Jump to content

Vreau lumina jos la picioare in masina


bogdyy

Recommended Posts

el e cam nebun, nu intelegeti? i se pare mai usor sa traga de la bricheta decat sa se complice cu firele... si daca ii dai mura-n gura tot i se pare greu

 

 

PS: Bogdyy eu ma duc sa imi trag niste fire si sub scaune ca sa montez luminite si pt picioarele celor care stau in spate :twoup:) ...dar nu trag fire de la bricheta si nici nu folosesc mufe jak...

Edited by mc_crbl
Link to comment
Share on other sites

Mai man,pai explica si tu,deci acele lampi de e39 sau e46 daca le iau,ok da?bun in momentul in care vreau sa le fixez stanga -dreapta jos acolo exista un decupaj sau ma rog o linie trasata ceva acolo?si cum le leg?pt ca nu vreau sa se aprinda cand se deschid usile,eu vroiam sa am un buton intrerupator sa fie optional si in plus daca e complicat nu ma-si baga,as fi vrut de preferat sa mi le faca cineva care a mai facut sau se pricepe,dar aici chiar nu se pricepe nimeni,m-ar ajuta un amic nu ar fi problema dar nici el nu a mai montat asa ceva si cam tot acelasi lucru este,pana la urma trag de la bricheta si asta este,voi nu intelegeti ca aici nu sunt pasionati ca sa te poti ajuta si sa stie asfel de chestii,nu stiu voi vedea,s-ar putea sa iau niste becuri pe leduri si sa fac asa cum am zis eu,deci voi vedea si ma voi hotara.
Link to comment
Share on other sites

Da asa e , sa legi 2 fire e rocket science !!! Foarte complicat , trebuie 3 facultati minim!

 

Cel mai simplu e asa: iei un incarcator de telefon pentru masina, tai firul si legi un bec. Cand vrei lumina bagi mufa in bricheta si cand nu o scoti.

 

Ai inteles acum?

Link to comment
Share on other sites

Mai man,pai explica si tu,deci acele lampi de e39 sau e46 daca le iau,ok da?bun in momentul in care vreau sa le fixez stanga -dreapta jos acolo exista un decupaj sau ma rog o linie trasata ceva acolo?si cum le leg?pt ca nu vreau sa se aprinda cand se deschid usile,eu vroiam sa am un buton intrerupator sa fie optional si in plus daca e complicat nu ma-si baga,as fi vrut de preferat sa mi le faca cineva care a mai facut sau se pricepe,dar aici chiar nu se pricepe nimeni,m-ar ajuta un amic nu ar fi problema dar nici el nu a mai montat asa ceva si cam tot acelasi lucru este,pana la urma trag de la bricheta si asta este,voi nu intelegeti ca aici nu sunt pasionati ca sa te poti ajuta si sa stie asfel de chestii,nu stiu voi vedea,s-ar putea sa iau niste becuri pe leduri si sa fac asa cum am zis eu,deci voi vedea si ma voi hotara.

 

Ti le montez eu Bogdane. Fara fire aiurea.La mine am pus un mic panou solar sub oglinda retrovizoare si este OK.

Mi mult...eu am stroboscoape la picioare...Luninile simple la picioare sunt prea comune..Si ai dreptate...pasionatii nu pun lumini acolo...alea sunt pentru alta categorie des vizionata pe youtube

Edited by DanS
Link to comment
Share on other sites

sunt de la junioru presupun. eram si eu invidios acum vreo 20 de ani pe colegii de scoala(clasa a 1-a ) ca aveau adidasi cu luminite :)

Eu am avut in clasa a III-a :twoup: Acum nu se mai poarta , la moda sunt cei cu sclipirici crom fals auriu etc !!

Link to comment
Share on other sites

Mai man,pai explica si tu,deci acele lampi de e39 sau e46 daca le iau,ok da?bun in momentul in care vreau sa le fixez stanga -dreapta jos acolo exista un decupaj sau ma rog o linie trasata ceva acolo?si cum le leg?pt ca nu vreau sa se aprinda cand se deschid usile,eu vroiam sa am un buton intrerupator sa fie optional si in plus daca e complicat nu ma-si baga,as fi vrut de preferat sa mi le faca cineva care a mai facut sau se pricepe,dar aici chiar nu se pricepe nimeni,m-ar ajuta un amic nu ar fi problema dar nici el nu a mai montat asa ceva si cam tot acelasi lucru este,pana la urma trag de la bricheta si asta este,voi nu intelegeti ca aici nu sunt pasionati ca sa te poti ajuta si sa stie asfel de chestii,nu stiu voi vedea,s-ar putea sa iau niste becuri pe leduri si sa fac asa cum am zis eu,deci voi vedea si ma voi hotara.

 

Dupa ce vei da panourile jos vei vedea unde trebuie sa decupezi ca sa fixezi lampile!

 

Le legi cum ti-am explicat mai sus, si ti-am pus si link...

Pt ca sunt legate pe acelasi traseu cu plafoniera vei avea 3 optiuni :twoup: plafoniera are un buton cu 3 pozitii: I - lumina nu se aprinde cand deschizi usile, II - lumina la plafoniera si la piciore se aprinde cand deschizi usa, III - lumina este in permanenta aprinsa...

daca nu iti convine asa atunci fa cum vrei tu! Numai nu pune becurile in gaurile de la ventilatie!

Link to comment
Share on other sites

Mi-am montat si eu azi :twoup: treaba de vre-o doua ore ,cu pauze lungi si dese :) .

 

La mine se aprind cu fade cand deschid portiera si se inchid la fel cand pun contact :). Practic merg odata cu plafoniera.

 

Arata foarte frumos

Edited by Sorin Maxim
Link to comment
Share on other sites

Carabina aia este tiganie acolo,Sorine daca erai de aici de la mine din oras ce bine era,uite ma ajutai si pe mine,nu,ma complic asa Sorine,si in fond la picioare jos eu ma multumesc cu o lumina obscura,iar niste leduri mici in gaurile de aerisire zic eu ca nu ar fi o problema daca le-asi monta,nu se vad,sunt micute,si le trag de la bricheta,dar cu un buton de intrerupere,adica sa fie optional,hai ca vad eu ce fac,o sa ma duc pe la magazinele astea auto sa vad ce gasesc pe acolo.
Link to comment
Share on other sites

Carabina aia este tiganie acolo,Sorine daca erai de aici de la mine din oras ce bine era,uite ma ajutai si pe mine,nu,ma complic asa Sorine,si in fond la picioare jos eu ma multumesc cu o lumina obscura,iar niste leduri mici in gaurile de aerisire zic eu ca nu ar fi o problema daca le-asi monta,nu se vad,sunt micute,si le trag de la bricheta,dar cu un buton de intrerupere,adica sa fie optional,hai ca vad eu ce fac,o sa ma duc pe la magazinele astea auto sa vad ce gasesc pe acolo.

 

Ti-am zis eu mai sus cum sa faci. Asa nici nu te complici cu fire (poate dai foc la masina daca nu stii) si dureaza 5 minute operatiunea. Ai nevoie doar de un incarcator de telefon !!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.