Jump to content

sugesti ! leduri interior !


flo_318bv

Recommended Posts

Foarte obositor să mergi ĂŽntr-o maşină cu leduri ĂŽn loc de becuri.

 

Sincer si eu sunt de aceeasi parere. Am un prieten care are si-a pus leduri albe in loc de becurile galbene din lampa centrala si cele de pe stalpii spate. Si nu-mi place deloc. Ce sa mai vorbesc daca si-ar fi pus si la clima, etc...Insa gusturile nu se discuta.

 

ON TOPIC : El a vrut sa-si puna leduri albe asa peste tot, si a aflat cu parere de rau ca nu se poate :)

Edited by Sherifu'
Link to comment
Share on other sites

mie imi place o masina cu lumina alba in interior, la lampa centrala si la stalpi, da' sa fie ALBA - alb neon, din pacate LED-urile nu sunt suficiente pentru asta, dau o culoare cu o nuanta de albastru. si plus de asta, nu stiu cati merg cu lumina aprinsa in masina, incat sa fie obositor ... Edited by Ovidiu Augustin
Link to comment
Share on other sites

Voi incerca sa fac niste poze maine mai pe seara sa vezi cum arata lumina alba in interior . Oricum e munca in zadar , am facut-o doar de curiozitate si pentru ca ma plictisisem de culoarea originala . Albul ala la o masina cu interior gri/negru (orice inchis) iti reda un sentiment destul de respingator : te simti cam ca la spital daca vrei o comparatie :) vei vedea din poze .

p.s. leduri ca cele din link -> http://www.zexstar.com/product_info.php?in...-49mm--12V.html

Link to comment
Share on other sites

Voi incerca sa fac niste poze maine mai pe seara sa vezi cum arata lumina alba in interior . Oricum e munca in zadar , am facut-o doar de curiozitate si pentru ca ma plictisisem de culoarea originala . Albul ala la o masina cu interior gri/negru (orice inchis) iti reda un sentiment destul de respingator : te simti cam ca la spital daca vrei o comparatie :) vei vedea din poze .

p.s. leduri ca cele din link -> http://www.zexstar.com/product_info.php?in...-49mm--12V.html

la asta ma gandeam si eu ca o sa dea o inpresie de masina neprimitoare.

Link to comment
Share on other sites

nu becurile dau culoarea portocalie( sunt becuri simple, albe, plasticul din fata lor da nuanta de portocaliu, care actioneaza ca un fel de ecran ... din pacate nu prea cred ca ai ce face ...

 

 

La E46 toate sunt led-uri SMD.Munca grea nu e,trebuie rabdare.Insa led-uri SMD sunt multe,150 aproximativ.

pffff. 150? chiar iti trebe rabdare . tu le-ai schimbat?

Link to comment
Share on other sites

nu ai de ce. intensitatea o dai tu cat de slab vrei. oricum eu nici cu asta nu merg la maxim arata naspa

 

Eu Ăžin la intensitate maximĂŁ Âşi e perfect.

Lumina galbenĂŁ nu e deloc deranjantĂŁ.

 

Eu am vĂŁzut mai multe maÂşini cu leduri ĂŽn interior, nu prea meritĂŁ sĂŁ pui aÂşa ceva.

Link to comment
Share on other sites

Nu le-am schimbat.Am vrut,am demontat tot sa vad...am inceput sa le numar,dar la un moment-dat am pierdut sirul :lol:

 

Implica si ceva costuri acele led-uri.

La urma urmei,e o chestie de gust,foarte subiectiva.Multi prefera portocaliul,original BMW,altii si-au pus albastru,gen VW,sau alb gen Mercedes....

cefi ... le-ai pierdut numaru? pfff ar trebui sa aduc un prof de mate :)

Link to comment
Share on other sites

Eu Ăžin la intensitate maximĂŁ Âşi e perfect.

Lumina galbenĂŁ nu e deloc deranjantĂŁ.

 

Eu am vĂŁzut mai multe maÂşini cu leduri ĂŽn interior, nu prea meritĂŁ sĂŁ pui aÂşa ceva.

 

+1 :)

Link to comment
Share on other sites

nu ai de ce. intensitatea o dai tu cat de slab vrei. oricum eu nici cu asta nu merg la maxim arata naspa

 

Eu Ăžin la intensitate maximĂŁ Âşi e perfect.

Lumina galbenĂŁ nu e deloc deranjantĂŁ.

 

Eu am vĂŁzut mai multe maÂşini cu leduri ĂŽn interior, nu prea meritĂŁ sĂŁ pui aÂşa ceva.

daca le tin pe maxim arata ca si cum ar fii tot ceasu aprins. daca le tin la jumate se vede numai partea transparenta (alba) adica numa ce e gradat. am sa ma informez cat ar fii costurile pentru aceasta operatiune dar mai mult. vreau sa vad live la cineva

Link to comment
Share on other sites

Ăn jur de 100-130 € se cere pentru ĂŽnlocuirea tuturor luminilor din interior.

asta la o persoana specializata in asa ceva. numita si jepcar frate . daca e sa fie ok le dau la o gagica care lucreaza numai cu asa ceva .mai exact face lipituri ptr instalatii electrice la masini.

 

le lipeste cu statie profesionala

 

 

Ăn jur de 100-130 € se cere pentru ĂŽnlocuirea tuturor luminilor din interior.

asta la o persoana specializata in asa ceva. numita si jepcar frate . daca e sa fie ok le dau la o gagica care lucreaza numai cu asa ceva .mai exact face lipituri ptr instalatii electrice la masini.

 

le lipeste cu statie profesionala

nu ciocan de lipit :)

Link to comment
Share on other sites

E destul de mult de muncĂŁ, chestia asta include Âşi demontare...

 

Nu spun cĂŁ nu poĂži gĂŁsi mai ieftin, ĂŽnsĂŁ 100 € nu este mult având ĂŽn vedere cât de mult stai sĂŁ ĂŽnlocuieÂşti toate acele lumini.

 

 

 

 

asta cam asa e ca si yo am muncit de mi-au sarit capacele ( e foarte multa migaleala )

Link to comment
Share on other sites

E destul de mult de muncĂŁ, chestia asta include Âşi demontare...

 

Nu spun cĂŁ nu poĂži gĂŁsi mai ieftin, ĂŽnsĂŁ 100 € nu este mult având ĂŽn vedere cât de mult stai sĂŁ ĂŽnlocuieÂşti toate acele lumini.

 

 

 

 

asta cam asa e ca si yo am muncit de mi-au sarit capacele ( e foarte multa migaleala )

tu le-ai schimbat?

poti sa pui niste poze? mersi. nu contest ca nu ar fii mult de munca dar 4-5 mil pe prafu asta nu merita investitia.

Edited by flo_318bv
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.