Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

am gasit am gasit.....

 

sa stii ca e o chestie foarte buna, nu neaparat tiganeala cum poate considera unii ....daca se privesc lucrurile dpdv al "cat de folositor poate sa-ti fie" ...atunci ....o chestie de genul asta e chiar buna pe masina..

Link to comment
Share on other sites

Cu cat se vinde un Saab 9-3 pe afara? http://www.autovit.ro/saab-9-3-C22942232.html .Acum un an cand ma uitam dupa ele , erau de la 12k euro in sus.

Daca dai un search pe google la nr , iti da un link spre australe.fr ,dar nu merge... 9-3 1.9TIDS 150 BVA VECTOR, 856RES75, 2008, 117 380 Km, 2 400 €, TAK. ABS BA AIRBAG4 LVECP CLIMA DA JA ODB REGUL RETRO MOTEUR HS ....

Vad ca si Boldy aduce : http://www.autovit.ro/saab-9-3-C22903922.html

Link to comment
Share on other sites

Pai ala era asa de ieftin pentru ca era stricat si vandut ca si "non-rulant", adica nefunctionabil. Acuma ca in loc sa il ia pentru piese, romanii nostri il cumpara si il repara, ce poti sa faci.

 

MOTEUR HS asta inseamna ca motoru e kaput.

Link to comment
Share on other sites

Pai ala era asa de ieftin pentru ca era stricat si vandut ca si "non-rulant", adica nefunctionabil. Acuma ca in loc sa il ia pentru piese, romanii nostri il cumpara si il repara, ce poti sa faci.

 

MOTEUR HS asta inseamna ca motoru e kaput.

 

HS = head shot :))

 

Dovedeste.

 

Tu crezi ca 318 are alt debit pe injectoare decat un 320?

 

Totul este din soft.iar unde softul are o limita, intervine a 2-a turbina pentru plusul de putere.

injectoarele pt 318d si 320d sunt identice. Am impresia ca si 330d foloseste acelasi injector.

 

Diferentele intre 318d si 320d: turbina, softul, evacuarea. Asta mi-a spus-o un inginer de la BMW care a lucrat si in proiectare.

 

un touareg mult prea ieftin.

 

in poze pare ok. numarul de telefon nu ese de samsar.

 

http://www.autovit.ro/volkswagen-touareg-C22807189.html

Masina aia nu e inmatriculata in Romania. Are nr mic si pe fata si pe spate.

 

Iar textul e specific celor care te inteapa prin Western Union: "Masina are cauciucuri de iarna noi, reviziile au fost facute la Volkswagen in Romania. Este in stare foarte buna, tinuta in garaj, proprietar nefumator."

Link to comment
Share on other sites

Dovedeste.

 

Tu crezi ca 318 are alt debit pe injectoare decat un 320?

 

Totul este din soft.iar unde softul are o limita, intervine a 2-a turbina pentru plusul de putere.

 

de injectoare nu sunt sigur. dar turbina sigur este alta.

 

Masina aia nu e inmatriculata in Romania. Are nr mic si pe fata si pe spate.

 

Iar textul e specific celor care te inteapa prin Western Union: "Masina are cauciucuri de iarna noi, reviziile au fost facute la Volkswagen in Romania. Este in stare foarte buna, tinuta in garaj, proprietar nefumator."

 

si daca stau mai bine sa ma uit... ala de la volan n-are moaca de roman, iar ziduri d-alea de caramida asa misto nu avem noi in RO.

Edited by muzica9
Link to comment
Share on other sites

Foarte tare, este mai ieftina adusa in Romania. A dat 16500 fara tva, a dat km, a mai pus cateva luni la data de fabricatie si gata, castiga 2000 euro. Din pacate statul roman nu face nimic impotriva celor care procedeaza asa si sunt cu miile. Se vaita ca nu au bani de pensii insa astia fraudeaza statul cu sute de milioane de euro. Sunt firme care au miliarde de dat la stat (tva) si le baga in faliment sau le vand unor boschetari care nu au nici masa, nici casa. Traiasca Romania !

 

Vision335, daca samsarul era si destept si punea alte poze decat cele de pe mobile, iti luai supermasina !

salut! si daca cumperi masina de la unul ca asta ai vreo raspundere dupa fata de stat? sau pur si simplu e problema lui cum s-a descurcat? multumesc

Edited by rieger2005
Link to comment
Share on other sites

salut! si daca cumperi masina de la unul ca asta ai vreo raspundere dupa fata de stat? sau pur si simplu e problema lui cum s-a descurcat? multumesc

 

Nu ai nici o treaba tu, si nici el. Statul vine si il controleaza si descopera ca a aplicat gresit tva-ul (astia aplica tva pe marja de profit) si apoi il pune sa plateasca tva-ul integral plus penalizari. Daca il va mai plati cineva vreodata, nu se stie. Nu e nici macar evaziune fiscala, practic nu e penal, e doar contraventional, firma isi ia o amenda si trebuie sa plateasca tva-ul corect.

Edited by WLF
Link to comment
Share on other sites

Salut tuturor,Am si eu un BMW 318I E46 din 2001 si cam de doua luni am o problema si nu o pot rezolva cu macanici din oras de la mine(Buzau)am schimbat cam 90% din senzori iar problema nu a disparut.

Haideti sa va spun cum stau lucrurile:Cobor dimineata la masina si vreau sa plec ,dar nu pot cam un minut pentru ca masina nu functioneaza cum trebuie(subliniez doar cand motorul este rece nu conteaza ca este vara sau iarna),se aude un zgomot ciudat in motor ca si cum nu a-r putea trece aerul prin evacuare sau ceva de genu.Daca vreau sa plec asa cu ea de pe loc i-mi da in nas, nu trage deloc ,da si niste rateuri pe teava de esapament daca o accelerez prea tare.Am pus si un filmulet aici sa auziti si voi cum se aude poate, cinestie ma ajuta cineva.

Va rog ajutati-ma si pe mine cu o parere.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.