Jump to content

Vand BMW 728i


CiprianC

Recommended Posts

An fabricatie 2001, 200.000 KM, 198CP, dublu climatronic, ABS, alarma, antifurt, ASR, avertizor marsalier, ESP, faruri ceata, inchidere centralizata, servodirectie, sistem de navigare, airbag:8, sistem isofix, multi volan, reglabil electric, memorie scaune, volan, oglinzi. Incalzire oglinzi, GPS, TV, climatronic 2 zone, magazie CD, casetofon, PDC, SRS, ASR, ABS, telefon incorporat, piele, jante originale ALPINA 20'', oglinzi heliomate, inchidere centralizata, pilot automat.Pret 5700 Euro negociabil.

post-33448-1266685716_thumb.jpg

post-33448-1266685724_thumb.jpg

post-33448-1266685730_thumb.jpg

post-33448-1266685736_thumb.jpg

post-33448-1266685745_thumb.jpg

post-33448-1266685752_thumb.jpg

post-33448-1266685757_thumb.jpg

post-33448-1266685763_thumb.jpg

post-33448-1266685768_thumb.jpg

post-33448-1266685773_thumb.jpg

post-33448-1266685781_thumb.jpg

post-33448-1266685786_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Si eu am vazut, in oras nu ai probleme.

Totu capata sens in afara cand nu poti depasi, tebuie sa te bagi cu masina pe jumatate de banda ca sa vezi ce vine din fata. :)

la 7000 am gasit 730 d, erata superb si aia, ca si asta dealtfel, e cea mai frumoasa masina dupa mine din vechile generatii, dar fiind cu volan dr e f greu de vandut, daca nu imposibil la banii astia si neinmatriculata. daca era pe stanga eram tentat sa imi dau masina pt ea, dar asa clar nu.

Link to comment
Share on other sites

Totu capata sens in afara cand nu poti depasi, tebuie sa te bagi cu masina pe jumatate de banda ca sa vezi ce vine din fata. :)

 

Cat de greu poate fi sa-ti pui o mini-camera video in oglinda din stanga si un monitor pe bord .

Sa stii ca ajuta mai bine decat intratul pe jumate din cealalta banda.

Testat pe Vauxhall. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Totu capata sens in afara cand nu poti depasi, tebuie sa te bagi cu masina pe jumatate de banda ca sa vezi ce vine din fata. :)

 

Cat de greu poate fi sa-ti pui o mini-camera video in oglinda din stanga si un monitor pe bord .

Sa stii ca ajuta mai bine decat intratul pe jumate din cealalta banda.

Testat pe Vauxhall. :lol:

 

si daca ploua sau ninge si se murdareste camera?????? wow curat ghinion

Link to comment
Share on other sites

@WeTe daca nu iti convine nu te obliga nimeni sa o cumperi si te asigur ca nu va ajunge la dezmembrari ,iar daca tu nu esti in stare sa conduci o masina cu volan pe dreapta nu inseamna ca este dificil.Se poate conduce la fel de bine si cu volan pe dreapta ca si pe stanga.

 

bla bla fucking bla....

Link to comment
Share on other sites

@WeTe daca nu iti convine nu te obliga nimeni sa o cumperi si te asigur ca nu va ajunge la dezmembrari ,iar daca tu nu esti in stare sa conduci o masina cu volan pe dreapta nu inseamna ca este dificil.Se poate conduce la fel de bine si cu volan pe dreapta ca si pe stanga.

 

 

 

nu mi-as lua in veci un septaur pe benzina nici macar diesel sau cu GPL (al dreq de chinezarii cu 4 roti, cel putin asa le vad eu), cred ca nu ai km cati am eu in marsarier la volan pe dreapta, te rog nu te lega de abilitatile unor persoane pe care nu le cunosti deloc. Nu doream sa-ti defaimez septerul sau topicul , ci doar sa te trezesc putin la realitate. Tu ai ramas putin in urma cu evolutia preturilor chiar daca masina se prezinta bine. Dar sa dau 5-6000 pe o balena cu volan pe dreapta ( daca ii sa platesc asigurarea in Anglia trebuie sa iau credit de nevoi personale in fiecare an) + vreo 3000 euro s-o inmatriculez pe romania mai pun 4-5oo eventuale cheltuieli si ajung sa conduc o masina cu volan dreapta la vreo 9000. daca mai pun 2000 vb colegului o schimbare de bord + volan depasesc 11 000. Daca era un ALPINA B12 E-kat la pretul asta era ieftineala curata la banii astia.

 

 

la 6-7000 se gaseste 740 D pe ROMANIA, la 5-6ooo pe germania, iar 728 ceva mai ieftin.

 

si pe Polonia se gasesc masini la preturi foarte bune.

 

 

iti doresc tot norocul din lume sa vinzi masina mai ales ca este fabricata printre ultimele din seria ei.

Link to comment
Share on other sites

De ce nu Ăži-ai lua un E38 pe benzinĂŁ?

 

 

pt ca sunt submotorizate si cica 728 este o putoare ( :), MAS cand mai vi la Cluj te cinstesc cu un uischi ) papa 15-18 L in oras, este mare nu prea gasesti locuri de parcare pt ea, nu poti face liniute si fumuri la stop, iarna iti ingheata fundu pe piele , vara il topeste + ca ii exorbitanta intretinerea ei si pt ce pt cele 4 locuri din masina ?. Prefer sa raman la golf 2 de 1,6D pt sambata si duminica ca in rest am abonament la RATUC.

Link to comment
Share on other sites

@WeTe eu nu te inteleg.Daca si septarul ii chinezarie.......atunci spune-mi o masina care ti se pare ok din toate punctele de vedere.Ma bucur ca ai golf 2 cu care faci 'fumuri la stop', nu te deranjaza in el pielea si cel mai important nu-i o chinezarie. Cat despre intreceri la stopuri....tu vrei sa faci intreceri cu septaru?Daca chiar as vrea a fac asa ceva am un C36 AMG.Cat despre piele....cum adica iarna ingheti si vara te coci pe piele?Sa inteleg nu-i bine k ii dotat cu piele? Puturoasa iti spun eu k nu-i,are aproape 200 de cai. Submotorizata.....daca nu era de ajuns motoru de 2800 atunci inginerii de ce la-u mai pus? plus k si audi a8 si mercedes s au motoare de 2800. Din spusele tale deduc ca inginerii de la mercedes,audi si bmw sunt cam incompetenti pentru ca au facut modele submotorizate.
Link to comment
Share on other sites

De ce nu Ăži-ai lua un E38 pe benzinĂŁ?

 

 

pt ca sunt submotorizate si cica 728 este o putoare

728 nu este o masina de curse dar nici chiar o putoare.....cand aud cuvantul putoare ma gandesc la un logan sau ceva similar.

Daca asta e putoare........de 725d 143 cai.....ce mai zici?

Link to comment
Share on other sites

tocmai mi-am vandut golfu si mi-am tras un opel astra brek, fuje de rupe pamantu'

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

apropo E38 de la semnatura mea nu are legatura cu acel drum european frate cu E60. E81 ...

 

daca dai un search pe orice site auto preturile pt un e38 ( 728 )

te vei minuna la ce preturi au ajuns sa se vanda uite unul de Anglia : http://www2.autovit.ro/vs2cautaauto.php?su...+Cauta+!+++

Edited by WeTe
Link to comment
Share on other sites

Bravo WeTe. Ai facut o comparatie... :) Pai aia de anglia ce an are? Inauntru arata asa? Jantele pe care le am eu ai idee cam cat ar costa? Iti spun eu in jur de 1000 de lire bucata pe 20''. Gaseste in tara una ca a mea,nu mai veche si fara ecran si cu roti naspa si daca costa 3000 o dau si eu cu 3000.

post-33448-1267459904_thumb.jpg

post-33448-1267459947_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
tocmai mi-am vandut golfu si mi-am tras un opel astra brek, fuje de rupe pamantu'

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

apropo E38 de la semnatura mea nu are legatura cu acel drum european frate cu E60. E81 ...

 

daca dai un search pe orice site auto preturile pt un e38 ( 728 )

te vei minuna la ce preturi au ajuns sa se vanda uite unul de Anglia : http://www2.autovit.ro/vs2cautaauto.php?su...+Cauta+!+++

 

 

:) :) Ma da mare mishtocar mai esti..... :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.