Jump to content

Oglinzi furate - statistica


LiviuB

Furatul oglinzilor  

1325 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Sunt curios... nu se poate face reclamatie la politie impotriva lui?.....

 

PoĂži face orice fel de reclamaĂžie, dar ĂŽn acest caz trebuie sĂŁ se facĂŁ dovada cĂŁ respectivele oglinzi au fost furate.

Politia trebuie sa verifice reclamatia.Trebuie sa caute masina cu oglinzile "noi" ,si apoi pe proprietarul masinii cu numerele de pe oglinda.Daca ala are oglinzile furate si eventual a facut si reclamatie la politie are toate sansele sa le recupereze.Iar politia sa il ia la intrebari pe "noul proprietar" de unde le-a luat,sa il caute pe hot samd.

Teoretic.Practic....

Link to comment
Share on other sites

Tocmai ce am depus niște acte la CASCO acum câteva zile. România mĂŁ fericește zilnic. Și se mai ĂŽntreabĂŁ ĂŁștia de ce suntem cei mai triști. De prea mult bine.

:twoup:) pe mine nu chiar zilnic...Insa o data pe luna.Stau in berceni.Pana acum 3 randuri + senzori de parcare cu tot cu bandou.Am E46 Coupe.Acum, n.r. vineri, iar...ATENTIE...la ora 14:00 :)))

Am un set de e46, adus din olanda de un prieten,care e sofer pe platforma, dau la schimb cu un rand de E46 coupe.

Link to comment
Share on other sites

DacĂŁ gĂŁseÂşti langĂŁ maÂşina ta 5 bĂŁieĂži bronzaĂži cu ceafa latĂŁ care ÂşurubĂŁresc sĂŁ-Ăži scoatĂŁ sticlele de pe maÂşinĂŁ, cum ai reacĂžiona ? :twoup:

i-as intreba daca pot sa-i ajut, barem sa le scoatem intregi si fara sa stricam altceva :)))

Sa fim seriosi...Apesi pe "lock" se aprinde lumina in masina...Si-ti zic eu..ca fug.Eu unu mi-am luat pistol..fara acte, fara nimic...Si sincer...am langa mine, la blocul vecini...niste prieteni care sunt dealeri de prafuri..si..de cand m-am mutat si-au luat si eleron si senzori de parcare:))) am uitat sa precizez de eleronul acela de M de pe portbagaj...Si stiu ca nu au tupeu s-o dea in garda..Asa ca nu ma voi deranja sa-mi folosesc asul din maneca.Si chiar daca se vor duce la garda, ma descurc sa iasa in asa fel incat sa am martori ca nu s-a tras :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Eu sunt mai dus cu plutele și aș reacționa urât, deși consecințele s-ar putea sĂŁ fie negative pentru mine. Dar nu prea sunt 5 bĂŁieți cu ceafa latĂŁ de obicei, ci niște copii sau niște slĂŁbĂŁnogi pe care nu-i bagi ĂŽn seamĂŁ prea mult. Se plimbĂŁ printre mașini și trag de oglinzi la nimerealĂŁ.
Link to comment
Share on other sites

un search in google la urmatorul numar : 0769529527

ce mai vreti mai mult de atat.poate avem un membru ce isi cauta oglinzile.Cat o sa mai rezistati sa fiti furati pe fata? Luati atitudine !

Daca legea nu va ajuta , violenta ramane singura solutie !

Link to comment
Share on other sites

Pai uite are "baiatul" pe alese

 

Tu gandesti logic si democratic pentru perioada in care traiam dar asemenea "nenorociti" nu pot fi opriti decat printr-un regim "comunist" foarte agresiv si cu MULTA violenta.

post-7846-1288133077_thumb.jpg

Edited by zippo
Link to comment
Share on other sites

Pai uite are "baiatul" pe alese

 

Tu gandesti logic si democratic pentru perioada in care traiam dar asemenea "nenorociti" nu pot fi opriti decat printr-un regim "comunist" foarte agresiv si cu MULTA violenta.

 

tare ar fi sa il sun si sa-l intreb daca nu cumva are oglinzi ptr seria 1 si daca nu cumva le are si inscriptionate cu numarul B 48 LNC :twoup: nu daia dar este mai simplu,cauta in stoc si cine stie,nu? :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.