Jump to content

BMW M3 E46 - by Nashu


GodfatherN

Recommended Posts

Dragii mei...

Am sa raspund atat curiosilor sau neavenitilor cat si prietenilor sau celor din...sa zicem tabara opusa...

 

Incercand sa evit pe Calea Victoriei un retard (caruia a propos chiar ii dau foc daca il prind) cu un Opel Astra II care a tras brusc de volan sa intre pe banda mea, am intrat pe banda 3 unde din cauza nervilor si a faptului ca il injuram pe retard nu am observat A6-le care oprise in spatele altora la trecerea de pietoni din dreptul bancii CEC. In ultimul moment am incercat sa-l evit si pe acesta, dar a fost prea tarziu si l-am luat cu coltzul dreapta fatza...Evident ca cel cu Astra a fugit, dar am aflat ca oricum nu aveam ce sa-i fac daca nu m-a atins (d'aia chiar vreau sa-i dau foc :-) ) iar restul...e istorie.

Acum...va las sa comentati greseala mea indulgent sau nu, cu tact sau fara, rautacios sau nu...cum veti dori...

 

Dar macar stiu ca veti comenta pe o baza adevarata :-)

 

Revin cu reply-uri pentru toti ce au postat si va multumesc tutror celor care au apreciat atat pozitiv cat si negativ inceputurile mele in ale ...M3-urilor

 

Toate cele bune :)

 

asteptam revenirea din partea lui bogdan cu pozne noi!

 

:-) Frate...asta mi-a placut la tine printre multe altele...in felul tau ai incercat mereu sa fii obiectiv chestie care merita respectata...o intalnesti foarte rar...

 

ca sa pierzi controlul si sa lovesti masina ta plus alte 2, pe o strada cu 3 benzi, asfaltul ca-n palma (Calea Victoriei), trebuie sa fii cel putin imbecil cu semiretard. Practic un suferind.

 

Bine, acum la ce bani se dau cazanele astea rupte, probabil ca oricine poate sa-si ia un M3, merge cu el pana il rupe definitiv sau il infige intr-un pom si aia e. :twoup: Cretini.

 

 

Prietene...vorbele tale sunt ca nisipul la picioarele mele...Dar..pana si tu ai voie sa ai o parere, deci...keep on going ! :-)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

cu un Opel Astra II care a tras brusc de volan sa intre pe banda mea,

Astia cred ca sunt vitejii din basmele cu greuceanu, hop am vazut un zmeu(bmw) hai sa ii arata ca si eu sunt cu buzduganul mare ... as spune mai multe, dar suntem in public si trebuie sa aiba si melci, adormitii si ... cu ce se deplasa

Link to comment
Share on other sites

on:

ft tare jucaria si trage pe masura! sa ai grija de ea ca te ia mama lu' ala negru si urat (nu e vb de tine)!

 

off:

te provoc la o sesiune foto de sapt viitoare.

din noaptea asta, ora 01:00, am baiat! e albastru mat :( :twoup:

 

Sa-l stapanesti sanatos, frate si ... ne vedem cat de curand

 

Se mai poate repara masina ?

 

Da, bineinteles...deja e in lucru si cautam piesele...

 

da domnu' nasu nu ne mai onoreaza cu prezenta?..mai multe date, poze etc..ca doar e M3 e46..by Nashu :)

 

Salut...

 

Uite ca postasem la inceput ce si cum si bineinteles ca urmeaza alte si alte detalii, dar am luat o pauza datorita evenimentelor.

 

Deocamdata masinutza are deja evacuarea completa (serpisori...etc) de la supersprint, un filtru cu traseu de admisie Injen si un soft de la Andrei - SKN.

Vopseaua are perla si lac de mat iar culoarea este exact ce mi-am dorit eu pe un coupe M3 E46...asa il vad eu... :-)

In principiu urmeaza Kenne Bell si toate cele aferente, dar mai intai sa rezolvam bubitza care a aparut ieri :D

 

 

 

Cum ma sa fie neg :))

Cred ca pana la urma mai cerem poze cu fata, sa elucidam misterul. Sau facem poll : Fata are neg sau piercing ?:()

 

 

Andreea are piercing...sau cel putin ala este unul dintre ele... :D

Link to comment
Share on other sites

S-a facut curatenia de rigoare. Sper sa ramana asa.

 

 

GodfatherN: Sper sa o faci si mai frumoasa decat era inainte. Multa bafta cu ea.

 

Merci frumos...apreciez tare mult...sper sa o fac cat mai rpd cel putin la fel cum era inainte...

 

NUmai de bine... :-)

Link to comment
Share on other sites

evacuarea e cap coada supersprint? (da-mi te rog detalii pe pm)

Cum s-a comportat cu softul SKN?

 

Bafta mai departe cu ea! Si eu am inceput un proiect m3 e46 dar datorita ciocoflenderilor de pe site am decis sa nu-l prezint ...

 

Da, evacuarea este cap-coada, serpisori pana la finala inclusiv. A dat un sound superb dupa parerea mea iar softul de la SKN e foartetare! Chiar face diferenta sa fie sesizabila...cel putin in cuplu de la 3000rpm trage mult mai bine si legat pana sus in 8000rpm...dupa ce o repar urmeaza kenne bell :twoup:

 

nu mai ai evacuarea "stock"?

 

Ba da si este de vanzare la 700E

Link to comment
Share on other sites

masina are anumite calitati ce o fac de vis, dar eu unul nu ma omor dupa culoarea aia..arata bine pe masina, dar in opinia mea sunt alte culori mult mai frumoase..culoarea mea preferata e cea din poza. :twoup:

 

intr-adevar...nici asta nu e rea...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.