Jump to content

e36 ct29RIP


CT29RIP

Recommended Posts

Masina este din'97 eu o am cam de prin 2004-2005, la baza a fost 318TDS 90hp, dar cu multa munca si bani investiti am transformato intr'un 325i 2.5 24v, 192hp, soft, evacuare custom, suspensie sport 50mm,puntile cu discuri pe spate(aveam tamburi),discuri ventilate fata, kit M-technic, jante M3 e92 pe 18, i'am pus si un interior de piele ca altfel nu se putea, volan piele de M, masina are dubluclimatronic digital, geamuri electrice, oglinzi electrice incalzite, urmeaza si un OBC cu 18 butoane si poate si un motor de ///M ceva sa vedem ce imi cade pe mana sau de ce nu poate turbo...tin foarte mult la ea deoarece este o masina la care am muncit foarte mult si este facuta de mine exact cum am vrut eu....post-23491-1260887848_thumb.jpg

 

frumoasa pisica , am vazut`o prin oras de mai multe ori si parca acum ceva timp ( ceva mai mult 2ani +/- ) parca am vb si cu proprietarul pe net

da am vorbit odata mai demult.....

 

Frumoasa masina,colegu :)

salut cefi.... si mersi

Edited by CT29RIP
Link to comment
Share on other sites

On topic: Superba masina! Sa o stapanesti sanatos!

Off topic: Loganul are rotile pe 15. :)

 

si deja este ceva exagerat . Nu inteleg de ce nu au ramas la cele pe 13 , cum erau pe berlina . Si inca un lucru , nu vad de ce au trecut la 4 prezoane , dacia ca dacia , dar astia de la bmw care au pus chiar si 5 :lol: ! Nu au calculat si ei cata greutate adauga cu acele prezoane . . . !

Link to comment
Share on other sites

Jantele mi se par mari,totusi este un seria 3, nu un seria 7,un 16 la jante era deajuns parerea mea.

18" sunt mari??????? =))))))))), in orice caz nu puneam pe 16" de la 15"....in cel mai rau caz un 17"...dar oricum eu vreau unele pe 19" dar imi este foarte lene sa umflu aripile, e frig afara mai ploua mai ninge parca nu e de lucrat la masina....

 

RIP-ule si aici dau de tine ma?

Tre sa recunosc ca am analizat masina ta de mai multe ori :)

Frumoasa rau nu am ce zice :lol:

Bafta in continuare cu ea

salut bogdanel si mersi....ce sa facem suntem legati unu de altu desi distanta ne omoara =)))

Link to comment
Share on other sites

Frumos motanul!

 

De apreciat cum ai lucrat-o, nu e tunarita cum fac majoritatea cu pisicutele un eleron, pachet de spoilere si niste jante totate non oem si gata au masina.

 

E destul de OEM si imi dau seama ca asta ti-a luat timp si bani, intr-un cuvant pasiune pt masina.

 

Sa ai parte de ea!

Link to comment
Share on other sites

Frumos motanul!

 

De apreciat cum ai lucrat-o, nu e tunarita cum fac majoritatea cu pisicutele un eleron, pachet de spoilere si niste jante totate non oem si gata au masina.

 

E destul de OEM si imi dau seama ca asta ti-a luat timp si bani, intr-un cuvant pasiune pt masina.

 

Sa ai parte de ea!

Mersi! Asta a si fost tema si ideea sa fie totu oem...

Link to comment
Share on other sites

Mai mari man?jantele?omori toata bucsaraia masinii,in carte scrie maxim 16:),in fine daca-ti place tie....

La mine pe TUV scria ca pot sa pun maxim 18" 225/40/18 nu stiu in ce carte ai citit ca e maxim 16"....si sincer nu omor deloc bucsaraia, am masina din 2004 iar in 2006 i'am pus jante de pe un M3 e46 pe 18" 8,5j fata si 9,5j spatele si tot atunci am schimbat si toata bucsaraia si inca nu am nici o problema cu bucsaraia...uite si o poza cu jantele celalaltepost-23491-1260984355_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

La mine in carte asa scrie maxim pe 16,am e36 320i....,mie nu mi-a placut sa ma complic,parerea mea este si de bucsaraie si in al doilea rand ce scrie in talon vreau sa fie si pe masina,adica sti cum e....te opresc cei de la rutiera,sar in ochi pt. ca sunt prea mari,mie nu mi-a palcut sa-mi fac probleme,de ce sa nu previn decat sa intervin,salut.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.