Jump to content

Cat de des va schimbati BMW-ul?


cristimm

Cat de des va schimbati BMW-ul?  

268 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Guest poleposition
Exact.

Nu o voi vinde vreodatĂŁ. :)

 

asa am zis si eu, insa de orice masina te saturi la un moment dat :lol:

 

M6-le a supravietuit cel mai mult... ma plictisesc repede de lucruri in general.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Din 2003 pina acum am schimbat 5 BMW-uri toate diesel 318d, 320d, 520d, 330xd si ultima 525d. Toate mi-au placut si au avut cite ceva bun. Sunt hotarit sa mentin rata de schimb. Sunt atras de marca si am ingrijiit cu atentie fiecare masina. Cred ca e adevarata zicala daca te obisnuiesti cu BMW-ul nu-ti mai plac alte masini.
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

 

... compactul sta in familie ca nu am voie sa il vand :)

 

am votat 3 ani desi ma incadrez acum si la 10

 

Nici eu nu vand compactul, jamais ! :rolleyes:

In schimb, intentionez sa mai achizitionez un BMW, sper/imi doresc unul din seria X. :thumbsup: :popcorn:

Edited by Letty
Link to comment
Share on other sites

am votat 4 ani...asa sper...am bmw-ul de 3 ani si imi este foarte drag,il ingrijesc cu placere,nu las sa pice nimic la ea...dar...o sa faca 11 ani si nu mai am cum sa ii fac casco... fara casco nu merg...prima a fost daciuta break,a stat la mine cam 9 ani, urmatoarea un hyundai lantra-2,5 ani...si asta primul meu bmw pe care il iubesc...dar din pacate o sa ma despart de el si sa iau unul mai nou...sa vedem si banutii cati or sa fie
Link to comment
Share on other sites

nici eu nu am votat..in primul rand masina actuala as vrea sa o pastrez cat de mult pot si sa imi cumpar inca una de zii cu zii

si in al doi-lea rand si eu cred ca e "bad topic" in afara de cativa care chiar isi permit restul doar visam sa schimbam masinile.

Link to comment
Share on other sites

Nu e aÂşa important casco la o maÂşinĂŁ veche.

 

Casco meritĂŁ la o maÂşinĂŁ recentĂŁ Âşi scumpĂŁ.

da intr-un fel ai dreptate...insa dorm mai linistit stiind ca dupa simpla busitura nu imi baga unu' sub nas un rca dupa care alerg vreo 7 luni sa imi recuperez banii...sau mai rau ar fi sa nu aiba...si in bucurestiul asta de cacao sigur apare o zgarietura...basca ca acum 3 zile pe centura a sarit o pietricica in parbriz si gata floricica...ma oftic...dar parca oftica e mai mica cand stiu ca ma duc si il schimb...

Link to comment
Share on other sites

Da, este o chestie de liniÂşte psihicĂŁ, ĂŽnsĂŁ o maÂşinĂŁ mai veche poate fi reparatĂŁ dupĂŁ un accident cu nu foarte mulĂži bani.

 

O asigurare casco e minim 1000 € pentru un BMW, iar ca sĂŁ vopseÂşti integral maÂşina Âşi sĂŁ-i faci tinichigeria dupĂŁ un accident nu foarte grav, costurile nu sar de 2000 €.

 

ÂŞi costurile pot fi mult mai mici dacĂŁ iei piese de caroserie de la dezmembrĂŁri.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

media ar fi intre 1 an si 2. pana acum am luat masini la preturi peste pretul mediu al pietei dar foarte intretinute si putin rulate (nu am timp sa stau eu sa le duc sa fac distributii sau revizii sau schimburi de nu stiu ce piese imediat ce le-am cumparat, prefer sa fie proaspat facute totul la ele)... de regula nu am timp/chef/interes sa am vreo grija deosebita de masini si le vand destul sub pretul pietei cand ma satur de ele. (nici nu imi bat joc dar nici nu le duc la vopsit pt fiecare zgarietura, samd - aproape ca o regula toate masinile mele sunt absolut ca noi in interior dar zgariate pe toate partile la exterior:))).

exceptie face un opel astra bertone pe care il am de vreo 3 ani si cu care am reusit sa parcurg fabuloasa distanta de 13000km:)) s-a pastrat excelent, si cum vad ca acum se vand si cu 4-5000 de euro cred ca n-o sa o vand niciodata... la pretul asta o pastrez chit ca merg cu ea odata pe luna, n-are rost.

valoare sentimentala n-are niciuna, nu inteleg nici chestia cu intretinutul obsesiv, retusatul fiecare zgarieturi sau julituri... vorbim de masini de serie totusi, mijloace consumabile...

 

daca mi-as permite probabil as face ce facea Doru candva, masini in leasing si exchange cu buyback destul de des... probabil cu Benz.

 

oops, acum vad ca topicul e cat de des va schimbati BMW-ul :)) n-am mai avut un BMW din 2009 asa ca ce raspund? mi-ar placea un E93 si cred ca ar putea avea darul sa ma tina indragostit si 3-4 ani...

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.