Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

nu stiu masina, dar e foarte frumoasa :) nu stiu de ce nu a pus poze cu interiorul, vad ca are scaune sport full piele si combinatia de culoare ce mi-am dorit-o eu: alb cu interirul rosu.

pot sa iti spun ca nu gasesti 330D/I manual cu m packet si dotarile respective pe mobile.de in banii astia.

Edited by flo_sb
Link to comment
Share on other sites

nu stiu masina, dar e foarte frumoasa :) nu stiu de ce nu a pus poze cu interiorul, vad ca are scaune sport full piele si combinatia de culoare ce mi-am dorit-o eu: alb cu interirul rosu.

pot sa iti spun ca nu gasesti 330D/I manual cu m packet si dotarile respective pe mobile.de in banii astia.

 

 

decat sa iei toate gioarsele de la noi mai bine cumperi din Germania ceva mai sigur.. chiar daca dai cu 2-3k de euro mai mult. esti mai sigur.. parerea mea!

Link to comment
Share on other sites

e un coupe mare, un GT caruia i se potriveste mai binne motorul v8 . cred ca asta vroia sa zica si roland de fapt

motorul e foarte smecher. 272 cai aspirat.....dar parca nu e de acolo pe masina aia.

oricum roland vad ca are la semnatura 760....obisnuit cu motoare mari, e normal sa i se para pistol cu apa un motor de 3000.cand te obisnuiesti cu putere/motor mare e destul de greu sa iei in calcul o masina cam la fel de mare ca a ta dar cu motor pe jumatate

Link to comment
Share on other sites

Si eu mi-as fi luat 630-ul cu cea mai mare placere dar nu mi l-am gasit in bani :)

Apopo, ati vazut cel mai cotet seria 6 nou ce motorizare are ? 3L diesel biturbo 313cai 630NM, 5.5s. Cireasa de pe tort e consumul: 6,6 oras, 4.4 afara :mellow:

Edited by flo_sb
Link to comment
Share on other sites

e un coupe mare, un GT caruia i se potriveste mai binne motorul v8 . cred ca asta vroia sa zica si roland de fapt

motorul e foarte smecher. 272 cai aspirat.....dar parca nu e de acolo pe masina aia.

oricum roland vad ca are la semnatura 760....obisnuit cu motoare mari, e normal sa i se para pistol cu apa un motor de 3000.cand te obisnuiesti cu putere/motor mare e destul de greu sa iei in calcul o masina cam la fel de mare ca a ta dar cu motor pe jumatate

 

Haide ma fii serios, Roland a primit si bani cand a luat 760-ul ala, nu l-a cumparat.

Link to comment
Share on other sites

Haide ma fii serios, Roland a primit si bani cand a luat 760-ul ala, nu l-a cumparat.

 

Exact, fiind la a 3-a dauna totala... Am dat pe ea un smart menu la KFC

 

Eu pe seria 6 as pune un V8 pentru ca na, asa ar fi frumos. E bun si 3 litri nu zic nu dar eu n-as dormi noaptea sa stiu ca am o masina SMECHERA ( pt ca 6-le eu zic ca e o masina smechera ) cu motorul cel mai mic.

 

Daca nu iti iei seria 6 pentru senzatii, sportivitate, putere atunci pentru ce-l iei ? Comfort nici vorba de asa ceva, n-am eu comfort in 7 si o fi in 6? :)

Link to comment
Share on other sites

nici seria 6 nu e vreo sportiva pura, e o combinatie intre un high speed cruiser si o sportiva, masina e oricum greoiae si se simte asta cand vrei sa te joci cu ea, mie mi se pare foarte confortabila, am facut mii de km cu un 645i si mi-a placut, nu-i deloc rigida suspensia, e exact cum trebuie pentru drumuri lungi si da, evident ca V8-ul e cireasa de pe tort la masina asta...:)
Link to comment
Share on other sites

e pe dracu, V10 e cireasa de pe tort :rolleyes: Eu nu mi-as luat decat M6, ma rog, cum am si facut. Seria 6 orice ar fi, mi se pare aiurea, M e alta vrajeala, oricum e urata, dar macar e smechera.
Link to comment
Share on other sites

Suspensiile sunt comfortabile dar scaunele alea parca sunt facute din lemn la toate 7-rele mele aveam problema ca-mi amorteau/dureau picioarele dupa vreo 4 ore de condus. Si volanul nu vine prea in fata, aiurea ca am picioare lungi.

Nu cred 6-le sa fie mai comfortabil decat 7-le.

 

La m6 cred ca si plafonu se strica :) M-au amuzat aia de la top gear cu m5-ul ala nou cand aparuse i-au dat putin kickdown si a plecat pe trailer :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.