Jump to content

E36 Sound System


vimann

Recommended Posts

Eu am pus sub numar aluband, banda din aceea de cauciuc, cu aluminiu pe deasupra...am pus banda din aia pe portbagaj, si pe urma am strans numarul, astfel incat sa nu vibreze...

La luneta, am demontat polita aia , si dupa aceea tot din aluband am facut niste tampoane , sa le zic asa, ce au fixat polita...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

am luat banda dublu adeziva de la carrefour. pot sa pun si de-asta la nr?

 

si o intrebare pt unii mai electronisti: are ceva daca statia o am montata/insurubata pe woofer direct? ca mi-au zis unii ca nu e bine, pt ca de la vibratii unele lipituri din statie ar putea fi afectate.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 3 weeks later...
am gasit la o dezmembrare boxe pentru spate. 20 le lei am dat pe ele. azi trebuie sa le probez... ce marime sunt boxelel din cutiuta din spate? 10cm? 13cm?

 

11 cm sau 11,5 cm... oricum nu sunt o dimensiune standard asa ca nu le poti inlocui cu ce gasesti in magazin !

Citeste primele mele posturi din acest topic si ai sa vezi cum le poti inlocui pe cele din spate cu ceva mai bun... am pus si poze !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Salut!

Ma bag si eu in discutie, pentru ca vreau sa imi schimb difuzoarele.

Eu m-am gandit la urmatoarea configuratie:

SPATE: Infinity KAPPA 693.9I amplificate

FATA JOS: Clarion SRS1326 nu stiu daca am sa folosesc inaltele de la ele

INALTE PENTRU USI: Infinity KAPPA10.9T (probabil unele si pt spate, amplificate)

PLAYER: Alpine IDA-X313

Mai am in portbagaj un subwoofer infinity 350W RMS/max 1800w si un amplificator de la sony 4x75W RMS

Subwoofer-ul este legat la 2 dintre iesiri(in punte), iar pe celelalte 2 iesiri vreau sa amplific boxele spate.

Daca se aude bine fara subwoofer, il dau jos(oricum, mai mult zbarnaie numarul de inmatriculare, decat sa se auda ceva in masina).

Asta am gasit cel mai bun in raportul calitate/pret(fara ceva profesional).

Astept parerea voastra.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Salut,

 

Va prezint si configuratia mea de pe mashina, un 320i Coupe din 95, de care sunt foarte multumit, shi care v-o recomand daca vreti claritate shi calitate, nu cocalareala:

 

-HU: Alpine CDA-9855R;

-Jos la picioare 2x13cm Ground Zero GZTF 13T (direct de pe HU);

-Pe portiere tweeterele originale;

-Pe spate 2x6"/9" Ground Zero GZRF 6900P (statie Audison (2 Ch x 4 Ohms; 13.8 VDC) Bridge 130 W (RMS))

-Subwoofer Target Audio TXS 12 350w RMS (statie Noname de 200W in punte).

 

Cu respect,

Gheko.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.