Jump to content

E46-mici secrete


zixx

Recommended Posts

pai normal ar fi sa se aprinda in toata masina cand deschizi orice usa.

la tine nu se aprinde nimic?

Doar ala central, din fata. Cu ala stiu cum sta treaba, dar cele din spate nu se aprind doar daca apas eu pe buton si mai e un bec acolo care normal ar trebui sa se aprinda cand deschid usa.

Link to comment
Share on other sites

nu stiu daca s-a mai vorbit despre asta dar intamplator am descoperit ca daca tii cheia in pozitia 1 si apesi de 2-3 ori pe butonasul de la bord din stanga se aprind toate becurile din bord si toate acele se duc la maxim .

care o fii rolul acestui test ? stie cineva ?

eu n am reusit,unde gresesc.. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

ce setari mai?

 

ala este testul instrumentelor de bord. nu este nici o setare la nici un calculator.

 

 

ma refeream ca acolo e meniul ascuns si sunt si ceva setari daca te uiti bine de exemlplu la 19 :twoup: sau sunt eu ungur ori esti tu magiar de nu ne intelegem!

Link to comment
Share on other sites

atunci invata sa te referi la ce vrei sa spui nu la ce nu vrei sa spui...

daca zici ca esti ungur invata sa vorbesti corect romaneste...

 

so ca sa fie clar... din meniul ascuns poti face destule chestii insa acel test este testul instrumentelor de bord si atat.

 

ce este cu restul testelor sau setarilor posibile din acel meniu nu face subiectul intrebarii la care ai raspuns.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
atunci invata sa te referi la ce vrei sa spui nu la ce nu vrei sa spui...

daca zici ca esti ungur invata sa vorbesti corect romaneste...

 

so ca sa fie clar... din meniul ascuns poti face destule chestii insa acel test este testul instrumentelor de bord si atat.

 

ce este cu restul testelor sau setarilor posibile din acel meniu nu face subiectul intrebarii la care ai raspuns.

 

 

bun bun hai sa nu ne mai ciondanim si ziceti-mi si mie unde D`zeu e setarea aia pt a vedea cate ore are motorul caci sincer cred ca nu ma duce capul de nu am gasit-o! sanq :twoup:

Link to comment
Share on other sites

habar nu am... sincer nu stiu daca o poti vedea de pe obc. din cate stiu eu ai nevoie de un laptop si o conexiune la masina pentru a a vedea nr orelor de functionare... dar poate gresesc... Edited by c0sta
Link to comment
Share on other sites

orele de functionare nu le poti vedea decat la tester.. si ca sa aflii cati km are masina se inmulteste cu valoarea din bord h/km daca nu a fost resetat niciodata, ceea ce nu e sigur, decat daca masina e de noua la tine si nu a resetat nimeni astea.

Salut,

mi s-a aprins la masinuta din bord 2 becuri rosii in spatele ei...m-am uitat le becurile din spate si totul pare ok, le-am si schimbat si e la fel...ce poate fi???

Link to comment
Share on other sites

La cele care ilumineaza placuta de inmatriculare te-ai uitat ?

la alea chiar nu m-am uitat :twoup: , o sa ma uit acum...sper sa fie alea pt k e enervanta eroarea. Mersi :D

alea erau :twoup: . Tocmai la alea nu ma gandisem, mersi mult!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
La cele care ilumineaza placuta de inmatriculare te-ai uitat ?

la alea chiar nu m-am uitat :twoup: , o sa ma uit acum...sper sa fie alea pt k e enervanta eroarea. Mersi :D

alea erau :twoup: . Tocmai la alea nu ma gandisem, mersi mult!

cum fac k atunci cand deschid masina din telecomanda chei sa imi dea semnal avariile, face doar la inchidere chestia asta cu avariile si as vrea sa faca si pe deschidere. De unde se poate seta? mersi!

Link to comment
Share on other sites

Facand curat prin masina am observat sub scaunul soferului un fel de mufa destul de mare in care intra nijte fire, care vin din podea. Este o "kestie" de marimea unei cutii de chibrituri, fixata pe un fier din scaun. Din podea (printr`o gaurica prin mocheta) vin nijte fire care intra in cutiutza aia. Ce naiba este? Eu n-am scaune cu reglare electrica. Sper ca am incadrat bine subiectul la "mici secrete", pt ca pentru mine este un secret ce face chestia aia :twoup:
Link to comment
Share on other sites

nu stiu daca s-a mai scris. Intr-o seara dupa ce am scos scheia din contact si am stins farurile am vrut sa vad daca merge sa dau "flash" si ... surpriza...... s-au aprins farurile pe faza scurta . Se sting dupa 2 - 3 minute, este un fel de "follow me home". voi aveti asha ceva?

imi cer scuze daca a mai fost scris.

Link to comment
Share on other sites

nu stiu daca s-a mai scris. Intr-o seara dupa ce am scos scheia din contact si am stins farurile am vrut sa vad daca merge sa dau "flash" si ... surpriza...... s-au aprins farurile pe faza scurta . Se sting dupa 2 - 3 minute, este un fel de "follow me home". voi aveti asha ceva?

imi cer scuze daca a mai fost scris.

Avem si pt xenon :twoup:

Link to comment
Share on other sites

nu stiu daca s-a mai scris. Intr-o seara dupa ce am scos scheia din contact si am stins farurile am vrut sa vad daca merge sa dau "flash" si ... surpriza...... s-au aprins farurile pe faza scurta . Se sting dupa 2 - 3 minute, este un fel de "follow me home". voi aveti asha ceva?

imi cer scuze daca a mai fost scris.

Se sting dupa 30 de secunde sau un minut.

 

Chiar asa se numeste, Follow me home.

 

Cutia DSC? Se poate cu mai multe detalii?

 

Cutia DSC nu cred ca exista...

 

DSC-ul este sistemul dinamic de control al stabilitatii.

 

http://www.usautoparts.net/bmw/technology/dsc.htm

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.