Jump to content

Imi place la masina mea ca...


CosminD

Recommended Posts

  • Replies 151
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mie imi place sunetul de 6 cilindri, tractiunea spate si ce e mai important ca am posibilitatea de a alege, in cazul unei piese, 10 producatori cu preturi mai mari sau mai mici, exclusiv de piesele care vin doar pe original (asta ca un minus).

Poate cu preturi mari si cu preturi si mai mari :) :lol: :)

Link to comment
Share on other sites

Mie imi place sunetul de 6 cilindri, tractiunea spate si ce e mai important ca am posibilitatea de a alege, in cazul unei piese, 10 producatori cu preturi mai mari sau mai mici, exclusiv de piesele care vin doar pe original (asta ca un minus).

Poate cu preturi mari si cu preturi si mai mari :) :lol: :)

 

Nu mi se pare....incearca la Ford(masina poporului) sau Peugeot....acolo preturi mari :) !

Edited by f1bogdan
Link to comment
Share on other sites

Glumeam.

volkswagen=masina poporului

 

Man...ma refeream ca si raspandire nu ca si denumire :lol: (Focus, Mondeo la orice colt de strada). Am facut germana si stiu ce inseamna volks si ce inseamna wagen. Asta pe langa faptul ca am petrecut ceva timp prin USA unde uiti de VW...Ford e la ordinea zilei :) ! Am spus masina poporului pentru ca la noi oricine nu e pasionat de masini si vrea ceva care sa-l duca de la A la B isi ia Ford pe ideea ce e ieftina la intretinere...ei in comparatie cu BMW nu-i :) ! Desi sincer cred ca la masina mea mi-ar placea daca pentru cateva zile s-ar transforma intr-un Mustang :) !

Link to comment
Share on other sites

Glumeam.

volkswagen=masina poporului

 

Man...ma refeream ca si raspandire nu ca si denumire :lol: (Focus, Mondeo la orice colt de strada). Am facut germana si stiu ce inseamna volks si ce inseamna wagen. Asta pe langa faptul ca am petrecut ceva timp prin USA unde uiti de VW...Ford e la ordinea zilei :) ! Am spus masina poporului pentru ca la noi oricine nu e pasionat de masini si vrea ceva care sa-l duca de la A la B isi ia Ford pe ideea ce e ieftina la intretinere...ei in comparatie cu BMW nu-i :) ! Desi sincer cred ca la masina mea mi-ar placea daca pentru cateva zile s-ar transforma intr-un Mustang :) !

 

sa compari ford cu bmw. nu exista grad de comparatie... fordul daca nu ar avea optiuni prea multe l-ai putea compara cu LOGAN / Renault... deja peugeot/ citroen sunt superioare

Link to comment
Share on other sites

Glumeam.

volkswagen=masina poporului

 

Man...ma refeream ca si raspandire nu ca si denumire :) (Focus, Mondeo la orice colt de strada). Am facut germana si stiu ce inseamna volks si ce inseamna wagen. Asta pe langa faptul ca am petrecut ceva timp prin USA unde uiti de VW...Ford e la ordinea zilei :) ! Am spus masina poporului pentru ca la noi oricine nu e pasionat de masini si vrea ceva care sa-l duca de la A la B isi ia Ford pe ideea ce e ieftina la intretinere...ei in comparatie cu BMW nu-i :D ! Desi sincer cred ca la masina mea mi-ar placea daca pentru cateva zile s-ar transforma intr-un Mustang :lol: !

 

sa compari ford cu bmw. nu exista grad de comparatie... fordul daca nu ar avea optiuni prea multe l-ai putea compara cu LOGAN / Renault... deja peugeot/ citroen sunt superioare

 

Pai tocmai asta e...masina este net inferioara insa intretinerea costa poate mai mult decat la un BMW. :)

 

@lucian81v...despre VW nu am auzit povesti de groaza din punct de vedere al intretinerii. Is poate chiar mai ieftin de intretinut decat BMW-urile. Insa chiar si asa exista multe marci ce fac parte din clase inferioare insa au aceleasi preturi la piese ca si BMW-urile. Eu consider asta un punct forte al bavarezilor care nu poate decat sa-ti placa atunci cand esti in posura de client :D ! Mie unu imi place la masinile mele :) !

Link to comment
Share on other sites

Eu ziceam strict ca ne referim la vw ca "masina poporului" nu altceva!

Vw este mai ieftina la unele capitole, stiu. Cum am mai spus eu nu prea judec oamenii dupa masina pe care o au, nici pe cei cu Logan, de cei cu 1310 mi-e mila.

Judec doar cand e snobism la mijloc, cand omu se intinde mult peste posibilitati, atat.

 

Stiu ca sunt masini mai slabe cu intretinere mai scumpa si chiar mai deasa.

Edited by lucian81v
Link to comment
Share on other sites

Mie nu-mi place ca am greierasi in bord.

 

Ventilatorul de la aerotermĂŁ este plin de praf.

sau poate chiar ai un greieras in bord :) ! Problema trebuie analizata pe toate partile !

 

asa se zice cand se aud sunete care vin din bordul masinii, la mine pe drum mai nasol incep sa cante :lol: , in rest iubesc aceasta masina si in general BMW

Link to comment
Share on other sites

 
Voua ce va mai place la bim-urile voastre???

 

in ultima vreme aproape ca m-a facut sa pot memora un sir de 13 cifre si litere... contul lui grozadan...

 

Asa de rau? Defapt stai...ca e bine..."BMW, the best way to make new friends....aaaand memorise their account numbers" :) !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.