Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

N-aveti ce vedeti ce nu gasiti si pe google. E negru, interior negru, 4 roti si un volan. Si o stiva de electronica.

 

CC caut si eu, chiar sunt curios care e al tau.Eventual un link pe pm.

Ti-ai luat manual sau automat?

Felicitari pentru achizitie si cat mai multi km fara probleme!!!!

Link to comment
Share on other sites

Nu are nici un anunt pe net, o vande un prieten de familie. Initial voia s-o preda la buy-back dar cand a auzit ca suntem in cautarea de o masina, ne a facut o oferta egala cu oferta de buy-back de la weltauto, care nu era foarte mare avand in vedere ca nu avea intentie sa-si ia o masina noua de la VAG.

E din 05-2010, motorizare 2.0tsi, 35.000km, cutie manuala, garantie extinsa pana la toamna. Nu e ce cautam, dar am eliminat niste incertitudini specifice pentru o masina cumparata SH.

Edited by bartro2
Link to comment
Share on other sites

Am mers doar foarte putin cu masina, pana nu primeste proprietarul actual masina cea noua, cc-ul ramana la el. Saptamana viitoare cred ca ne putem bucuram de ea. Cat am mers m-a lasat impresie de un motor elastic si liniar, nu foarte silentios si mi se pare ca se aude un pic ca un motor diesel. Consum pare decent, 10.8% pe bord la distanta bucuresti noi - militari cu coada la crangasi. Fata de E12 cu motor de 3.5 nu pare la fel de rapida, poate se simte ca e un motor turbat, si ca masina e mai grea.

Am cicit pe net ca nu ar fi foarte confortabila, dar nu mi s-a parut deloc asa. Are 3 setari la suspensie si pe 'normal' (mai are confort si sport parca) e destul de ok in oras, nu am avut probleme nici la denivelari la semaforul la crangasi pe banda a 2-a cand cobori de pe podul grant (care cu BMW le ocolesc), daca le stii. Scaunul mi s-a parut prea dur, dar eu m-am obisnuit cu scaunele de la E12 care au arcuri..

Se mai aude in scartait din spate la parcari pe bordura, si in general nu m-a lasat impresie de o masina foarte silentioasa. Se auda ca lucreaza. Dar poate eram eu prea concentrat, cautand sunete ciudate.

Se conduce usor, toate comenizile sunt usor de actionat. Sotia a reusit niste parcari nu foarte usoare. Parcare asistata e un feature interesant.

Are sistem audio cu rcd510, care nu mi s-a parut stralucit nici la calitatea sunetului si nici la LCD, dar mai analizam :)

Geamuri spate si luneta au privacy glass, si noapte nu vezi aproape nimic prin ele. Eu fiind foarte obisnuit cu oglinda retrovizoare am avut mici probleme cu mersul inapoi pe locuri inguste, pentru ca poti folosi doar oglinzile laterale si PDC.

 

Prima impresie cam asta e, o masina buna, frumoasa (daca nu te deranjeaza aluminiu si plastic la bord), dar nu e limuzina, nici masina sport. E ceva intre.

 

Cred ca valoarea sa o sa descopar cand merg mai mult, si mai ales in afara orasului.

Link to comment
Share on other sites

http://www.autovit.ro/bmw-325-C28273785.html

Ce poate fi in neregula cu asta? Nu se vinde nici la 13.000... <_<

 

Daca e masina care a trecut pe la dealerul BMW Braila, are o gramada de probleme. Inainte s-o iau pe-a mea, m-am interesat si de asta si prin telefon au amanat vizionarea pentru ca masina fusese cumparata din Bucuresti, si ca mai durea o saptamana pana ajung in Braila. Intre timp i-am rugat sa faca o verificare completa masinii, ca sa nu fac un drum degeaba pana in Braila si sa ne suparam ca masina are de fapt probleme. Dupa doua zile am primit un telefon cum ca are nevoie de un rulment fata, niste bucse spate si are o pierdere de ulei la simeringul de la cutie. Acum...e imposibil fara sa dai jos cutia, sa vezi daca pierderea e de la simeringul de la palier, sau de la cel de la cutie. Simeringul de cutie se uzeaza in timp (in nici un caz la 69000km), pe cand cel de palier, daca motorul e destul de forjat, se rezolva. Nu trebuie sa va spun ca pentru schimbarea simeringului trebuie dat jos vibrochenul ;).

Link to comment
Share on other sites

Vezi ca average inseamna mediu. Nu are niciun sens ce ai scris tu, nici macar in spirit de caterinca !

 

Daca nu stii engleza logic ca n-are spirit de caterinca, daca o traduci mot-a-mot stii cum se traduce? Media economiei de carburant, intelegi acuma? Sau mai trebuie... :roulette:

Edited by dj_rzn
Link to comment
Share on other sites

in valcea sunt 3 semafoare si e 2 lei/km la taxi. Unde sa consume pulifricul, ca si-a luat-o cand avea bani. Acum o suge pe targa.

 

Nu e chiar asa, tipu are bani. Mai are si un Volvo S40 model mai recent, 2008 gen. E un interlop vechi pe la 38-40 de ani.

Link to comment
Share on other sites

Lol. Ala cred ca n-are carnet, in viata mea nu l-am vazut cu o masina, nici macar intr-o masina. Nu o sa inteleg niciodata de ce. Nici macar in taxi nu se urca.

 

E de varsta mea ala, ca mi-am amintit ca are numarul VL 77 UNU, si tot cu UNU are si la S40.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.