Jump to content

bmw 320i - 316i


CosminE36

Recommended Posts

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bobo masina nu este la extrem cum sunt unele de joase,bine nu vreau sa-mi amintesc de anumite specimene,se vede la pragul din fata stanga-dreapta la a mea,e o chestie si optica parca este oloaga masina am mai spus-o defapt orice e36gen ca al meu parca este olog,are a handicap locomotor si din fata cand o privesti mai de departe nu i se vad rotiele pt. ca ele vin bagate sub aripi,bun facand abstractie de chestia care tine de aspect, la gropi e o chestie ciudata dar asemanatoare cu orice suspensie sport,la partea din fata am arcuri rosii cu spira deformata,in momentul cand dau intr-o groapa lanseaza extrem de putin si se blocheaza si atunci parca se rupe masina,nu-si face cursa ca un arc normal,daca groapa este mare as face cursa mai mare,aia o poti numi suspensie,sa te protejeze,sa te simti ca intr-o masina,sa atenueze socurile,eu oricum ma consider cu masinile second hand extrem de ghinionist,ma dar din 2 rele astea..... bun e masina rigida, dar macar sa fi fost inalta, as fi trecut mai usor peste aceste inconveniente,as fi suportat mai usor, dar si joasa si sa se comporte asa pai asta e trasura nu e masina,imi este la propriu sila sa merg cu ea,pur si simplu imi este sila,la toate astea se mai adauga si vechimea ei,vechime care si aia are ''pretul'' ei,imi este necaz si ciuda cand merg in trafic si vad celelalte marci de masini si ai consider norocosi ca nu au asa ceva,bani aruncati degeaba pe un moft prostesc de-al meu de care acum regret.

 

Nu e nimeni vinovat ca ti-ai luat tu teapa, puteai sa iei Logan de atunci, si nu mai disperai pe aici, ca nu poti sa urci pe borduri si nu stiu unde...

Eu in locu tau taceam din gura, zici ca ti-ai luat un lamborghini si nu poti sa mergi cu el...

 

E normal, ai dat banii pe un cazan, ai un cazan, sunt mii de masini cu garda la sol mai mica ca la tine, si totusi se descurca toata lumea, numai pe tine te vad disperat.

 

Ti-a spus un user mai sus ca te costa putini bani sa schimbi suspensia, sunt atatia oameni care merg cu e36 si nu se plange toata lumea. Tu cred ca te asteptai sa dai 2000 pe o masina de 15-20 ani, si sa mergi pana cade tabla dupa ea, fara sa bagi nici 5 lei in ea.

 

Eu in locul tau, stateam linistit, daca masina asta fost greu de intretinut pentru tine, nici nu mai imi luam masina, ca, fii sigur ca nu ai cum sa o intretii nici pe cea care o cumperi, poate doar un scuter ceva, mergi cu el si il arunci dupa aia...

Link to comment
Share on other sites

Care toata lumea se descurca cu garda la sol mica?tu ai habar ce vorbesti?care toata lumea?nu mai pronunta cuvinte din astea,vb.tu de un cerc restrans de oameni,un cerc restrans care doar ei intre ei inteleg treaba asta,nu-mi spune mie ca toata lumea prefera o panarama de masina lasata si sa se chinuie la orice parcare,orice groapa,orice trecere de cale ferata,orice damb,crezi ca lumea nu are altceva de facut decat sa stea sa protejeze o rabla de ani de zile?toate persoanele care au mers cu masina mea imi spune ca e ciudata,incomoda,nu e practica deloc, oare ele nu stiu ce vb.?stau la volan zici ca sunt pe topogan,zici ca imi dau drumu la ''vale'' spre botul masinii,trebuie sa umblu la scaunele alea poate gasesc o pozitie sa nu mai am impresia ca ma dau pe derdelus,vai steaua ei de masina si mai vine unu ca tine asa cu tupeu si spune''dar vai cum poti spune asta de un bmw'' ,simplu,exact asa cum ai citit,bine ai venit in realitate prietene,nu am zis de un bmw nou never,am zis de cazanele astea vechi care dupa ce duci povara vechimii mai au unele si o suspensie de-ti vine sa te pu-i cu un baros de 7kg pe ea,sanatate.
Link to comment
Share on other sites

Care toata lumea se descurca cu garda la sol mica?tu ai habar ce vorbesti?care toata lumea?nu mai pronunta cuvinte din astea,vb.tu de un cerc restrans de oameni,un cerc restrans care doar ei intre ei inteleg treaba asta,nu-mi spune mie ca toata lumea prefera o panarama de masina lasata si sa se chinuie la orice parcare,orice groapa,orice trecere de cale ferata,orice damb,crezi ca lumea nu are altceva de facut decat sa stea sa protejeze o rabla de ani de zile?toate persoanele care au mers cu masina mea imi spune ca e ciudata,incomoda,nu e practica deloc, oare ele nu stiu ce vb.?stau la volan zici ca sunt pe topogan,zici ca imi dau drumu la ''vale'' spre botul masinii,trebuie sa umblu la scaunele alea poate gasesc o pozitie sa nu mai am impresia ca ma dau pe derdelus,vai steaua ei de masina si mai vine unu ca tine asa cu tupeu si spune''dar vai cum poti spune asta de un bmw'' ,simplu,exact asa cum ai citit,bine ai venit in realitate prietene,nu am zis de un bmw nou never,am zis de cazanele astea vechi care dupa ce duci povara vechimii mai au unele si o suspensie de-ti vine sa te pu-i cu un baros de 7kg pe ea,sanatate.

:) bogdyy, faci atata gargara aici cu masina ta cu garda prea mica la sol de ne-ai innebunit... :) Ce parte din "schimba suspensia sport cu una stock" nu pricepi? :lol:

Link to comment
Share on other sites

eu cred ca omul zice la misto....asa mi se pare dupa cum scrie...parca zici ca trebuie sa schimbe tot motorul si e vreo avere acum sa schimbi niste suspensii

 

Asa de amuzamentul topicului deci mie chiar mi se pare comic, am avut si eu un ursulet din 87.... si avea suspensie sport,masina era foarte ingrijita mergea foarte bine nu am schimbat la ea decat pompa de apa intr-un an jumate cat am avut-o. inafara de banii care i-am investit in jante si o toba sport.chiar nu aveam probleme cu suspensia,nu inteleg de ce ai luat masina daca te vaiti atat... P.S Ai grija la borduri

Link to comment
Share on other sites

Tu crezi ca mie imi arde de mistouri?pe bune acum......,lasa man ca vb. din astea am auzit..''am avut si eu un rechin si ce bine mergea in afara de placutele de frana,ulei nu am schimbat nimik'' ma lasi cu faze de genu' asta de cand era lupu' catel,de ce ai dat-o dak era asa buna?spune-mi?ai dat-o pt. ca era o vechitura iti spun eu,ala e adevarul nu ca era masina buna,dar hai sa lasam asta,schimbat suspensii,cred ca pana la urma asa o sa se intample ca masina asta nu vrea sa se dezlipesca de mine....,cand ma gandesc murdarie,leviere,ciocane,ca nu se potriveste aia,aia....ca nu se aseaza arcul pe taler bine,ca nu stiu ce....mama.....,imi vine sa inebunesc,uite ce o sa ma astepte,aoleoooo ce belea de masina.
Link to comment
Share on other sites

Bogdyy te rog frumos schimba suspensia si ai sa vezi ca iti schimbi atitudinea, daca tot zici ca ea este cea care iti aduce atatea neplaceri. Din cate am citit pe forum vad ca alte probleme nu ai avut decat cu cateva picaturi de ulei. Alea is minuscule, sunt masini vechi ce sa mai dar ii bine ca exista si astea ca altfel eu personal m-as simti rupt de lume. Inarmeaza-te cu rabdare si ai sa vezi ca ai sa reusesti.
Link to comment
Share on other sites

am zis si eu chiar credeam ca faci la misto...nu am dat-o de vechitura aia a fost prima mea masina....am dat-o ca sa iau alta. Si acum imi pare rau ca nu o mai am. oricum imi place cum scrii esti dintr-o bucata asa. acum serios incearca sa schimbi suspensiile daca nu poti sa o vinzi sa iei alta.
Link to comment
Share on other sites

Tu crezi ca mie imi arde de mistouri?pe bune acum......,lasa man ca vb. din astea am auzit..''am avut si eu un rechin si ce bine mergea in afara de placutele de frana,ulei nu am schimbat nimik'' ma lasi cu faze de genu' asta de cand era lupu' catel,de ce ai dat-o dak era asa buna?spune-mi?ai dat-o pt. ca era o vechitura iti spun eu,ala e adevarul nu ca era masina buna,dar hai sa lasam asta,schimbat suspensii,cred ca pana la urma asa o sa se intample ca masina asta nu vrea sa se dezlipesca de mine....,cand ma gandesc murdarie,leviere,ciocane,ca nu se potriveste aia,aia....ca nu se aseaza arcul pe taler bine,ca nu stiu ce....mama.....,imi vine sa inebunesc,uite ce o sa ma astepte,aoleoooo ce belea de masina.

 

Ai avut "urs" nu "rechin"...Acum ai Piranha se pare...

Pune-i arcuri de carbon sau din cele pe foi si rezolvi problema...nici amortizoare nu-ti mai trebuiesc...

Ce Dr@cu n-o vinzi...tu nu vezi ca-ti faci singur rau sau oi fi vreun masochist sau incerci sa te autoflagelezi cumva....

Gata cu offtopic-ul...f@@ck

Edited by DanS
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.