Jump to content

E taranism sau nu?


81rgl

Recommended Posts

Mai am putin sa o aduc tehnic la nivelel la care as vrea eu...

Dupa, poate va urma un vopsit..... nu stiu inca, dar ma obsedeaza un lucu CAPOTA DE ///M sunt inebunit dupa ea.

 

Nici nu am prea vazut asa ceva... In schimb embleme de //M si pa dizaluri :)

Nu sunt adeptul lipiri acestei litere magice pe o masina non-M ca sa ma intelegeti.

 

Este considerat taranism?

Se potriveste pe un cabrio e46? Si ce modificari ar necesita?

 

Astept parerile voastre..... pana acum m-au ajutat mult.

Cum am mai spus nu ajungeam la frumusetea asta daca nu ajungeam pe acest forum... :twoup:

 

Voie buna.

Link to comment
Share on other sites

sunt foarte obiectiv cand te intreb: tu iti faci masina dupa bunul tau plac sau dupa ce crede lumea ca e bine sau rau? sau mai bine zis iti faci masina dupa ce iti place tie sau dupa ce place lumii?

nu ma intelege gresit... nici eu nu sunt adeptul kitsch ... insa poate pt un kitschios, gustul meu, i se pare kitsch (ma urmaresti?)... deci e o chestie relativa... "beauty is in the eye of the beholder". gandeste-te la asta!

 

... iti place tie.. si ti se pare ca e ok pe masina.. go for it!

Edited by CuzKo
Link to comment
Share on other sites

Atâta timp cât nu pui embleme de M Încât sã sugerezi cã ar fi un M3, nu mi se pare Þãrãnism.

 

Capota de M3 e mult mai frumoasã decât cea standard.

Embleme ... never...ever.

 

Asta e si parerea, dar mea sa vedem poate a mai facut cineva asta desi ma indoiesc. Ce si cum se potriveste?

 

Voie buna Ciupanezule.

Link to comment
Share on other sites

sunt foarte obiectiv cand te intreb: tu iti faci masina dupa bunul tau plac sau dupa ce crede lumea ca e bine sau rau? sau mai bine zis iti faci masina dupa ce iti place tie sau dupa ce place lumii?

nu ma intelege gresit... nici eu nu sunt adeptul kitsch ... insa poate pt un kitschios, gustul meu, i se pare kitsch (ma urmaresti?)... deci e o chestie relativa... "beauty is in the eye of the beholder". gandeste-te la asta!

 

... iti place tie.. si ti se pare ca e ok pe masina.. go for it!

 

Amice o fac dupa bunul plac, dar am intrebat daca e "kitch" vorba ta

 

Da, da da ...... te urmaresc dar e mai greu cu proza asta (eu am fost tot corigent) :twoup:

 

Si mai e problema potrivirii, ce modificari necesita ...etc (nu puteam sa scriu asta in titlu)

 

Voie buna si la tine.

Link to comment
Share on other sites

Eu am un amic care are un E46 coupe prefacelift cu capotĂŁ de M3, aÂşa a cumpĂŁrat maÂşina.

 

BĂŁnuiesc cĂŁ va trebuie sĂŁ modifici Âşi aripile ca sĂŁ vinĂŁ capota aÂşa cum trebuie fĂŁrĂŁ lufturi.

 

M3 E46 nu are aceeaÂşi lĂŁĂžime ca Âşi E46 coupe sau cabrio.

Link to comment
Share on other sites

Cel mai bine ar fi sĂŁ iei o capotĂŁ de la dezmembrĂŁri, am mai vazut M3-uri E46 la dezmembrat ĂŽn ultimii ani.

 

Varianta cu chit Âşi fibrĂŁ nu mi se pare deloc bunĂŁ.

Nu, nu nu nu fac asa ceva stai linistit nu am inebunit inca.

 

Voi cauta la dezmambrari ...am timp daca nu noua.

 

Numai bine.

Link to comment
Share on other sites

Eu am un amic care are un E46 coupe prefacelift cu capotĂŁ de M3, aÂşa a cumpĂŁrat maÂşina.

 

BĂŁnuiesc cĂŁ va trebuie sĂŁ modifici Âşi aripile ca sĂŁ vinĂŁ capota aÂşa cum trebuie fĂŁrĂŁ lufturi.

 

M3 E46 nu are aceeaÂşi lĂŁĂžime ca Âşi E46 coupe sau cabrio.

Pacat pt mine ca a luat-o asa(acum stiam cesi cum se potriveste), ferice pt el.

 

Sa vad ce modificari tre sa-i fac nu ma-s baga la creatii mari.

Voie buna.

 

Mie mi se pare o investitie fara rost, dar fiecare face ce vrea cu masina lui.

Salut @Andreiu' MAh investitie fara rost sunt toate cele estetice cum ar fi inele de bord, angel, nuca luminata //M(100E)....si mai sunt si altele.

 

E doar o chestie de gusturi si obsesii.

 

Voie buna la TM.

Link to comment
Share on other sites

Salut @Andreiu' MAh investitie fara rost sunt toate cele estetice cum ar fi inele de bord, angel, nuca luminata //M(100E)....si mai sunt si altele.

 

E doar o chestie de gusturi si obsesii.

 

Voie buna la TM.

 

Salut. Eu cred ca e o chestie ce tine mai mult de obsesii. :)

 

Sunt convins ca ar arata mai bine cu capota gen, insa masina ta e oricum foarte frumoasa asa cum e ea si de aia spun ca investitia nu-si prea are rostul.

 

Voie buna. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
probabil ca va trebui sa pui si pachetul exterior M complet, altfel va arata ciudat capota aia cocosata pe un coupe/cabrio standard. Parerea mea cel putin. Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

Salut sunt cel cu care ai vorbit la telefon cand iti cautai masina, nu stiu daca ma mai stii, te sfatuisem sa nu iei coupe-ul ala albastru din buzau. vad ca te-am sfatuit bine. Felicitari pentru masina, abia acum am vazut-o. In legatura cu capota si eu zic ca ar trebui sa pui tot kitul exterior,adica eu nu mi-as pune doar o piesa sa nu vina ciudat asa. dar acum depinde daca tie iti place , asta conteaza.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
hai ma terminati...a mea e M pket si a venit cu volan de M si schimbator de M din fabrica...ce naiba aveti? si cand aveam ursulet cu paket M in a996 scria pe toate spoilerele din fabrica M Technik...asa ca gata...e nu mai postez. credeti ce vreti
Link to comment
Share on other sites

La toate marcile sunt disponibile pahete sport complete sau partiale. includ si suspensia la unele...uite la mine este M Fahrwerk si mai exista si Sportliche Fahrewrkavstimmung...adica si Suspensie M...( nu e ca la M3) si suspensie sportivizata..

Deci Audi ..are Sline... include si volan si schimbator si spoilere. daca e tot

Mercedes are AMG la fel...BMW M Paket...eu zic ca atata timp cat nu scrie M3 e ok...M se refera la divizia MSport nu la o masina in mod special. ok?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.