Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Salut!Ma poate ajuta cineva cu o verificare a seriei de caroserie?Am sunat la cateva reprezentante si toti imi cer sa merg cu proprietarul si nu as face 600 de km (dus-intors)deageaba.

 

 

Dar de ce ai sunat? Te invat eu ce sa faci!

 

Te duci frumos la reprezentanta, cauti un mecanic ii dai 50 lei si vin-ul masinii si iti va scoate el istoricul masinii la imprimanta.

 

Foamea-i mare, fiecare vrea sa traiasca.

Edited by inchizitorul
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Masina a fost de vanzare pe un alt nr, persoana fizica, dupa care a disparut si a reaparut la acest dealer. Ma gandesc ca a fost un schimb la mijloc sau mardare e intermediar. Cert e ca masina nu e varianta cu facelift, nu stiu daca motorizarea de 272 s-a pus doar incepand cu facelift-ul sau si inainte. Le-am dat un mail pt seria de caroserie, sa vedem ce iese la verificare :) Edited by B-490-RZV
Link to comment
Share on other sites

Trimite un email la mai multe reprezentante care sa includa VIN-ul masinii si roaga-i sa-ti zica intrarile in service.

Eu asa am procedat si cativa mi-au raspuns.

 

Bafta.

 

Am fãcut mai bine de atât.

Aveam poze cu intrĂŁrile ĂŽn service, 3, ĂŽn Franța, 2 la o reprezentanta și o alta.

Am trimis câte un e-mail fiecĂŁrei reprezentanțe și unul cĂŁtre Bmw Franta.

Ăn 2 zile am avut rĂŁspuns de la fiecare. Service-urile mi-au comunicat cĂŁ mașina este, cu certitudine, cunoscutĂŁ ĂŽn unitĂŁțile lor, dar cĂŁ nu ĂŽmi pot oferi, prin e-mail, informații cu privire la operațiunile efectuate, sĂŁ ĂŽi sun.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Salut Ace,

 

Nu cred ca are paketul m de fabrica, din ce am vazut in vin decoder, unde apare si volanul sport, dar nu este cel de m.

 

Tinand cont de faptul ca evacuarea este de 335 (zice el pentru ca este stanga dreapta), cred ca sunt puse ulterior atat paketul, volanul si tobele (paketul ar putea fi si din cele de pe olx, la aprox 800 eur).

 

Este 2011 masina (sfarsit), si da, are ceva optiuni.

Edited by IonC
Link to comment
Share on other sites

Mai bine iei ceva cu putere mai mare standard decat sa faci resoftare. Este plin de e90 318d si 320d. Faptul ca are probleme cu distributia nu e chiar asa grav cum plang unii pe aici. O schimbi in cel mai rau caz si se rezolva. Altfel e foarte ok motorizarea. Sau cauta un e90 pe benzina daca nu mergi mult.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.