Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

am observat si eu ca 525 e mai ieftin , probabil anul , impozitul si faptul ca are un consum destul de mare pt doar cativa cai in plus

 

Am 10,8% in 179 km in oras, sunt doar cativa cai in plus dar cuplul e cu totul altceva. Ma rog, e cu transmisie manuala.

Sa nu mai zic de comportamentul motorului in 6 in general care e din alta liga. Oricum, eu am profitat din plin de preturile mai scazute fix din cauza motivelor enumerate de tine !

Link to comment
Share on other sites

Tu nu ai voie(esti din acelasi oras cu mine), stai jos 4. Acum plm la buget de 3000 euro si de la golf3 la bmw e46 ce pretentii sa ai, e si el constient de km ca nu sunt reali. Stricacioasa sau nu, pe drum circula o gramada si din modelul asta de 136cp.
Link to comment
Share on other sites

Eu nu va ÎnÞeleg câteodatã, preferaÞi sã cumpãraÞi ceva ce altul ia din germania la un preÞ de nimic, dintr-un parc de turci, care la rândul lor au luat maºina la preÞ de nimic, pentru ca În final sã facã toÞi profit de pe seama cumpãrãtorului final.

PreÞul de nimic nu spune altceva decât cã maºina În sine e un rebut, iar voi sunteÞi conºtienÞi cã are km fãrã numãr.

 

Eu, daca ar fi sã nu-mi fi luat maºinã din germania, imi cãutam În Þarã, la proprietar, inmatriculata, oricum cu adusul ieºi mai scump. Am mai zis-o o datã pe forum, nu aveÞi idee cum aratã parcurile În germania, oribil, ca niºte cimitire de maºini. ªi de acolo le aduc romanasii, pentru ca sã le vândã În Þarã cu 180.000 km. Fiecare face ce vrea cu banii, dar din mâna mea niciodatã n-o sã vadã un samsar un leu, pt cã ºtiu cum le cumpãrã, daca ar exista e46 cu 500eur, ºi pe alea le-ar aduce ca "impecabile".

  • Like 4
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

La masinile ieftine s-a trecut de nivelul asta, sa ia samsarii orice cazaturi si sa le aranjeze. Nu mai merita la masinile ieftine. Pur si simplu samsarii le iau asa cum sunt, le pun pe trailer si asta e masina.

e46-le ala m-as feri ca e diesel,cum bine zicea cineva mai sus un diesel destul de stricacios, masina diesel care a rulat 14 ani in germania deci km probabil ff multi, si scumpa la intretinere in schimb unul pe benzina nu mi-ar fi frica sa iau DAR cu mentiunea ca intretinerea costa destul de mult. Chiar daca iesi cu un benzinar decent nfl 316/318 la 2700-2800 (cu tot cu taxa) poti sa bagi lejer 800-1000eur pe an daca vrei sa ai masina asa cum trebuie. Asta e toata smecheria la masinile vechi, sa ti permiti intretinerea, atat financiar cat si mental (sunt unii care daca baga odata 10 mil in masina vai domne ce mult am bagat si nu stiu ce) ca achizitia nu e chiar problematica.

 

Daca respectivul cauta doar diesel ma gandesc ca face multi km pe an?! Pt multi km pe an (peste 15-20.000) eu nu as cauta niciodata masina asa veche.

ca fapt divers e46-le ala nu mi se pare chiar foarte ieftin, asta e pretul lor. ~3000 deja inscrise pe benzina 316/318 si maxim3500 diesel. In pretul asta se gasesc o gramada de e46decente, nici vorba de cazaturi si nu stiu ce. E drept decente pentru o masina de ~13-14 ani.....

Edited by CosminE46
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Daca respectivul cauta doar diesel ma gandesc ca face multi km pe an?! Pt multi km pe an (peste 15-20.000) eu nu as cauta niciodata masina asa veche.

 

 

Ne-am cumparat masinile aprox. in acelasi timp, eu la 2 sapt dupa. El are golf3 diesel si a facut cu doar 5oookm in plus fata de mine, adica 65ooo in 5 ani.

 

Pai si atunci ce bmw diesel sa isi ia, 325tds ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.