Jump to content

Apa sub presul din dreapta fata, dar si din stanga fata? ati patit si voi?


Recommended Posts

Am un 3, din 99.

Poate puteti sa ma lamuriti, sau sa-mi dati sfaturi ce pot sa fac.... sa scap de umezeala de sub presuri.

mentionez ca gurile din lateral de motor nu sunt infundate ..cu frunze sau alte imputitati.

astept pareri. multumesc

 

am presuri de cauciuc

 

pentru inceput poti muta topicul acolo unde ar trebui sa fie. ( probleme tehnice si rezolvari )

Link to comment
Share on other sites

Am un 3, din 99.

Poate puteti sa ma lamuriti, sau sa-mi dati sfaturi ce pot sa fac.... sa scap de umezeala de sub presuri.

mentionez ca gurile din lateral de motor nu sunt infundate ..cu frunze sau alte imputitati.

astept pareri. multumesc

 

am presuri de cauciuc

 

pentru inceput poti muta topicul acolo unde ar trebui sa fie. ( probleme tehnice si rezolvari )

 

 

sunt nou pe forum...stiu ca nu l-am postat unde trebuie...si im cer scuze..vreau doar sa aflu cum rezolv problema...

 

daca vrei invata-ma tu ...cum sa mut topicul .. merci

Link to comment
Share on other sites

verifica cat de etanse sunt chederele si pe dedesubt (sub covor) ai niste trasee de calbu peste care vin niste capace din plastic pe sub ele exista si niste doape.....vezi sa nu iti lipseasca)

am patit si eu ploua afara ploua in masina...am fost la sevice si mi-au schimbat toate chederele si tot aveam apa cand ploua...ca in filmele cu mecanici destepti am dus-o de 6 ori ptr aceeasi problema si au rezolvat-o pana la urma spunand ca a fost de la stergatoarele de faruri:)...nu sh ce...furtunase infundate....

Link to comment
Share on other sites

e posibil sa fie de la radiatorul de clima (sa fie spart), ce se afla in spatele bordului , central. Vezi daca iti pierde antigel - poti pune limba cand e ud si daca e dulceag atunci e de la antigel daca nu ghinion, cine stie pe ce pui limba :)

 

Am patit si eu asta la un E46 2001 si de fapt este vorba despre usi, mai exact despre o folie de plastic aflata in usi, in spatele tapiseriei. Trebuie data fata usii jos si lipita cu un fel de mastic folia respectiva. Imi cer scuze pentru exprimare insa merita incercat. mie mi-a luat 100 RON la un service in Dr Taberei.Sper sa rezolvi pentru ca stiu cat de neplacut este...

Link to comment
Share on other sites

asa am patit si eu si sunt 2 explicatii, fie tiau pus nesterse cei ce au spalat covorasele de cauciuc in masina , fie ti-a intrat pe dedesubt.din 2 e 1.

 

Am intalnit odata o chestie foarte ciudata pentru mine.....apa in masina, doar la sofer......a fost din cauza foliei de pe geam....montata necorespunzator.....nu imi dau seama cum, dar pe acolo se scurgea apa cand ploua.

Link to comment
Share on other sites

asa am patit si eu si sunt 2 explicatii, fie tiau pus nesterse cei ce au spalat covorasele de cauciuc in masina , fie ti-a intrat pe dedesubt.din 2 e 1.

 

Am intalnit odata o chestie foarte ciudata pentru mine.....apa in masina, doar la sofer......a fost din cauza foliei de pe geam....montata necorespunzator.....nu imi dau seama cum, dar pe acolo se scurgea apa cand ploua.

nu am folie pe geamuri, dar merci pt atentie ,va multumesc la toti ca incercati sa ma ajutati cu sfaturi...am verificat usile ..nu imi lipseste nici o garnitura de pe usa...s

Link to comment
Share on other sites

problema a aparut de cand a venit zapada?

la mine era din cauza presurilor care nu aveau marginile suficient de inalte si iarna cand intri cu zapada pe incaltaminte de cateva ori pe zi se aduna apa suficienta cat sa treaca de margine presului si sa se ude sub el

solutia: scutura-te mai bine de zapada sau alte presuri

Edited by johnae78
Link to comment
Share on other sites

problema a aparut de cand a venit zapada?

la mine era din cauza presurilor care nu aveau marginile suficient de inalte si iarna cand intri cu zapada pe incaltaminte de cateva ori pe zi se aduna apa suficienta cat sa treaca de margine presului si sa se ude sub el

solutia: scutura-te mai bine de zapada sau alte presuri

 

 

ar fi bine sa fie asta problema! o sa vad pe parcurs

Link to comment
Share on other sites

verifica cat de etanse sunt chederele si pe dedesubt (sub covor) ai niste trasee de calbu peste care vin niste capace din plastic pe sub ele exista si niste doape.....vezi sa nu iti lipseasca)

am patit si eu ploua afara ploua in masina...am fost la sevice si mi-au schimbat toate chederele si tot aveam apa cand ploua...ca in filmele cu mecanici destepti am dus-o de 6 ori ptr aceeasi problema si au rezolvat-o pana la urma spunand ca a fost de la stergatoarele de faruri:)...nu sh ce...furtunase infundate....

hai ca asta e tare de tot! si de ce intra apa in masina doar cand ploua afara? niste mincinosi! ce treaba are spalatorul de far care se afla sub far si furtunele aferente care sunt tot in zona aia cu faptul ca tie iti intra apa in habitaclu. chiar daca se prelingea pe undeva si tot nu avea cum sa ajunga in masina :)

Link to comment
Share on other sites

verifica cat de etanse sunt chederele si pe dedesubt (sub covor) ai niste trasee de calbu peste care vin niste capace din plastic pe sub ele exista si niste doape.....vezi sa nu iti lipseasca)

am patit si eu ploua afara ploua in masina...am fost la sevice si mi-au schimbat toate chederele si tot aveam apa cand ploua...ca in filmele cu mecanici destepti am dus-o de 6 ori ptr aceeasi problema si au rezolvat-o pana la urma spunand ca a fost de la stergatoarele de faruri:)...nu sh ce...furtunase infundate....

hai ca asta e tare de tot! si de ce intra apa in masina doar cand ploua afara? niste mincinosi! ce treaba are spalatorul de far care se afla sub far si furtunele aferente care sunt tot in zona aia cu faptul ca tie iti intra apa in habitaclu. chiar daca se prelingea pe undeva si tot nu avea cum sa ajunga in masina :lol:

poate vroia sa spuna spalatorul de parbriz........(ochelarii de pe nas) :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.