Jump to content

E46-mici secrete


zixx

Recommended Posts

Salut !

Am vazut la multe masini, atunci cand inchid masina din si este geamul lasat la masina (compiuterul) ridica automat geamul , stie cineva daca pot din setari sa introduc acasta comanda ( din computerul de brd ma refer)?

 

Se rezolva din tester.

 

Salut si scuze de off: exista un thread ca acesta pt e90? Un fel de e90 - mici secrete? Multumesc si scuze inca odata!

 

Nu, doar thread-ul acesta.

Edited by alex77xax
Link to comment
Share on other sites

Merci, mai fac si eu niste teste mai acusi pe al meu.

Inca o chestie cu care nu m-am lamurit este blocarea portbagajului, cred ca am facut eu ceva, am mai scris pe un topic pe undeva si mi s-a zis sa verific firele si daca face masa. Le-am verificat, totul e in regula. Faza e ca daca apas pe deblocare usi din telecomanda, portbagajul ramane incuiat, se deschide numai daca apas pe butonul de deschidere portbagaj de pe cheie, e ok asa, dar e enervant la spalatorie ca nu pot lua cheia si sa ramana deschis.

Mi-au mai spus niste baieti cum ca ar avea legatura cu compartimentul ala din dreptul copilotului, daca e inchis sau nu din cheie si in acelasi timp si cu pozitia in care lasata yala de la portbagaj. Cred ca am sa iau toate combinatiile posibile de la capat.

Link to comment
Share on other sites

Am incercat, dar nimic.

Am lasat yala pe verticala cu masina descuiata si am incuiat masina din cheie. Apoi am descuiat-o, fara rezultat.

Am incuiat masina si am rotit la oriz si apoi la vertical. Dupa care am descuita, fara rezultat.

Am testat acelasi lucru si pentru pozitia orizontala a yalei, fie cu masina incuiata fie cu masina descuiata.

Nu vrea sa se deschida o data cu usile.

Ai idee, ar putea avea vreo legatura cu torpedoul? Daca e incuiat sau nu?

Link to comment
Share on other sites

la un prieten s-a intamplat aceeasi chestie zilele trecute: cu yala in orice pozitie, portbagajul se deschidea numai din cheie!! dupa 2 zile m-a sunat si a zis ca si-a revenit. (cand a venit prima data cu problema am desfacut noi incuietoarea in portbagaj dar nu am vazut nimic, si nici nu l-am facut sa mearga manual.)

poate ai noroc si tu!

Link to comment
Share on other sites

Salut. Am dat un forum search la Eastern Europe si am dat de topicul asta. Nu am cum sa citesc 77 de pagini, deci,daca stie cineva un link pentru download soft navigatie MK4 e46facelift Eastern Europe 2009-2010 sau care o fi ultimul? Mie mi s a zgariat DVDul din pacate, aveam unul foarte ok 3D cu tot felul de map markers pe el:) V'as fi foarte recunoscator.

 

edit: care este cel mai bun filtru de polen, unde il gasesc in bucuresti, si daca cunoasteti vreo firma care ti l trimite acasa. ms din nou

 

ramane doar ultima rugaminte, dupa o cautare amanuntita am inteles ca e impotriva regulamentului..

Edited by OneTwo
Link to comment
Share on other sites

la un prieten s-a intamplat aceeasi chestie zilele trecute: cu yala in orice pozitie, portbagajul se deschidea numai din cheie!! dupa 2 zile m-a sunat si a zis ca si-a revenit. (cand a venit prima data cu problema am desfacut noi incuietoarea in portbagaj dar nu am vazut nimic, si nici nu l-am facut sa mearga manual.)

poate ai noroc si tu!

 

Ai idee daca dau cu wd40 pe yala, e posibil sa il crap de tot?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

226 SPORTS SUSPENSION SETTINGS

 

320 MODEL DESIGNATION, DELETION

 

801 GERMANY VERSION

 

863 EUROPE/DEALER DIRECTORY

 

915 BODY SKIN CONSERVATION, DELETION

 

981 COMFORT PLUS PACKAGE

 

Din secretele e46...

Ce inseamna aceste optinui pe care le are masina mea?

Ma intereseaza in special... suspensile, cum le pot regla si ce inseamna comfort plus package? Am webasto si nu stiu eu?

Link to comment
Share on other sites

Salut, gasesc si eu pe undeva motoarele euro 4? Cel de pe 318I 143 cp are e4 ?

acum 4 luni am inmatriculat un 318i e46 143 cp an 2003 si e sigur euro 4

 

Merci. Faza este ca am un 206 la vanzare, dupa vanzare vreau sa ma duc in anglia, si e ami greu sa verific acolo, si mie sa nu imi iau vre-o teapa :twoup: sa vin cu un euro 3.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.