Jump to content

Inmatriculare in Bucuresti cu 3 numere


MuadDib

Recommended Posts

  • 5 weeks later...
  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sa nu amintim de cele cu W in fata. La mare cautare WTX-urile. Stiu o gramada de persoane care cautau cu disperare sa isi ia numere cu W in fata. Nu conta ce, dar sa aiba W in fata. :)

 

unchi'miu are cu b-xx-wtx si nu e ceva special .... tot asa il opreste politia sa'l intrebe de sanatate !

Link to comment
Share on other sites

Ministerul Administratiei si Internelor anunta ca incepand de luni Serviciul de permise de conducere si inmatriculare a vehiculelor din Bucuresti va atribui si placi cu numere de inmatriculare formate din trei cifre, nu doar din doua, ca in prezent.

 

In paralel, serviciul de specialitate, din cadrul Prefecturii Bucuresti, va continua sa elibereze si placi in combinatie de doua cifre, pana la epuizarea variantelor ramase vacante.

 

Actualele placi de inmatriculare raman valabile si nu este necesara preschimbarea lor, precizeaza ministerul Administratiei.

Link to comment
Share on other sites

azi merg sa mi-o inmatriculez si eu :)

sper sa prind un nr frumos cu BMW ca alea primele sunt luate sigur dinainte sa apara :)

 

e o mare bucurie pt mine sa merg la politie sa astept minim 2 ore dupa numere stiind ca altii cu pile, le iau in 15 min prin spate sau la ghiseu :lol: ura, ura, ura! [cunosc pe cineva de la un showroom care asa le primeste. chiar ieri vb cu el de asta.]

Link to comment
Share on other sites

nu va agitati prea tare sa luati nr noi ca e o coada de ii pot face invidiosi si pe cei de la cantinele sociale.

 

am fost azi cu gandul de a-mi lua B 333 BMW si am ramas cu nr de pe masina.

am vazut frumos sus bonul 500 si am zis sa trag si eu un loz :lol: am luat 702 :))

da-i si asteapta, mergi prin ikeea si comanda-ti lucruri prin casa, mananca... si cand ajung inapoi... 653...

da-i si asteapta... ajung la ghiseu dau actele si imi spun sa vin maine - deci nu puteam sa plec fara numere de acolo, asa ca am pastrat numerele si am plecat cu masina sa merg maine. Fara toate actele dar macar cu numere.

Hai ca-i frumos si B-95-PUZ :)

la urmatoarea merg de dimineata si o sa imi iau. maine merg si cu un prieten si poate imi rezerv de acu.

Link to comment
Share on other sites

am fost azi. NU SE POT REZERVA NUMERE! Poti doar sa rezervi niste numere pe care deja le ai pe masina daca o vinzi.

Numerele se "rezerva" doar pe pile. In sensul ca aia de la ghiseu nu iti dau numere care vor ajunge la BMW, Mercedes, cunostinte si spaguitori :)

 

Succes!

Link to comment
Share on other sites

hai sa incep si eu:

un numar frumos este B 88 BBB sau B 888 BBB

un alt numar care mi se pare misto este al unui prieten DB xx XVI <adica x6 in cifre romane> si este misto.nu multi se gandesc la asta

la masinile mele am aleatoriu.in 1995 a inscris tata masina cu noile numere de atunci si a picat DB 01 WLY

acum am la toate WLY...

dar cred ca si altfel daca ar fi fost tot mi-as fi pus preferentiale,dar nu ALX sau NIC BOS,FUR.IAD ETC ETC

doar de teama sa nu imi pice cum i-a picat unui prieten DB xx WCU sau mai stiu eu ce combinatie.....

cei care vreti numere cu BMW asteptati la rand.sunt multi cocalari care vor chiar si la dacia logan si nu veti avea sanse sa mai gasiti

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.