Jump to content

E30 M3


Ciupanezu

Recommended Posts

poate ca sunt si raritati neciobite, nu zic nu

dar probabil foarte putine si alea aduse recent si cumparate

direct de la proprietar sau cumparate de noi si avut grija ca

de ochii din cap.... ca deh' masina scumpa...

in schimb.... tot ce depaseste 2 proprietari indiferent de vechime

e dat in el (in el bmw-ul) ca la vadu' lat.

sau sa o spun pe sleau:

 

1. cumparat bmw primavara-vara.

2. alergat toata vara (la mare, la munte, figuri, gagicute, alea-alea)

3. de schimbat la el ceva (nimic, nici macar ulei).

4. uneori nici acte de vanzare-cumparare facute.

5. venit toamna-iarna (probleme, cauciucuri iarna, baterie, filtre,

alea-alea)

6. mai bine se vinde asa cum e.

 

si uite asa din mana in mana pina in fund la taxatoare !!!!

 

de aia nu gasim bmw ca lumea la noi !!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Este interesant ce se scrie despre EKK, nici nu stiam ca este asa de faimos in Romania. Ca sa limpezesc acest mister al EKK-ului va spun eu exact de unde e, al cui a fost si unde o sa fie.

EKK-ul a fost adus in Romania din Germania de fratele meu acum vreo 6 ani, deci nu a fost a lui fane sau vali sau gheorgitza. Lui nu-i mai place masina asa ca am luat-o eu si vreau sa o restaurez. Cand am fost in tara in vara am luat masina, am spalat-o ca a stat cam 1 an sau 2 fara sa fie miscata, am aranjat-o cat de cat ca sa o pot conduce, iar in curand o s-o aduc in State unde o s-o pot restaura complet si poate peste citiva ani cand o s-o vedeti din nou pe strazile Bucurestiului EKK va arata mai bine ca niciodata.

Link to comment
Share on other sites

eu cica am cunoscut un propietar al ekk - cel putin asa zice el omu a avut si are bmw-uri de cand il stiu , a lucrat la RAR acum are service propriu are vreo 45-50 de ani in prezent si locuieste pe calea mosilor. Edited by neo2004
Link to comment
Share on other sites

decit sa ramina EKK in romania si sa se aleaga praful de el si sa rugineasca stind ne mishcat. mai bine dispare un an doi shi dupa acea sa revina in tzara, aratind mai bine ca niciodata. cel putin asha sper. oricum daca vreti o sa va tzin la curent cu ce se mai intimpla cu EKKul , si in ce stare de restaurare se afla. deocamdata EKKul inca este in romania
Link to comment
Share on other sites

poze cu EKKul de astavara, cind l-am imbracat cu numere americane sa vedem cum merge cu ele :blink: . si a mers destul de bine. pe autostrada cu 210 km/m fara probleme, putea si mai mult dar nu am frut sa o fortzes ca a stat prea mult fara sa fie mishcata si eram si 4 persoane in ea. cred ca daca aveam picioru putzin mai greu ajungea la 250 km/h. oricum e mishto si cind sta pe loc.

post-2976-1164061079_thumb.jpg

post-2976-1164061117_thumb.jpg

post-2976-1164061157_thumb.jpg

post-2976-1164061190_thumb.jpg

post-2976-1164061217_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

salut, scuze ca ma bag in seama.

dar, nu inteleg de ce atata cheltuiala si bataie de cap ?????? :)

 

duci m3-ul in america - pret: 1500 $ (transport, taxe, asigurare) !

restaurezi m3-ul - pret estimativ: 10000 $

aduci m3-ul din america -pret: 15000 $

 

total: 13000 $ plus costul masini aproximativ 10000 $

 

total final aproximativ: 23000 $ :blink:

 

merita !!!!!!! :)

 

cu banii astia iti cumperi un M3 - CECOTTO gata preparat,

poate chiar mai ieftin!!!!!! :lol:

 

mai ales ca in america sunt mai ieftine decat in europa !!!!!

acolo, si tu sunt sigur ca stii asta, exista alte valori in ceea ce priveste o

masina europeana !!!!!! :)

 

nu te supara, dar am fost si eu in america acum vreo 2 ani si am vazut

ce preturi au americanii la masinile europene !!!!!! :bash:

 

daca nu e mercedes 600 sel, jaguar, bmw seria 7, audi a8, sau mai stiu eu ce monstru de masina, nu prea are pret !!!!!! :bash:

 

sau poate s-au schimbat valorile in ultimi 2 ani ?????

 

un mic exemplu:

cat am stat in america, am cunoscut o familie de americani cu venituri peste medie

si printre altele stii ce mi-au spus.....

 

americanii isi cumpara masini dupa numarul de cilindri...... :D

adica:

 

masina cu 4 cilindri - nu e buna !

masina cu 6 cilindri - bunicica !

masina cu 8 cilindri - buna !

masina cu 12 cilindri - super buna !!!!!

 

concret nu prea pun pret pe motoare supraturate si alte chestii de astea europene !!!!

 

bafta, :D

 

si scuze ca ma-am bagat in vorba !

 

dar sunt un impatimit al bmw-ului !!!!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

apropo de cit ma costa ca sa restaurez mashina, si daca se merita.In primul rind e placerea mea de a lucra la masina, shtiu ca pot cumpara o alta masina care sa fie deja tunata si in care decit sa ma sui in ea si sa o fugaresc, dar nu e la fel. Si in al doilea rind nu ma costa chiar asha de mult. Masina am luato de la fratele meu gratis, ma costa transportul $3000 , restaurarea o fac eu mai putzin vopsitul, piesele si accesorie sint mult mai ieftine aici decit in europa, dar oricum cum vam spus in primul rind este faptul ca o sa lucrez eu la EKK
Link to comment
Share on other sites

Daca esti fericitul posesor al unui m3 e30,pt. ca acum cine nu ar vrea din iubitori de ursulet sa aibe un m3 e30,eu te sfatuiesc sa ai grija de el si acum daca este m3 sa nu te apuci sa al ti numai in''carja'' cum ar face romanul de obicei cand are un ursulet,ca nu uita,sunt niste masini pe ''cale de disparitie'',asa ca parerea mea sa mergi moderat cu el. :blink:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.