Jump to content

nu se accelereaza la rece


Recommended Posts

  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

mai trebuie cautat la gauri,la o-ringuri,la buson,furtunuri...peste tot unde este o gaura si ar putea trage aer fals.

 

cand da caldura eu il demontez aproape pe tot.am inceput sa iau piese din timp.daca nu merge perfect nu ma las. :) .cine l-a ascultat a zis ca e ok,dar nu-s multumit eu.

Link to comment
Share on other sites

asta cu variatu turatiei la oprirea la semafor e criminala... eu dau recompensa celui care imi da o solutie pentru asta, nu trebuie sa faca nimic, doar sa-mi spuna "fa asa", "curata aia" sau "schimba aia"...

DISA ai verificat-o?

am intrebat si la tester de DISA(egr sau cum kk se mai cheama ) a zis ca nu are nimic...

era o faza cu un fasait ... dar nu am remarcat nimic... am desafacut`o odata de curiozitate...

fii mai explicit cum sa o verfiic?

Link to comment
Share on other sites

asta e DISA, nu stiu exact cum se poate verifica, dar eu parca stiam ca doar la turatii inalte lucreazahttp://www.bimmerwerkz.com/forum/attachments/3-series-e46-e90/19668d1113201310-disa-valve-disa_valve.jpg

a nu asta n am verificat`o ... am verificat`o pe aia de sub filtru de polen ... cu cele 2 furtune ....

 

da la disa... cum e poziitonata tare ma tem ca raman fara suruburi... am o boala sa scap suruburile in scut... se desface cumva cu torx ? e cam incomod...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
asta cu variatu turatiei la oprirea la semafor e criminala... eu dau recompensa celui care imi da o solutie pentru asta, nu trebuie sa faca nimic, doar sa-mi spuna "fa asa", "curata aia" sau "schimba aia"...

 

Salutare

 

Eu pe langa clasica problema cu acceleratia la rece, check engine soon, etc(care banuiesc se va rezolva cu un debitmetru nou :) ) mai aud si o pocnitura la rece la motor cand o ambalez inainate de a mi se decelera cu totul ca eu acclerez. Are cineva vreo idee de ce? si ce anume ar putea fi?

 

Si referitor la citatul de mai sus, la mine apare problema cu relantiul si variatia turatiei la semafor doar cand este dezaburirea lunetei conectata :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 months later...
  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.