Jump to content

BMW DVD ROAD MAP - HIGH/PROFESSIONAL/BUSINESS


Recommended Posts

unitatea nu imi citeste DVD,doar CD,trebuie sa schimb doar unitatea optica sau tot sistemul de navigatie?

Mentionez ca am navi cu ecran monocrom.

Multumesc anticipat.

 

Trebuie tot sistemul de navigatie

 

mai putin computerul de navigatie care se poate recoda pe color 16:9

Link to comment
Share on other sites

[Numele quote = 'Data T0M' = '9 / Dec/2009, posta 17:29 '= '949463']

Dupa cum ati auzit sau vazut un BMW lansat Ultimele versiuni ale hartilor de navigatie pentru navigatia OEM cu grijĂŁ sunt echipate Fabrica din masinile BMW. Ăncepând cu anul 2010 BMW un hotarat sa lanseze o singura versiune o hartilor, English version Anuala si sa renunte la vechea varianta cu 2 incat VERSIUNI Astfel incepand cu 2010 Apara versiunile vor anuale si vor purta Numele de 2010, 2011, 2012 ..... (Nu va mai exista 2010-01, 2010-02 s.a.m.d)

 

 

Ultimele versiuni lansate de BMW sunt de curand:

 

 - BMW Road Map High 2010 [/ b] - pentru modelele E46, E38, E39 .. cu calculator si MK4 Ecran 16:9

 - BMW Foaie de parcurs Professional 2010 [/ b] - pentru modelele E60, E90, E61, E91 .... cu I-Drive si mare ecran

 - BMW Foaie de parcurs de afaceri 2010 [/ b] - pentru Models E46, E38, E39 .... - Cu si calculator MK4 ecran 4:3 si monocrom E60, E90 .... cu Ecran mic

 

pentru cei Care Au calculator MK3 Astfel si nu beneficiaza de suport DVD ultima versiune de harta e cea de la Navteq mai exact Europa - VDO Dayton 9 CD-uri v.2009 - 2010 [/ b]

 

O alta varianta de harta pentru cei cu navigatie [High / b] e produsa de catre [TeleAtlas / b] IAR ultima versiune oficialĂŁ a lor e Europa 2009/2010 + drumurile principale din Europa - VDO Acordului de la Dayton (10 CD-uri) [/ b]

 

Probabil prima intrebare Îngrijire oricui de viÞã de vie În minte e: România e inclusa si daca da, cat e de detaliata?

 

Raspunsul e DA [/ b], România e inclusa in lista tarilor acoperite de Aceste maps IAR din descriera de pe coperta acoperirea e partiala [/ b]. Asta poate insemna de la 1% la 99%, insa Practic România e destul de detaliata, un procent VA exactã Dar nu mai pot spune cred [/ u] ca undeva la 60-70%.

 

- Versiunea Navteq [/ b] o hartii pentru stiim România partiala de asemenea ca sunt acoperire, Practic insa e pe undeva pe la 30-40% (În principal orasele mari sunt acoperite)

 

- Versiunea TeleAtlas [/ b] o maps pentru România sunt o acoperire de asemenea partiala

 

A 2 a intrebare de ĂŽngrijire probabil si-o pune Fiecare e: De unde pot-ul se confruntĂŁ cu Rost de aceasta harta?

 

 

Si Raspunsul oficial Singurul e: De la reprezentantele BMW sau din Online Shop-urile - BMW, Navteq sau TeleAtlas. Poate sunt si alti producatori de harti de navigatie pentru BMW Dar eu nu i-am gasit!

 

Pentru mai multe informatii puteti accesa site-urile oficiale ale [bMW / b], Navteq [/ b] sau [TeleAtlas / b].

 

VA ROG SA Postati pe acest subiect, ĂŽn limita regulamentului! [/ u]

 

 

Cand o sa am informatii noi o sa le postez aici!

 

 

Multumesc!

[/ quote]

 

Dar ce fac eu care am downloadat bmwroad map 2010 HIGH, si are 6,74 Gb.....????......cum mai reduc din ea la 4,7???

multumesc anticipat daca stie cineva sa ma lamureasca

Link to comment
Share on other sites

Il deschizi cu un program pt imagini si stergi toate limbile in plus lasi doar engleza.

Poti sa-mi explici si mie pas cu pas cum desfac cele 6 parti si le montez pe un dvd de 4 g ?

 

Daca incerci sa stergi din limbi vei reusi sa scapi doar de cateva sute de mega. Vreo 200-300Mb parca. Oricum singur nu vei scapa de informatii de ordinul Gb.

Link to comment
Share on other sites

Da, se sterge ce nu este necesar insa ceea ce se sterge are o dimensiune mai mica decat este nevoie sa fie sters ca din 6.74Gb sa ajunga sa intre pe SL. Cel putin la professional nu a scazut cu mult dimensiunea ISO-ului.

 

Ca soft pentru modificare, eu am folosit power iso cu rezultate excelente :)

Link to comment
Share on other sites

Problema este urmatoarea am luat cele 7 parti BMW-High-2010-1.000------006 si nu pot sa desfac decat pe 0000 restul nu pot sa le desfac nicicum.Am incercat toate metodele.Am folosit toate programele poweriso,imburn,clone cd etc.Deci daca ma ajutati din nou pas cu pas din punctul asta.Am cele 7 parti date jos.Ce fac mai incolo.?
Link to comment
Share on other sites

Problema este urmatoarea am luat cele 7 parti BMW-High-2010-1.000------006 si nu pot sa desfac decat pe 0000 restul nu pot sa le desfac nicicum.Am incercat toate metodele.Am folosit toate programele poweriso,imburn,clone cd etc.Deci daca ma ajutati din nou pas cu pas din punctul asta.Am cele 7 parti date jos.Ce fac mai incolo.?

pai mai intai trebuie sa dezarhivezi cele 7 parto descarcate de tine si vei obtine un fisier .ISO care este imaginea in sine si care trebuie sa o modifici pt a obtine dvd normal. 4.37 gb parca ramane dupa ce elimini limbile in plus

Link to comment
Share on other sites

trebuie sa urmezi pasii urmatori:

 

1. ai folderul in care ai downlodat fisierele alea .000, .001, ......, .dvd

2. instalezi 7zip ( il gasesti pe google) si deschizi fisierul .001 , iti va arata imaginea de dvd , dai extract in acelas folder.

3. instalezi ImageBurn ( il gasesti pe google) cu care arzi imaginea aia de DVD pe un DVD DL

4. bagi dvd ul inapoi in calculator si faci o imagine .iso de pe el.

5. cu UltraIso sau PowerIso editezi imaginea creata si stergi folderele ITA, GER, SPA, FRA( lasi ENG) din folderul TPD/.

6. dai save as la imagine si o salvezi sub un alt nume.

7. imaginea noua creata va avea aprox 4Gb si o poti arde pe un dvd normal.

8. arzi imaginea cu orice program la viteza mica ( 2x)

Link to comment
Share on other sites

trebuie sa urmezi pasii urmatori:

 

1. ai folderul in care ai downlodat fisierele alea .000, .001, ......, .dvd

2. instalezi 7zip ( il gasesti pe google) si deschizi fisierul .001 , iti va arata imaginea de dvd , dai extract in acelas folder.

3. instalezi ImageBurn ( il gasesti pe google) cu care arzi imaginea aia de DVD pe un DVD DL

4. bagi dvd ul inapoi in calculator si faci o imagine .iso de pe el.

5. cu UltraIso sau PowerIso editezi imaginea creata si stergi folderele ITA, GER, SPA, FRA( lasi ENG) din folderul TPD/.

6. dai save as la imagine si o salvezi sub un alt nume.

7. imaginea noua creata va avea aprox 4Gb si o poti arde pe un dvd normal.

8. arzi imaginea cu orice program la viteza mica ( 2x)

Nu am reusit.Pana la punctul 4 totul a fost ok.Dar imaginea .iso creata nu se poate deschide nici cu poweriso sau ultraiso.

Am dat extract cu 7zip la 001 in BMW high 2010-1.Am scris imaginea cu image burn pe un DVD DL la viteza cea mai mica.Cu image burn am creat o imagine .iso pe calculator.Imaginea noua .iso nu o recunoaste poweriso sau ultra .iso

Poate ce am dat eu jos sa nu fie in regula.Am luat de la pirati.

Edited by FANATIC
Link to comment
Share on other sites

nu ai urmat pasii exact cum am spus eu. imaginea mare o arzi cu imageburn pe dvd dl. bagi dvd ul inapoi si faci imagine dupa el cu Power Iso. stergi ce nu ai nevoie, salvezi noua imagine si o poti arde cu orice vrei, recomandat tot power iso ca esti deja in program.

 

cand bagi dvd dl in unitatea DVD ce zice ca are pe el? poti pune un print screen?

Link to comment
Share on other sites

Nu mai vede nimic.Apare ca si cum e gol.Doar cu imageburn am reusit sa fac imagine iso inapoi pe calculator de pe unitate optica DVD Dl.Daca incerc cu poweriso unitate optica mi-o arat goala.Nici cu windows nu vad nimic pe unitatea optica
Link to comment
Share on other sites

Mai simplu ar fi sa arzi imaginea descarcata pe un dvd dl,apoi faci un folder nou in care copiezi tot ce este pe dvd-ul dl,intri in forder stergi limbile care nu sunt necesare, apoi tot continutul ramas in folderul acela il scri pe un dvd normal.Atentie nu scri foldrul ci doar continutul.Eu asa am facut si merge fara probleme dvd-ul.Bafta!!!Sfatul meu e sa il faci asa pe un dvd-dl ca sa poti adauga si toate radarele fixe din europa +POIS.Sunt foarte utile si usor de adaugat. Edited by vartocp
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.