Jump to content

BMW E30


Lt.Powell

Recommended Posts

Comfortul nu ma prea intereseaza la masina asta, vreau sa fie joasa, nici prea mult, nici prea putin, de aceea vreau reglabila. Am gasit ceva pe la 300 euro destul de tentant, dar e inca in pending. Acum am si o oferta la un m-tech 2, sa vedem. Nu prea am timp sa ma ocup de ea cum as vrea eu din pacate, servici si iar servici.

Hardtop nu imi trebe, ca iarna stam in garaj. Omoram pe alta pe zapada :D

 

@noname! era praf, si cand zic praf ma refer ca pe ploaie nu puteam merge cu ea. Esti in cautare de softtop?

 

@alex iulian si @max83 multumesc frumos colegii

Link to comment
Share on other sites

asta ce il am pe masina e taiat....rupt.. poti intra in masina prin el...

si as vrea sa pun unu sus...cand duc masina din stanga in dreapta..de la mecanic la vopsitor etc...

caci la primavara am sa iau unu nou... dar pana atunci vroiam unu asa...de doamne ajuta..

Link to comment
Share on other sites

Eu zic ca nu mai are rost sa investesti in asta, daca tot vei lua unu nou in primavara ...

 

Ce poti sa faci e sa-l cosi cu ata si sa siliconezi zona ca sa nu patrunda apa, suna cam naspa, da' poti sa iti faci treaba cu masina, la mine era si copt

 

am gasit unu cu 2mil...in stare acceptabila...

il montez pana la primavara...ma costa mai mult llipitu la asta..:

 

nu ma sta pe ganduri cu m-tech2 ala <_<

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ieri am reusit sa-i mai fac un mic update, mic dar mult de lucru.

 

I-am cumparat toate ialele de la usi, portbagaj si torpedou noi + contactul si i-am pus cheie de e46, e39 care cu ajutorul lu' maestrul calin78 si functioneaza.

 

Ursu are acum inchidere centralizata din cheie :D

post-6010-0-29481600-1318530566_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Salutare colegi,

 

sa nu credeti ca am stat degeaba, am mai reusit sa-i fac cate ceva la urs:

 

- suspensie sport reglabila (cu multumiri lui Rhaziel)

- muzica aftermarket si un mic tubulet de bass care chiar imi place cum se aude (cu multumiri lui Calin78)

- retapitat in interior capacele de la boxe

 

In continuare sunt in cautare de un kit M-tech 2 complet pentru ea. In caz ca stie cineva pe careva care vinde, rog sa ma contactati.

 

Si of course niste poze

post-6010-0-43886800-1341682519_thumb.jpeg

post-6010-0-91306400-1341682525_thumb.jpeg

post-6010-0-77494600-1341682533_thumb.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Buza aia o gasesti la orice magazin pe comanda.

 

La m-tech 2 pentru cabrio, problema e ca si daca gasesti au niste preturi astronomice. La cat m-ar costa pe fibra, chiar daca 1-2-3 ori pe an as sparge bara, tot mi-ar conveni.

Pacat ca nu am vazut una live cu fibra sa vad daca se vede vreo diferenta sau nu fata de oem, ca daca nu se vede nu cred ca mai stau pe ganduri.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.