Jump to content

BMW e90 prefacelift make it facelift


bogdan01

Recommended Posts

Pe viitor ma gandesc la un BMW e90 modelul prefacelift si mi se pare fata cam uratica comparativ cu e90 facelift. :)

Prefacelift

Facelift 1

Facelift 2

 

 

Deci arata mult mai bine capota si cel mai important grilele care-l tradeaza aspectul de sport car :)

 

Intrebarea este pot sa-l fac din prefacelift in facelift?

Daca da ce piese tre sa schimb?Si cam cat ar costa?

Sa-mi spuneti diferentele pt Facelift 1 si 2.

 

Mersi mult si drumuri bune!

Link to comment
Share on other sites

Sincer,arata mai bine masina din prima poza"prefacelift" cu M-paket decat a-2-a poza "facelift 1".

1.De ce nu-ti cumperi direct facelift?

2.Capota de facelift cu dungi mi se pare mai urata decat cealalta iar de oglinzi nu mai zic.

3.E cam mult de munca si costuri pe masura,ai de schimbat faruri,masca fata completa cu kitul de prinderi,proiectoare,canale de aerisire frana,capota, grile fata,posibil si aripi(nu sunt sigur),oglinzi complete,praguri laterale,portbagaj +set stopuri iar daca mai adaugi si manopera si vopsitul cred ca sare de 3000 de euro lejer.

 

4.Sfat: Mai bine pui un M-paket si un set de stopuri Blackline si o sa ai o masina frumoasa decat sa te complici cu tot felul de modificari.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

man eu vreau doar capota si bara + grilele care sunt mai rotunjite la FL1 deoarece mi se pare hidos ca grilele sa fie parte din capota ca la PFL

 

Nu am bani de FL de asta nu-mi iau direct FL si ma gandeam ca ies mai ieftinache :)

Edited by bogdan01
Link to comment
Share on other sites

man eu vreau doar capota si bara + grilele care sunt mai rotunjite la FL1 deoarece mi se pare hidos ca grilele sa fie parte din capota ca la PFL

 

Pai ce vrei tu sa faci aduce a improvizatie ieftina (ca sa nu spun "tiganie"),ori faci treaba ca lumea si schimbi tot ori lasi masina asa cum este.

Link to comment
Share on other sites

man eu vreau doar capota si bara + grilele care sunt mai rotunjite la FL1 deoarece mi se pare hidos ca grilele sa fie parte din capota ca la PFL

 

Pai ce vrei tu sa faci aduce a improvizatie ieftina (ca sa nu spun "tiganie"),ori faci treaba ca lumea si schimbi tot ori lasi masina asa cum este.

Corect tiganie, nici mie nu-mi plac lucrurile pe jumatate.

Ma gandeam eu asa in mintea mea ca reusesc sa impart si capra si varza...dar pare-mi-se ca ramane lupul nemultumit

Link to comment
Share on other sites

Pe viitor ma gandesc la un BMW e90 modelul prefacelift si mi se pare fata cam uratica comparativ cu e90 facelift. :)

Prefacelift

Facelift 1

Facelift 2

 

 

Deci arata mult mai bine capota si cel mai important grilele care-l tradeaza aspectul de sport car :)

 

Intrebarea este pot sa-l fac din prefacelift in facelift?

Daca da ce piese tre sa schimb?Si cam cat ar costa?

Sa-mi spuneti diferentele pt Facelift 1 si 2.

 

Mersi mult si drumuri bune!

 

Pai la facelift 1 este sedanul la facelift 2 e coupe-ul

Link to comment
Share on other sites

Pe viitor ma gandesc la un BMW e90 modelul prefacelift si mi se pare fata cam uratica comparativ cu e90 facelift. :)

Prefacelift

Facelift 1

Facelift 2

 

 

Deci arata mult mai bine capota si cel mai important grilele care-l tradeaza aspectul de sport car :)

 

Intrebarea este pot sa-l fac din prefacelift in facelift?

Daca da ce piese tre sa schimb?Si cam cat ar costa?

Sa-mi spuneti diferentele pt Facelift 1 si 2.

 

Mersi mult si drumuri bune!

 

 

la ceea ce ai scris tu "facelift 2" e modelul M in pimul rand,nu e model facelift 2, nu vad care ar fi "Faceliftul pe el", si cred ca e varianta in 4usi

Edited by Raul46
Link to comment
Share on other sites

man eu vreau doar capota si bara + grilele care sunt mai rotunjite la FL1 deoarece mi se pare hidos ca grilele sa fie parte din capota ca la PFL

 

Nu am bani de FL de asta nu-mi iau direct FL si ma gandeam ca ies mai ieftinache :)

te inseli. Grilele (rinichii) fac parte din spoilerul fata, doar „sprancenele” argintii sunt montate pe capota.

Link to comment
Share on other sites

Asta nu este facelift ci sunt elementele de pe M3 E90.

Eu n-am inteles niciodata de ce se fac treburi d-astea,adica n-am bani de M3 dar am un 320d cu design de M3,mi se pare penibil.La fel si cu schimbarea in facelift :|

E ca si cum asa avea un nokia 3120 dar cu carcasa de sirocco sa par si eu mai smecher.

Edited by THX-1
Link to comment
Share on other sites

Asta nu este facelift ci sunt elementele de pe M3 E90.

Eu n-am inteles niciodata de ce se fac treburi d-astea,adica n-am bani de M3 dar am un 320d cu design de M3,mi se pare penibil.La fel si cu schimbarea in facelift :|

E ca si cum asa avea un nokia 3120 dar cu carcasa de sirocco sa par si eu mai smecher.

De ce nu? Eu unul n-as face asa ceva, dar si cei de la BMW au facut un compromis, i-au transferat fata lui E92 M3 lui E90 M3.

Depinde de gusturi, oricum nu e taranism pentru ca s-au folosit elemente originale BMW.

Link to comment
Share on other sites

Tunningul nu trebuie sa fie corelat direct cu motorizarea-puterea masinii .. se poate face tunning de bun gust si pe o masina cu o motorizare slaba, nu are nici cea mai mica legatura (vezi exemplul lui manolo de pe forum la e46 cu 2.0 diesel - asta nu schimba cu nimic faptul ca masina arata SUPERB!).
Link to comment
Share on other sites

Am vorbit cu posesorul anuntului.El a zis ca a cumparat un KIT M de la o reprezentata BMW din Germania si ca tot acolo l-a si montat.

Costul total al modifcarii l-a ajuns 220milioane ROL.

 

Piese schimbate : capota, bara cu rinichi,cadru motor(cadru care sustine farurile si bara pt ca pe aia veche nu se potriveau farurile), aripi si praguri.

Link to comment
Share on other sites

Cam scump. Cu banii aia in plus iti iei direct facelift. Ca un sfat, cauta modele dupa 2007, care au motoare noi, mai puternice cu vreo 15-20 de cai decat cele dinainte. Faceliftul e incepand cu 2008.

Motorizarile din 2007 sunt de 177cp (la 320d) comparativ cu cei 163cp de dinainte. De fapt tot motorul e schimbat, s-a trecut de la M47N2 la N47.

Facelift-ul a aparut in septembrie 2009.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.