Jump to content

Oglinzi furate - statistica


LiviuB

Furatul oglinzilor  

1325 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Razvane... sunt destui care si-au luat o masina cu ultimii bani din buzunar. Plus calitatea lor personala....Duce la faze conform inregistrarii lui Pole... mai clar de atat nu exista.

 

cu prima parte sunt complet de acord. la a doua, cu inregistrarea lui pole, m-ai pierdut..oricum, asta e tara in care traim, plina de oameni falsi si superficiali. cand mi-am montat antifurt la masina mea, timp de o ora cat am stat la service-ul respectiv am vazut: audi q7 nou-nout, opel vectra, passat (penultimul model), audi a6, dar cel mai tare m-a surprins o dacia logan..pur si simplu, iti vine foarte greu sa crezi ca s-a ajuns sa se fure oglinzi de la o masina atat de comuna precum dacia logan..

Link to comment
Share on other sites

mi-au furat-o o data pe cea de pe dreapta... am injurat o saptamana, am luat alta. a doua dimineata mi-au furat-o iar. am mai injurat cateva zile pana am luat alta. m-am imbatat de bucurie ca am oglinda si le-am luat sus si le-am inscriptionat cu surubelnita. nu mi le-au mai furat de 1 an si ceva. si iarna trecuta nu mergea incalzirea la cea de pe dreapta si am desfacut-o si cand am pus-o la loc am spart-o. perfect!... acum nici ca mi le mai fura.

stateam in regie si cand mi-au furat-o a doua oara, langa masina mea era un e46 care avea antifurt si i-au spart carcasa exterioara si tot i-au furat-o. deci nu e bine cu antifurt ca se oftica fraierii si le ia cu totul.

Link to comment
Share on other sites

Vazut una bucata seria 1 rosu zona pta rahova B20xnx cu oglinzi B59CNK(sper ca am retinut bine numerele).Poate sunt furate,poate nu :twoup:

 

Cele de pe seria 1 merg si pe seria 3...

Esti sigur ca era CNK si nu CMK? Stiu eu un 3-er cu CMK la numar, am sa-l intreb pe proprietar daca a ramas fara oglinzi...

Link to comment
Share on other sites

luni noaptea spre marti, s-au furat in tg-jiu 5 seturi de oglinzi de la prieteni de-ai mei, 1 buc seria 7 2004, 3 buc seria 5 e60 si 1buc seria 3 coupe e91 (cred),doar geamurile. Plus alte masini de care nu stiu, deci a fost razie in tg-jiu :twoup:)...sigur s-au furat de pe mai multe masini....chestia este ca in tg-jiu astfel de furturi nu prea au existat, orasul fiind mic si se afla imediat..asta e primul incident de anvergura, deci, nu e bine....
Link to comment
Share on other sites

luni noaptea spre marti, s-au furat in tg-jiu 5 seturi de oglinzi de la prieteni de-ai mei, 1 buc seria 7 2004, 3 buc seria 5 e60 si 1buc seria 3 coupe e91 (cred),doar geamurile. Plus alte masini de care nu stiu, deci a fost razie in tg-jiu :twoup:)...sigur s-au furat de pe mai multe masini....chestia este ca in tg-jiu astfel de furturi nu prea au existat, orasul fiind mic si se afla imediat..asta e primul incident de anvergura, deci, nu e bine....

 

Aiurea, nici in Severin n-am prea auzit de asa ceva :)

Dar cred ca au venit unii de prin Bucuresti sa le fure de acolo, cred ca au avut "actiune" :twoup:)

Link to comment
Share on other sites

Vazut una bucata seria 1 rosu zona pta rahova B20xnx cu oglinzi B59CNK(sper ca am retinut bine numerele).Poate sunt furate,poate nu :twoup:

 

Cele de pe seria 1 merg si pe seria 3...

Esti sigur ca era CNK si nu CMK? Stiu eu un 3-er cu CMK la numar, am sa-l intreb pe proprietar daca a ramas fara oglinzi...

 

 

Intre timp am vorbit cu amicul meu, nu e el pagubitul :)

Link to comment
Share on other sites

Eu propun infiintarea unui topic cu o lista macar cu oglinzile incriptionate care au fost furate.Poate cineva pagubit si le poate recupera daca vreun forumist le vede la altcineva montate.Eu vaz saptamanal cel putin 1-2 masini cu oglinzi sablate cu alte numere pe bmw sau alte marci.Sa nu imi spuneti ca toti sunt sfinti si doar si-au schimbat numarul de inmatriculare.Daca Politia nu ajuta,atunci macar intre noi sa ne ajutam.
Link to comment
Share on other sites

E iata ca astazi dimineata hotii din cart Militari mi-au facut o mare surpriza,mi-au furat ambele oglinzi care erau SABLATE cu nr masinii,asa ca Sunt la a 2 a pereche de oglinzi si un set de stergatoare fata si spate,aste luate anul trecut.

 

As ca le doresc sa aiba parte de un tavan de oglinzi acolo unde se vor odihni pe veci

Link to comment
Share on other sites

E iata ca astazi dimineata hotii din cart Militari mi-au facut o mare surpriza,mi-au furat ambele oglinzi care erau SABLATE cu nr masinii,asa ca Sunt la a 2 a pereche de oglinzi si un set de stergatoare fata si spate,aste luate anul trecut.

 

As ca le doresc sa aiba parte de un tavan de oglinzi acolo unde se vor odihni pe veci

 

Cum pana mea sa le fure sablate fiind ? Ce dracu fac cu ele...?

Adevarul ca intreb aiurea...ca sunt care cumpara...recent in Severin am vazut un Mercedes, model mai vechi, in 2 usi...cred ca 2002...2003 masina, ce avea oglinzi cu un nr. de IF ...

Link to comment
Share on other sites

E iata ca astazi dimineata hotii din cart Militari mi-au facut o mare surpriza,mi-au furat ambele oglinzi care erau SABLATE cu nr masinii,asa ca Sunt la a 2 a pereche de oglinzi si un set de stergatoare fata si spate,aste luate anul trecut.

 

As ca le doresc sa aiba parte de un tavan de oglinzi acolo unde se vor odihni pe veci

 

Cum pana mea sa le fure sablate fiind ? Ce dracu fac cu ele...?

Adevarul ca intreb aiurea...ca sunt care cumpara...recent in Severin am vazut un Mercedes, model mai vechi, in 2 usi...cred ca 2002...2003 masina, ce avea oglinzi cu un nr. de IF ...

 

crede-ma ca nu vorbesc prostii,masina o parchez in fata blocului gard in gard cu o sectie de politie comunitara sect6,exact langa intrarea in curtea lor,este o zona chiar luminata,dar cum azinoapte a fost vremea aia de nu scoteai nici un kkt afara,asa ca au actionat fara griji,acum stau si ma intreb,daca au vazut ca sunt sablate :twoup:

o sa ma interesez cam cine opereaza prin zona si poate mi le recuperez :) buna asta,glumesc cine dracu stie pe unde au ajuns :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Am un prieten la munca care a luat masina din valcea si cel care i-a vandut masina sablase oglinzile cu nr lui de masina.Acum prietenul asta al meu a inmatriculat-o si are la numar B-989-BMW.Ce sa faca sa arunce oglinzile ca le are sablate cu alt numar????Se vand si se cumpara bmw-uri in prostie si majoritatea proprietarilor le au sablate.....Asa ca faza cu nr sablat pe oglinda si cel de la masina cam pica.....
Link to comment
Share on other sites

Ieri mi-au furat si mie oglinzile.... inscriptionate....

Ar fi buna o lege speciala pt cei cu oglinzile resablate sau cu alt numar de inmatriculare... amenda de 10 mil....

Sa ii vezi cum nu mai cumpara nimeni de la "baieti"....

Nu se streseaza vreun parlamentar pt asa ceva,stai calm.

Eu tot revin cu propunerea:

Eu propun infiintarea unui topic cu o lista macar cu oglinzile incriptionate care au fost furate.Poate cineva pagubit si le poate recupera daca vreun forumist le vede la altcineva montate.Eu vaz saptamanal cel putin 1-2 masini cu oglinzi sablate cu alte numere pe bmw sau alte marci.Sa nu imi spuneti ca toti sunt sfinti si doar si-au schimbat numarul de inmatriculare.Daca Politia nu ajuta,atunci macar intre noi sa ne ajutam.

 

Lista de genul

cristian_ntz B xx abc

etc ..................

etc ..................

etc ..................

 

Cum vezi unu' in trafic cu alte numere pe oglinda,notezi si pe forum verifici daca sunt declarate furate.

Daca Politia nu se streseaza sa ne ajute,macar intre noi sa ne ajutam.

Altfel ne plangem degeaba si ne meritam soarta.

 

PS:

ceaun,nu pica deloc faza,majoritatea sunt furate,crede-ma.Altfel nu s-ar mai fura sablate asa de multe.Citeste ultimele pagini si gandeste-te ca sunt destui care nu au postat si sunt pagubiti cu oglinzi sablate.Si pana la urma,schimbi nnumarul,sablezi eventual mai jos sau pe un colt VIN-ul masinii.Te intreaba cineva de sanatate,ai cum sa demonstrezi ca nu sunt furate.

Edited by AdrianHH
Link to comment
Share on other sites

Cum vezi unu' in trafic cu alte numere pe oglinda,notezi si pe forum verifici daca sunt declarate furate.

 

Cu alte cuvinte, ĂŽl rog pe respectivu` să aştepte puţin ĂŽn maşină până verific pe forum nr. inscripţionat pe oglindă ? :twoup:

Nu.Eu le retin cand stau la semafoare.

Adica vezi pe sa zicem IF15DYB cu oglinzi cu B333SEF.

Notezi cele 2 numere (cel de pe oglinda,cel de pe masina).In lista de pe forum vezi daca e cineva cu B333 SEF pagubit.Atunci cel cu B333SEF stie la cine sunt oglinzile.Mergi frumos la politie si voila.Prinzi si "noul proprietar" si poate si pe cel care le-a furat(daca se face o ancheta),poate gaseste la ala si oglinzine nesablate.Mai pe romaneste arata politiei cu mana hotul.Altfel aia nu se streseaza deloc.

It's a long shot,stiu.Alta solutie decat asta vad ca nu se propune.Fantezii cu "ma duc cu baietii si fac filaj si ii rup botul si lalala sunt destule ..." .Nu stiu cate s-au concretizat pana acum.

Macar o lista cu "suspecti".Cine o fi pagubit si isi gaseste numelele in lista stie unde sa caute.

Edited by AdrianHH
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.