Jump to content

Intinzator curea...


tiberiuenache

Recommended Posts

Ok, deci am vrut sa schimb cureua de la alternator si la modelul meu M54B25 am intinzator mecanic ( Vezi Aici! ), problema e ca modelul acesta apare in RealOem ca ENDED si ca urmare am primit in schimb intinzatorul hidraulic ( VEzi Aici! ).

 

Deci, privind pozele de pe realoem eu unul am impresia ca cel hidraulic ar trebui sa mearga in locul celui mecanic, mai ales ca cel mecanic este ENDED! Voi ce parere aveti? A mai intampinat cineva o chestie de genul asta?

Link to comment
Share on other sites

Ok, deci am vrut sa schimb cureua de la alternator si la modelul meu M54B25 am intinzator mecanic ( Vezi Aici! ), problema e ca modelul acesta apare in RealOem ca ENDED si ca urmare am primit in schimb intinzatorul hidraulic ( VEzi Aici! ).

 

Deci, privind pozele de pe realoem eu unul am impresia ca cel hidraulic ar trebui sa mearga in locul celui mecanic, mai ales ca cel mecanic este ENDED! Voi ce parere aveti? A mai intampinat cineva o chestie de genul asta?

salut tu vorbesti de masina din semnatura ta??

mi se pare ciudat credeam ca renuntasera la intinzatorul mecanic de mult,cel putin eu in 2001 am avut intinzator hidraulic?!?!ma rog o tampenie :) e pe undeva scris de ce piese ai nevoie pentru conversie

Link to comment
Share on other sites

Intinzatorul mecanic a fost scos deoarece a creat o gramada de probleme la M54.Singura varianta este cel hidraulic, care este incomparabil mai bun.Ma rog, asa am citit pe un forum.

 

In ce sens e mai bun? Isi face treaba mai bine sau e mai fiabil ?

Link to comment
Share on other sites

Bala cand gasesti cod Ended, iei codu respectiv, si dai search fie pe realoem.com fie pe bmwfans.info la "part crossreference"

 

De exemplu daca la e60 520d scrie DOAR codu - production ended, poate la e46 scrie codu - production ended si "can be replaced by part in the next line".. si atunci ai rezolvat :).. Am observat ca la acelas cod intr-un loc scrie ca se poate inlocui, in alt loc nu, e o gresala in baza de date... foloseste-te de part crossreference si te descurci

Link to comment
Share on other sites

ai grija cand comanzi piese ENDED ! :)

 

Merci Dan, ti-am scris pe PM ce mai trebuie!

 

Mi se pare tare ciudat ca o masina de generatie net superioara unui E46 sa aibe intinzator mecanic, in timp ce M47 are din 98 intinzator hidraulic (piesa 7). Care este logica? :)

 

Mda, nu stiu care a fost logica? Probabil ca fiind prima generatie de E60 au incercat sa reduca din costuri, altfel nu-mi explic! Manareli nu s-au facut, ca masina am luat-o de la reprezentanta in DE si avea tot istoricul trecut in carte! Oricum de rezistat a rezistat cu brio 120kkm!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.