Jump to content

Mi-au vopsit masina fara sa vreau..


calinbmw2000

Recommended Posts

Eu zic sa te grabesti pana nu se intareste vopseaua si mai mult. Parerea mea este sa incerci cu cea mai putin agresiva metoda prima data si sa vezi daca da rezultate. Daca nu da rezultate incerci cu o solutie mai agresiva si tot asa. Eu as cataloga diluantul drept cea mai agresiva metoda la care sa recurgi doar daca restul solutiilor nu indeparteaza vopseaua. Bafta!!!
Link to comment
Share on other sites

eu as merge pe varianta cu polish-ul de calitate. Si eu am mai patit-o in circumstante asemanatoare (vopseau unii cu negru niste scaune metalice in preajma masinii) si cu benzina nu am obtinut rezultate satisfacatoare :twoup: dar cine stie..
Link to comment
Share on other sites

Numa ce am ajuns si eu de la munca ..Multumesc pt reply-urile lasate ..

 

Treaba nasoala este ca au trecut 2 zile pana cand am observat,deoarece nu am umblat la masina decat azi..Sper ca nu sa uscat incat sa nu o mai dau jos..

 

O sa incerc maine de dimineata cu benzina ,daca nu iese cred ca merg la un atelier sa faca un polish complet..

 

Si nu sunt singurul cu aceasta problema ,sunt cam 10 masini din parcare afectate ..

Link to comment
Share on other sites

Pai, si veti suporta toti cei afectati, costurile polishurilor si a muncii de a indeparta vopseaua !

De ce nu va duceti peste dobitocii aia de "v-au stricat linistea", sa suporte ei cheltuielile ?

PROSTIA SE PLATESTE !

Eu stiu ca se plateste ,dar este mai complicata treaba ..Cei ce au vopsit atunci cu spray sunt colegi de munca cu mine dar lucreaza la alt departament .Am vb cu dar iti dai seama ca nu se ajunge la nici o intelegere .Plus ca nu sunt muncitori calificati,sunt la locul nepotrivit in momentul nepotrivit ,asa cum a fost si masina mea..Ce imi este ciuda ,ca am cumparat prelata pt masina ,si tot timpul o tin acoperita dar zilele astea era foarte murdara si nu am mai pus prelata pe ea ,pentru ca urma sa o spal.Si uite ghinionul. :twoup:

 

Faci cea mai mare prostie daca vrei sa vopsesti chederele...pentru ca chederul e foarte elastic si la diferente de temperatura o sa crape inevitabil...rezultand o tiganie!

Inteleg,oricum eram in dubii pt ca tin minte la vechiile dacii,le mai vopseau proprietari si aratau ca naiba ...

Link to comment
Share on other sites

Oricum sunt deosebit de proÂşti aceÂşti colegi.

 

Cum sã te nu te gândeºti cã poÞi gaza o maºinã din apropiere dacã vopseºti lângã ea?

buna ziua

puteti incerca cu o solutie pe baza de solvent dar imediat trebuie sa clatiti cu multa apa deoarece exista riscul sa se matuiasca iar pe geamuti puteti folosi o lama de curatat ,si nu o lasati in soare pana o curatati .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.