Jump to content

Un BMW E 34 in forma!


DON CORLEONE

Recommended Posts

Dupa o zi de umblat pe afara(in Resita ninge ca-n basme de azi noapte si nu da semne sa se opreasca),mi-am zis sa mai butonez un pic calculatorul si am hotarat sa postez ceva poze cu masinuta mea si sa bucur ochii iubitorilor de BMW,in special de E 34.Pozele sunt facute anul acesta(ignorati data afisata de aparatul foto)cu exceptia celei in care apar BBS-urile ce le folosesc pe timp de vara,poza facuta in urma cu vreo 2 ani in urma.

Sufletul masinii este motorul de 2500 cmc,24 valve,192cp,non vanos iar printre dotarile pe care le apreciez la masinuta amintesc ASC-ul, ABS-ul.tempomatul,

scaunele de piele incalzite,clima.geamurile si oglinzile electrice.

La anul,cand are majoratul,vreau sa ii fac cadou un set de suspensii standard,avand in vedere ca cele actuale sunt puti cam obosite si nu se mai preteaza la`soselele patriei`. (multumesc guvernantilor :) )

Destul insa cu vorbaria! Enjoy!

Link to comment
Share on other sites

Masina arata foarte bine, dar, dupa gusturile mele, as renunta la husa de pe volan si la evacuarea de la toba care nu se potriveste deloc cu o astfel de masina, plus ca iese si prea mult in afara. Mult mai bine ar da 2 iesiri subtiri si drepte, parerea mea !
Link to comment
Share on other sites

De cate ori vad un e34 bine pus la punct.... imi aduc aminte de neamtul meu pe care domnul Tariceanu imi cere taxa de mediu 5000 euro :) ....

Masina arata bine ...foarte frumoasa .... exceptand husa de la volan si trimurile acelea gen mobila bunicilor....

De acord cu husa de volan insa cu restul,imi place asa cum este si vreau sa ii mentin linia originala! La o limuzina gen E34 prefer mahonul si pielea!Las

plasticul si carbonul pentru Logan! Deh,gusturile...

Link to comment
Share on other sites

De cate ori vad un e34 bine pus la punct.... imi aduc aminte de neamtul meu pe care domnul Tariceanu imi cere taxa de mediu 5000 euro :) ....

Masina arata bine ...foarte frumoasa .... exceptand husa de la volan si trimurile acelea gen mobila bunicilor....

De acord cu husa de volan insa cu restul,imi place asa cum este si vreau sa ii mentin linia originala! La o limuzina gen E34 prefer mahonul si pielea!Las

plasticul si carbonul pentru Logan! Deh,gusturile...

Nu ma intelege gresit...... parerea mea este ca E34 nu este o limuzina gen seria 7 sau jaguar xk, sau S class vb de masini din aceleasi timpuri.... si "mahonul" nu innobileaza aceasta masina... mai repede mobileaza :lol: ....

Link to comment
Share on other sites

Mie imi place cum vine mobila in interior, se potriveste cu interiorul. Finala aia de la toba nu-mi place nici mie, ii strica linia.

Oricum interiorul e spectaculos.

Nu ai spus anul, dar banuiesc ca e 91-92, vad ca nu are airbaguri dar are ASC?! Foarte rara optiunea pt acel an si acea motorizare.

Link to comment
Share on other sites

De cate ori vad un e34 bine pus la punct.... imi aduc aminte de neamtul meu pe care domnul Tariceanu imi cere taxa de mediu 5000 euro :) ....

Masina arata bine ...foarte frumoasa .... exceptand husa de la volan si trimurile acelea gen mobila bunicilor....

De acord cu husa de volan insa cu restul,imi place asa cum este si vreau sa ii mentin linia originala! La o limuzina gen E34 prefer mahonul si pielea!Las

plasticul si carbonul pentru Logan! Deh,gusturile...

 

Frumoasa masina, ii sta bine intr-adevar cu trimurile mahon dar carbonul nu e pt logan e pt masini mult mai scumpe decat E34. Tips-ul ala sau toba chiar nu da bine. Sa o stapanesti sanatos in continuare !

Link to comment
Share on other sites

foarte frumoasa si ingrijita. Trimurile alea de lemn dau bine pe e34. Si eu am, arata bine si e fain la pipait. E chestie de gusturi, totusi nu cred ca poti pune carbon pe o masina de 18 ani...ar arata ca dracu.

Evacuarea aia totusi daca o rezolvi ai avea unul din cele mai frumoase e34 de pe forum.

Edited by DOMI
Link to comment
Share on other sites

Uite in sfarsit o combinatie de bun gust atat la exterior cat si in interior:piele, lemn , crom la exterior . Azi nu mai vezi decat kitch-urile pustanilor incarcate cu stickere , folii imitatie de carbon, leduri albastre , pleoape si imitatii colorate de presuri sub forma de tabla expandata. Frumos exemplar, sa ai noroc de el si nu baga toate criticile in seama. Important e ca tie sa-ti placa. Chiar si finala arata bine, am vazut modele mai hidoase si mai afumate (tuning :) ).
Link to comment
Share on other sites

Uite in sfarsit o combinatie de bun gust atat la exterior cat si in interior:piele, lemn , crom la exterior . Azi nu mai vezi decat kitch-urile pustanilor incarcate cu stickere , folii imitatie de carbon, leduri albastre , pleoape si imitatii colorate de presuri sub forma de tabla expandata. Frumos exemplar, sa ai noroc de el si nu baga toate criticile in seama. Important e ca tie sa-ti placa. Chiar si finala arata bine, am vazut modele mai hidoase si mai afumate (tuning :) ).

Primul tau post a nimerit aici... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Uite in sfarsit o combinatie de bun gust atat la exterior cat si in interior:piele, lemn , crom la exterior . Azi nu mai vezi decat kitch-urile pustanilor incarcate cu stickere , folii imitatie de carbon, leduri albastre , pleoape si imitatii colorate de presuri sub forma de tabla expandata. Frumos exemplar, sa ai noroc de el si nu baga toate criticile in seama. Important e ca tie sa-ti placa. Chiar si finala arata bine, am vazut modele mai hidoase si mai afumate (tuning :) ).

 

Abia astept sa iti prezinti si tu masina :lol: ..... si apropo stikere au foarte multi membri de pe forum... :)

Link to comment
Share on other sites

Uite in sfarsit o combinatie de bun gust atat la exterior cat si in interior:piele, lemn , crom la exterior . Azi nu mai vezi decat kitch-urile pustanilor incarcate cu stickere , folii imitatie de carbon, leduri albastre , pleoape si imitatii colorate de presuri sub forma de tabla expandata. Frumos exemplar, sa ai noroc de el si nu baga toate criticile in seama. Important e ca tie sa-ti placa. Chiar si finala arata bine, am vazut modele mai hidoase si mai afumate (tuning :lol: ).

 

si a trebuit sa iti faci cont sa ne spui asta :) , apreciem gestul :) !

Edited by Valentin_LMB
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Salut si bine v-am gasit!Tin sa le multumesc tuturor celor care au avut cuvinte frumoase, respectiv critici(constructive,de altfel)la ceea ce am postat in urma cu o luna de zile,cat si celor care au comentat pe seama suspendarii mele. Explicatia este foarte simpla;impart calculatorul cu fratele meu care,in lipsa mea,vazand comentariile din topic si-a deschis un cont nou si si-a exprimat parerea,necunoscand regulamentul. Topicul se poate inchide,multumesc!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.