Jump to content

era sa ma lovesc de 2 magari


Soare Mrs

Recommended Posts

Acum 2-3 ore eram prin oras ,ma plimbam. Am zis sa mai alerg si eu oleaca masina ,sa-i mai desfund injectoarele ,sa o alerg putin. In timp ce ma indreptam spre autostrada am dat de un seria 3 coupe ,frumos. Si pe ala il manaca acceleratia si am inceput,la un momendat am vazut 2 puncte negre,eu eram pe prima banda paralel cu respectivu coupe,am claxonat credeam ca sunt 2 persoane,intr`o fractiune de secunda m-am trezit cu 2 magari in fata pe prima banda. Dumnezeu stie cum i`am evitat si noroc cu mine ca nu a venit nimeni de pe contrasens ca pe acolo am ajuns . Am franat puternic,am tras stanga si am vazut capul magarului pe la geamul meu .

 

 

 

sfat: lasa-ti dracu liniutele ca nu stiti ce se intampla.

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
Acum 2-3 ore eram prin oras ,ma plimbam. Am zis sa mai alerg si eu oleaca masina ,sa-i mai desfund injectoarele ,sa o alerg putin. In timp ce ma indreptam spre autostrada am dat de un seria 3 coupe ,frumos. Si pe ala il manaca acceleratia si am inceput,la un momendat am vazut 2 puncte negre,eu eram pe prima banda paralel cu respectivu coupe,am claxonat credeam ca sunt 2 persoane,intr`o fractiune de secunda m-am trezit cu 2 magari in fata pe prima banda. Dumnezeu stie cum i`am evitat si noroc cu mine ca nu a venit nimeni de pe contrasens ca pe acolo am ajuns . Am franat puternic,am tras stanga si am vazut capul magarului pe la geamul meu .

 

 

 

sfat: lasa-ti dracu liniutele ca nu stiti ce se intampla.

 

http://www.21stcenturyabe.org/wp-content/uploads/2009/03/lincoln_awesome.jpg

 

ps: mai fa vitejii de genul asta, poate te vedem la stiri :)

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

radem noi, dar eu chiar am vazut un asemenea eveniment le cateva minute dupa ce se intamplase si nu e tocmai ce-ti trebuie, cand conduci cu familia si mai ai cam 200 de km pana acasa, noaptea

 

atunci era o ditamai vaca vs o dacie break plina ochi de oameni si bagaje...urat

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

eu nu inteleg rostul topicului...

 

deci unu' se tragea la liniute prin Bucuresti si era sa loveasca 2 magari.... :)

 

http://joebrower.com/PHILE_PILE/PIX/FR/awesome_thread.jpg

Link to comment
Share on other sites

eu nu inteleg rostul topicului...

 

deci unu' se tragea la liniute prin Bucuresti si era sa loveasca 2 magari.... :)

 

http://joebrower.com/PHILE_PILE/PIX/FR/awesome_thread.jpg

 

 

 

Doar in pitesti mai gasesti magari pe strada :lol:

 

 

 

si cu ce te incurca topicul acesta?

Link to comment
Share on other sites

In buCUResti am stat sa treaca strada cam 5 , 6 vaci (animalele) , nici nu stiu cate erau , multe oricum , dabea se miscau (dabea atunci am inteles in totalitate expresia ''Esti o vaca!'') si culmea , nici un om nu era prin preajma , ceva vacar , nimic.

Si pe dn-uri e ceva absolut normal sa traverseze strada turma de oi , capre , vaci si alte animale .

Link to comment
Share on other sites

In buCUResti am stat sa treaca strada cam 5 , 6 vaci (animalele) , nici nu stiu cate erau , multe oricum , dabea se miscau (dabea atunci am inteles in totalitate expresia ''Esti o vaca!'') si culmea , nici un om nu era prin preajma , ceva vacar , nimic.

Si pe dn-uri e ceva absolut normal sa traverseze strada turma de oi , capre , vaci si alte animale .

Cam asa e :)

Link to comment
Share on other sites

Topicul asta mi-a amintit ca sunt un criminal..In uma cu aprox 7 ani am amorat un catelus mic ...Aveam pe atunci un Audi 80 diesel si daca tin minte calculam sa vad ce timp scote dela 0 la 100kmh.Imediat dupa ce au trecut cele 18 secunde si am ajuns la fabuloasa viteza de 100kmh,mi-a aparut in fata cainele ,nu am putut sa-l mai evit ..Si acuma imi aminesc privirea lui cum ii luceau ochii ,in lumina farurilor..Am oprit sa vad daca-l mai pot salva dar era prea tarziu ..Am luat catelul si l-am asezat pe marginea drumului ,era clar ca nu mai aveam ce sa-i fac.. :)
Link to comment
Share on other sites

Mie mi-a taiat calea acum vreo 2 ani ditamai cerbul. Era aproape cat un cal de mare si cu ditmai coarnele. Nu am vazut decat la zoo cerbi, dar asta era mult mai mare :)

Eram pe un drum care strabatea o padure la 2 noaptea. Nu avea nici o treaba, mergea foarte linistit.. :lol:

Link to comment
Share on other sites

las c-am lovit eu un ditai cainele, direct din lateral si direct cu mijlocul botului masinii... era un dulau mare... incat l-am lovit cu grilele in coaste si capul a lovit capota in partea de sus... l-am proiectat vreo 20 de metri, m-am dat jos sa vad pagubele... nimic, doar capacelul dela bara acolo unde se prinde carligul, si uitandu-ma au la masina il aud ca vine, latra frate isteric, am sarit in masina ca am impresia ca ma manca tot.

 

un alt incident, coboram de la tara de pe un deal(drum asfaltat) si la un moment dat se iau dupa mine 3-4 caini de-ai ciobanilor cred, si numa' aud "poooc" in spate... in bara! am crezut ca s-a lovit vreo jigodie de bara mea... cand ajung acasa, ce sa vezi ditamai 2 urme de colti pe bara, una deasupra bandoului, una sub... m-a muscat cainele de masina mah!!!

Link to comment
Share on other sites

O faza amunzanta am patit-o si eu cu un caine. Eram in drum spre Slozovia/IL si dintr-o data are un caine in fata,incetinesc si claxonez,in loc sa se intoarca sau sa treaca el a inceput sa alerge in fata masinii,l-am lovit usor in spate.

 

 

 

dar am si eu o intrebare...

 

 

daca loveam magarii... cine ma despagubea? propietarul magarului?

Link to comment
Share on other sites

O faza amunzanta am patit-o si eu cu un caine. Eram in drum spre Slozovia/IL si dintr-o data are un caine in fata,incetinesc si claxonez,in loc sa se intoarca sau sa treaca el a inceput sa alerge in fata masinii,l-am lovit usor in spate.

 

 

 

dar am si eu o intrebare...

 

 

daca loveam magarii... cine ma despagubea? propietarul magarului?

doar daca avea rca-ul la zi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.