), altu e jumate ieshit prin parbriz... groaznic...

 

Numai filmul asta singur a scazut 20km/h din media mea uzuala...

 

Are 600 megi, nu merita sa il micshorez pt. ca se pierde din calitate. Shi calitatea mare tripleaza dramatismul.

108273[/snapback]

 

 

si io vreau sa vad asta

Link to comment
Share on other sites

Acum o saptamina am facut greseala si m-am urcat inapoi pe vechea masina Solenza ...oboseala si ora tarzie (4AM) m-au facut sa atipesc pt. o clipa deajuns ca sa ies pe acostament si sa derapez trezindu-ma dupa o rotire de 180 grade in santul din stinga intr-un gard ..masina e cam praf pe dedesubt dar din fericire nici eu si nimeni altcineva n-a fost accidentat. Nici acum nu mi-am revenit inca, am trecut la 1,5m de un podet de beton. Am sa incerc sa pun si poze desi nu sunt spectaculoase dar un lucru spun ..mare ATENTIE cu oboseala la volan ...nu-mi mai trebuie condus noaptea la drum lung :blink: ...noroc si cu viteza redusa 70-80 in momentul derapajului.
Link to comment
Share on other sites

Acum o saptamina am facut greseala si m-am urcat inapoi pe vechea masina Solenza ...oboseala si ora tarzie (4AM) m-au facut sa atipesc pt. o clipa deajuns ca sa ies pe acostament si sa derapez trezindu-ma dupa o rotire de 180 grade in santul din stinga intr-un gard ..masina e cam praf pe dedesubt dar din fericire nici eu si nimeni altcineva n-a fost accidentat. Nici acum nu mi-am revenit inca, am trecut la 1,5m de un podet de beton. Am sa incerc sa pun si poze desi nu sunt spectaculoase dar un lucru spun ..mare ATENTIE cu oboseala la volan ...nu-mi mai trebuie condus noaptea la drum lung :blink: ...noroc si cu viteza redusa 70-80 in momentul derapajului.

109249[/snapback]

ce bine ca nu ai fost cu BMW-u

Eu prefer sa conduc de 10 ori noaptea decat ziua,pt ca noaptea nu sunt atatea filtre si o poti calca fara frica.Si n in ultimul rand nu e asa mult trafic

Edited by Alex86
Link to comment
Share on other sites

ce bine ca nu ai fost cu BMW-u

Eu prefer sa conduc de 10 ori noaptea decat ziua,pt ca noaptea nu sunt atatea filtre si o poti calca fara frica.Si n in ultimul rand nu e asa mult trafic

110432[/snapback]

 

 

mda nu sunt filtre si e mai liber dar trebuie avut grija la oboseala ....nu mai esti atit de atent ca deh nue trafic si numai te trezesti ca motai :blink:( ...so be smart and sleeeeeep :)

Link to comment
Share on other sites

nu sunt filtre ...dar cu carutele nesemnalizate ce faci ? sunt multi care pleaca dupa lemne noaptea sau spre targuri de animale...sau cu pietonii beti....nu e asa frumos nici noaptea...obosesti mai rpd din cauza la farurile de pe contrasens
Link to comment
Share on other sites

acum 2 zile... pe BD Timisoara, vis-a-vis de OMVul de langa Reno

nu stiu exact cum s-a intamplat, eu am ajuns acolo cand era deja ambulanta prezenta

 

un baiat cu un motor nu stiu ce a vrut sa faca, dar era o mare urma de franare, nu a fost de ajuns, s-a oprit FOARTE violent intr-un LOGAN care statea la semafor, spatele loganului era "redesenat"

motorul asa la prima vedere nu era foarte rau.... dar mai mult ca sigur la o privire mai atenta se observau mult mai multe

 

cineva care a vazut accidentul live mi-a spus ca s-a intamplat cam asa... :

 

a venit tare cu motorul, nu stie ce a vrut sa faca, a franat violent, a intrat in logan... in fata loganului era o duba (stateau la semafor), in urma impactului el a sarit peste logan si a intrat in duba....

 

:blink:

Link to comment
Share on other sites

nu sunt filtre ...dar cu carutele nesemnalizate ce faci ? sunt multi care pleaca dupa lemne noaptea sau spre targuri de animale...sau cu pietonii beti....nu e asa frumos nici noaptea...obosesti mai rpd din cauza la farurile de pe contrasens

110493[/snapback]

 

o cunostinta a mea a intrat intr-o caruta nesemnalizata cu un volvo xc90 undeva spre brasov... caruta plina cu lemne... se pare ca doar masina e avariata ... si caruta :blink:

 

mergand dinspre cernavoda spre fetesti duminica trecuta .... o domnisoara in masina ( poate mai era cu cineva nu stiu ) ... lumea zicea ca i'a depasit super tare... si ca a inceput sa se balanseze pe sosea si a sarit de pe autostrada in .. sant... norocul ei (cred) nu a avut nici o zgarietura ( din ceea ce am vazut ) .. dar plangea de mama focului

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.