Jump to content

"Claca" (sesiune) de reparatii tehnice


Recommended Posts

Intro: Dupa cum evolueaza lucrurile pe bmwclub.ro, sunt convins ca, pana se face cald si frumos afara (sa zicem, aprilie), ne vom cunoaste destul de bine intre noi. Pentru inceput, cei care stau cam in aceeasi zona a tarii. Deja s-a stabilit o data fixa pentru intalniri lunare in Bucuresti (ultima zi de joi din fiecare luna). Poate incet-incet se vor organiza alte intalniri zonale. Apoi va urma, la un moment dat, o intalnire generala, cu toti membrii din tara (si nu numai).

 

Sesiuni "de garaj": In cazul in care vreo unul dintre noi are planificate interventii tehnice pe care nu le poate face intr-un service autorizat (din motive bugetare), dar pentru care ar avea nevoie de ajutorul altor persoane (cu sfaturi/pareri, tinut contra la vreo piulita, ridicat vreo piesa grea, etc.), ar fi bine sa anunte din timp, aici, pe bmwclub.ro.

Este foarte probabil ca vor fi cativa membri bmwclub.ro care vor participa bucurosi la o astfel de "claca". E un prilej foarte bun de a bea o bere cu prietenii si de a mai exersa (sau a imbunatati) know-how-ul tehnic.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

dar dece joi .si nu sambata .la mine tre sa veniti o echipa sa pun masina la punct ca e dezmembrata usi praguri aripi capota tot e desfacut:PP chedere fete de usi mama cat am de munca

8781[/snapback]

 

Pai nu conteaza ziua. Se poate fixa in functie de caz, suruburi sa avem. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Curent este tot wekendul se poate sta doar sa anunt din timp cu cateva zile sa nu mearga ai mei acolo :) .Scule,aici m-ai prins nu prea sunt scule :blink:

8860[/snapback]

 

lasa, luam toate sculele de la mine, ion, vlad, florin si rezolvam.

aaa... e doar curte, sau si garaj ? adica tre sa asteptam primavara sau merge si acum ? ca io am muuuuuuulte de facut... :)

Link to comment
Share on other sites

curte iubiti bmw isti avem in baneasa cu rampa si curent si scule o curte imensa

dar nu prea imi place partea cu muncitu duminica

8875[/snapback]

 

simbata merge ? :)

 

eu tre sa fac dupa cum urmeaza:

 

- scos fete de usi + izolatie

- scos macarale geamuri, uns , vazut de ce nu merge un motoras, dat pumni pina merge

- masurat diverse fire, prins de ce nu merge oglinda din dreapta decit cum vrea ea (lateral, nu si sus-jos)

- pus totul la loc

 

in alt weekend, dat jos praguri oribile dacie, astupat gauri, facut gauri noi, protejat la rugina (chiar, cum se face asta ??) , pus praguri noi, chituit/vopsit (la spray cred ca e ok momentan)

 

as mai vrea sa schimb toata bucsaraia pe spate dar nu cred ca putem s-o facem singurei :blink:

Link to comment
Share on other sites

E doar curte :blink: ,partea buna e ca in casa pot sta vreo 8 persoane lejer :) .+ ca am si vreo 2 gratare :)

8876[/snapback]

 

la tine venim toti la primavara sa ajutam gratarele alea sa arda mocnit si in acest timp ne uitam si pe la masinile noastre...chiar cate incap in curte??? :)

Link to comment
Share on other sites

la tine venim toti la primavara sa ajutam gratarele alea sa arda mocnit si in acest timp ne uitam si pe la masinile noastre...chiar cate incap in curte??? :)

8884[/snapback]

 

 

deja se pare ca trebuie sa ne programam pentru reparatii !!! eu pot sa va incurc cu zeci de intrebari, si sa ma ocup de mancare :blink:

Link to comment
Share on other sites

Pai vreo 4 cred :blink:

8885[/snapback]

 

hmm..c-am putine...dar cred ca e loc la poarta si pentru ceilalti si dc e ceva de facut le bagam pe rand... :), in caz ca e ceva de rezolvat, dc nu stam la bere si le admiram..... :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.