Jump to content

Recommended Posts

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Foarte ciudat pretul care ti l-au zis. Probabil ai dat peste nite angajati care voiau sa faca ceva bani pe langa.. Din cate stiu eu, la Concorso costa 700 RON ceruirea masinii cu ceara Swissvax Concorso (cutia costa 700 RON - insa o cutie ajunge pentru 8-15 ceruiri. Probabil decontamineaza vopseaua inainte si o pregatesc cu Cleaning Fuid Regular). In ciuda acestui eveniment neplacut, nu cred ca poti gasi spalatorie mai buna in Bucuresti decat Concorso - poate doar daca iti speli masina singur si cu atentie. Practic, daca o speli doar acolo si ai masina protejata, sansele sa apara swirl marks sau alte zgarieturi cauzate de spalare deficitara sunt foarte mici. La Concorso s-a incercat crearea unei spalatorii de calitate - cred ca toti ne-am saturat de angajatii de la spalatorii de cartier care trantesc laveta de microfibra pe jos, o dau cu jetul de apa, apoi continua cu un 'wetsanding' al masinii.

 

Edit: acum am vazut postul de mai sus de la adi. Am gresit un pic pretul..

colegu' e un post vechi de un an.... :twoup: ce faci? le cauti special sau cum?

Link to comment
Share on other sites

Din lipsa de ocupatie am cautat concorso pe googlero si forumul era pe a doua pagina. Am citit si am ramas mirat de experienta neplacuta care a avut-o poleposition, in contradictie cu experientele placute care le-am avut eu in ultimele 5-6 luni de cand spal masina acolo. Asa ca mi-am exprimat propria parere despre aceasta spalatorie, in speranta de a adauga ceva unei discutii care are potential sa fie productiva, chiar daca era destul de burried in forum.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 year later...

Am spalat si eu la Concorso, si tot spal de 2 ani incoace. Ieri am facut greseala sa le las masina pentru curatarea tapiteriei. Am luat-o azi inapoi cu parasolarul rupt, cu microzgarieturi cat cuprinde, iar tapiteria e la fel, doar ca miroase frumos.

Nu ma mai duc cat voi trai la ei. Au dat-o rau in bara.

Plus de asta, pt daunele provocate nici nu mi-au oferit vreo reducere. Doar "Am zis sa va zic, ca na, asta este, am facut-o..."

Li s-a urcat si lor la cap, sugerez sa cautati alta pana nu patiti la fel.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.