Jump to content

schimbare VOLANTA


Recommended Posts

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

se mai schimba ceva?ce ar trebui sa mai verific?kit-ul de ambreiaj are vreo 2.000km.

 

Daca ai schimbat ambreiajul schimbi si volanta si gata.Nu prea mai ai ce sa schimbi. :(

 

asa ca idee daca schimba volanta fara kit ambreaj sau invers pierde garantia

nu pierde garantia daca schimbi kitu de ambreaj fara volanta (asa stiu eu)

 

;;ingineru;; incearca te rog sa faci poze si la ;;timonerie;;

adica incearca sa faci poze la montare in asa fel sa poti explica pas cu pas, (vreau sa ma documentez si dupaia sa prestez servici ca.....) glumeam, este pentru interes personal pentru ziua in care ma lasa ambreaju. bafta si tinene la curent cand incepi :) :) :twoup:

Edited by spanac
Link to comment
Share on other sites

se mai schimba ceva?ce ar trebui sa mai verific?kit-ul de ambreiaj are vreo 2.000km.

 

Daca ai schimbat ambreiajul schimbi si volanta si gata.Nu prea mai ai ce sa schimbi. :)

 

asa ca idee daca schimba volanta fara kit ambreaj sau invers pierde garantia

 

 

Pai de ce?Ambreiajul are doar 2000km , deci nu poate strica volanta.Care este ideea?Ii vinzi tu volanta si vrei sa cumpere si ambreiajul? :)

 

ps

 

Se recomanda schimbarea volantei cu doua mase la al 3-lea schimb de ambreiaj, deci nu vad care este problema daca el are ambreiaj nou.

Edited by Bavaria
Link to comment
Share on other sites

Am schimbat si eu volanta dar nu am avut conditie sa schimb si kit-ul de ambreiaj pentru a pastra garantia.

 

Oricum am schimbat si kit-ul atunci, dar conditia pentru volanta a fost sa fie schimbata intr-un service care sa-mi poata emita factura pentru manopera (montaj).

Link to comment
Share on other sites

[

nu se acorda garantie daca : - piesa a fost monata intr-un ansamblu cu alte piese defecte sau modificate

 

ceau :) :)

pai si ce fac cand schimb volanta, desfac cutia,scot ambreajul si merg cu el la magazinu respectiv pentru constatarea defectiuni (nedefectiuni) ambreajului :twoup: :( ????

zilele astea merg sa cumpar ulei pt blocant si intreb in ce conditi pot beneficia de garantie in cazu in care schimb doar volanta

Link to comment
Share on other sites

ceau :) :)

pai si ce fac cand schimb volanta, desfac cutia,scot ambreajul si merg cu el la magazinu respectiv pentru constatarea defectiuni (nedefectiuni) ambreajului :twoup: :( ????

zilele astea merg sa cumpar ulei pt blocant si intreb in ce conditi pot beneficia de garantie in cazu in care schimb doar volanta

ce ironie fina :D

daca serice-ul unde monetenzi volanata dau ok si fac lucrarea in cazul unei defectiuni datorate din cauza neinlocuriri piesei defecte trebuie sa suporte paguba

in general la service-urile mari iti spun ca nu iti dau garantie la lucrare daca nu e ok

Link to comment
Share on other sites

;;service-urile mari ;;;

crezi k iti monteaza ei volanta daca constata k ambreaju este bulit :) :) adica traim in romania TARA TUTUROR POSIBILITATILOR :) :D :D :twoup: :(

 

PS: te aviza k iti pune piesa noua dar fara garantie daca nu schimbi mai multe sa faca si eoi un ban :D

Edited by spanac
Link to comment
Share on other sites

;;service-urile mari ;;;

crezi k iti monteaza ei volanta daca constata k ambreaju este bulit :) :) adica traim in romania TARA TUTUROR POSIBILITATILOR :D :) :D :twoup: :(

 

da eu am avut caz in care la un service mare au montat gresit volanta si kit ambreaj ( de fapt la kit au gresit )

 

asa ca orice este posibil mai ales daca clientul insista sa se pastreze piesa defecta

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.