Jump to content

Recommended Posts

Guest poleposition

Acum vreo 2 zile, am descoperit aceasta spalatorie No Touch pe Bd. Aerogarii, langa OMV-ul de pe pod aviatiei.

 

Dupa ce au spalat masina, am intrebat daca dau si cu ceara etc, ca vroiam sa ceruiesc masina. Au zis ca da, cele mai bune produse, cutare, noi avem contract cu mercedes bla, bla, bla.

 

Si mi-am facut programare pt azi la ora 10AM.

 

Ma prezint azi la ora respectiva la ei si intamplator intreb si cat ma costa ca sa stiu cat sa am la mine la intoarcere - ca dura vreo 2 orea ceruitul:

 

Raspunsul m-a lovit in cap precum un pumn de-al lui Muhamad Ali in zilele lui bune :D

 

15.000.000 de lei , 1.500 de roni... esti NEBUUUUUUNNNN ?!?!?!!!!!

 

Am zis ca pocnesc ca un furuncul copt, l-am luat p-ala de guler, l-am intrebat daca face misto de mine, crezi ca am coborat ieri din copac, am ciunga-n par ? cum sa-ti dau 15 milioane idiotule, ca sa dai cu un kacat de ceara masina...

 

Stii ce-mi zice ? ca cica, daca vreu ma ajuta el si ne vedem peste 2 ore undeva in Sebastian la el la curte si mi-o face el cu NUMAI 10.000.000 lei :lol:

 

Bah, p@la, eu ma trezesc sambata in p@la mea la 9, ca sa ajung la timp la programarea voastra de kacat si ajung aici ca sa ma prosteasca un tigan ???

 

Baaaa, am zis ca il strang de gat acolo si sun eu apoi la 112 sa ma predau. :) :lol:

 

N-am pomenit ba asa ceva, cate nesimtire frate sa ceri 15 milioane ca sa-ti dea cu ceara ? CU CEARA BAAAA !!!!

 

Pai cred ca polish e 50 de milioane in cazul asta.

 

Patron sau sef cica nu lucreaza sambata, erau doar mucii astia...

 

 

 

In concluzia, i-am luat toti mortii la injurat si am plecat invartindu-ma... am lasat masina la ceruit aici langa mine, pe Expozitiei langa Romana Americana... e o spalatorie foarte misto acolo dar nu stiam ca au si servicii de cosmetica auto.

 

Stii cat e la astia ceara solida de protectie ? 100 de RONI :) si cine stie spalatoria au vazut cat de atent lucreaza oamenii de acolo, nu stiam eu ca au si cosmetica.

 

PS: Aaa si vazut masina lui Paco parcat vis-a-vis de Romano Americana

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pai mai tata pole tu vad ca incerci tot felul de spalatorii si curatatorii de astea de 2 lei. Gaseste si tu una mai rasarita si du-ti acolo masina de fiecare data. E drept ca e si cam greu in Bucuresti dar mai sunt si bune. O sa te trezesti odata ca o scoti zgariata si apoi chiar ca te predai la politie cu tot cu gatul aluia. :)

 

1500de ron o ceruiala... :lol: Te-au vazut aia cu M6 si ce au zis: hai sa il "amendam" pe asta ca are de unde. Eu m-as duce luni la patron sau ce dracu e ala de la spalatorie si l-as intreba de suma asta intergalactica. Ce faci nene? O ceruiesti cu aur sau ce? Asta e mai mult decat obraznicie. Furaciune pe fata. Stii cat e cea mai scumpa ceara solida? 250 de ron la 3M. Si cu ea se pot face 10 masini cel putin.

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

pai asta cica era de fitze, adica produse smechere, etc... si arata civilizat, apoi am tot vazut masini scumpe la aia, la spalat.

 

Am judecat ca este ceva de calitate etc., dar e jaf.

 

Si culmea, un spalat e 30 de roni :) ...adica normal, nu bate la ochi

 

E clar ca se fura in romania, daca cineva chiar da 15.000.000 pe o ceara.

 

daca era un spalat 2 milioane, nici nu mai intrebam de ceara.

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

Macar in aia 30 de ron ti-au spalat-o ca lumea?

 

E clar ca e o diferenta mare. Aici in Cluj mi-am dus masina la spalat joia trecuta inainte de a veni la Sighisoara si oamenii cu 12 lei au spalat-o si au sters-o de zici ca urma sa merg la expozitie cu ea. 30 de minute un spalat pentru 12 lei. Plus ceara. Bine nu solida ci la jet.

 

A si le-am dat 5 lei bacsis. Numa ca nu au facut plecaciuni.

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

de spalat a fost ok, iti spun si de ce:

 

cautam de mult o spalatorie No Touch, adica fara sa atinga masina cu perii sau carpe la final.

 

aici era asa:

 

- jet apa cu sampon prespalare

- apoi la tunel cu 3 tipuri de spuma: alba, roz si albastra

- clatire 1

- clatire 2

- uscare la jet puternic de aer.

 

si asta e tot, nu mai stau tiganii sa-ti frece masina cu mizeriile alea de carpe, sa iti dea cu buretele pe masina etc.

 

Dar e inutil, ca nu mai calc pe acolo.

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
Dar oare chiar asta e pretul ptr ceruit sau vroia tiganul sa faca niste bani cat nu e seful pe acolo ?

 

auzi ba la el, ca daca vreau pe naspa - adica fara bon si nu la firma asta, imi face el o favoare si sa vin la el acasa ca ma rezolva cu NUMAI 10.000.000 LEI :lol:

 

esti nebun ???

 

deci e 15.000.000 la SWISSWAX si 10.000.000 la tigan acasa in Sebastian pe naspa :lol:

 

bai, sunt eu din alt film si astea sunt preturile ? :)

 

Cum ziceam, tot azi dupa ce era sa mor cu ala de gat, am lasat-o la Delta lanca Ro-Americana si aceeasi ceara de protectie este 100 de RON cu spalat cu tot :)

Link to comment
Share on other sites

din cate imi amintesc... parca exista si ceva organ... de genu "Oficiul Concurentei"..parca asa-i zicea, care se ocupa de mishmacuri d-astea...

Mda .... si eu am patit-o cu unii de pe langa Platza. Pentru toata lumea spalatul era 400, pentru mine era 600 :)

Bineinteles ca le-am dat 400 cand au terminat si nici spaga nu au vazut.

Link to comment
Share on other sites

de spalat a fost ok, iti spun si de ce:

 

cautam de mult o spalatorie No Touch, adica fara sa atinga masina cu perii sau carpe la final.

 

aici era asa:

 

- jet apa cu sampon prespalare

- apoi la tunel cu 3 tipuri de spuma: alba, roz si albastra

- clatire 1

- clatire 2

- uscare la jet puternic de aer.

 

si asta e tot, nu mai stau tiganii sa-ti frece masina cu mizeriile alea de carpe, sa iti dea cu buretele pe masina etc.

 

Dar e inutil, ca nu mai calc pe acolo.

 

Aici imi spal si eu ragalia...destul de multumit :lol:

 

Eu m-as duce luni inapoi sa il intreb pe sef pretul si sa-i prezint situatia :)

 

seful are un ferrari :lol: (il parcheaza in incinta ,unde poti bea o cafea linistit)

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
Stii cat e cea mai scumpa ceara solida? 250 de ron la 3M. Si cu ea se pot face 10 masini cel putin.

 

Există şi mai scumpă: http://www.autospies.com/news/World-s-most...-account-28322/

 

:D

 

Deci ceara folosita de ei este SWISSVAX Onyx - ca am intrebat - o cutie la un KILOGRAM, costa 100 de franci elvetieni (la producator), adica 280 de RON... UN KILOGRAM nu mai pun ca daca e sa cumperi cantitate mare pretul este mai mic.

 

Deci iti dai seama cate kilograme de ceara intra pe masina mea, ca sa coste 15 milioane ? :) ... vreo 5 kile jumate :lol:

 

Ce bulangii bai frate, cata nesimtire si cand ma gandesc ca unii plesniti in creier chiar dau atatia bani pt o ceruire :lol:

 

http://208.53.143.166/merchant.mvc?Screen=...gory_Code=WAXES

 

PS: acum vad pe site ca e si cea mai ieftina, ei mi-o prezentau de parca era regina apelor minerale ceva...

 

edit:

 

PS2: chiar sunt curios: care o fi profilul clinetului SWISSVAX care da 15 milioane pe ceruit ? :)

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

stai ca acum apre vreun "pasionat" care sa ma ia la carici, ca "dom'le ai M6 dar nu ai bani sa iti ceruiesti masina etc"

 

cred ca pe principiul asta isi fac astia vanzare la SWISSVAX :lol:

 

Clar, tre sa imi iau Logan, in mod cert nu imi permit intretinerea unui M6 in conditiile astea :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.