Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Mersi de raspuns, Dragos. Am facut o programare, costurile sunt de 400 de lei verificare completa. Mai am o intrebare...nu e tocmai topicul potrivit dar oarecum se incadreaza. Daca eu cumpar o masina cu numere rosii, omul imi ofera fiscal la vanzare...dar eu nu o inmatriculez atunci, ci mai scot un rand de numere rosii si o inmatriculez abia peste 2 luni. Am nevoie de un alt fiscal sau o pot trece la finante pe mine inca de cand am cumparat-o ca pe urma sa o inmatriculez oricand?

Din ce am inteles,respectivul a scos primul rând de numere numere roșii,din momentul scoaterii lor,masina trebuie sa figureze la el la impozit.

Tu o cumperi,el iti scoate certificatul fiscal,cand scoți urmĂŁtorul rând de numere roșii,o treci masina pe tine la impozit,automat poti apoi sa o ĂŽnmatriculezi cand vrei

Sau cel putin asa imi amintesc ca era procedeul

Edited by Dragos_m_Mf15
Link to comment
Share on other sites

http://autovit.ro/anunt/bmw-seria-5-ID7GeztT.html#47f77e5572

 

2009 :))) 4x4 pe 525d ?? fara numar de tel.

 

Ziceam intr-un post mai sus ca nu exista chilipiruri:)) uite ca a apĂŁrut unul:))

Logic ca e fals,masina din anunt e non-facelift

Indiferent de an de fabr,respectiva e blindatĂŁ de dotĂŁri,iar despre pret nu are rost sa vorbim de pret real pt o masina de genu

Edited by Dragos_m_Mf15
Link to comment
Share on other sites

Si in ALBA exista specimene,de fapt ca peste tot,uita-te umpic pe olx la e60 de vanzare din alba Iulia

Mori de ras: sistem audio individual,m-paket,scaune comfort incalzite si ventilate si ele in realitate is gata logan dpdv al dotĂŁrilor.is chiar curios ce ii spune unui posibil cumpĂŁrĂŁtor cand vede masina si nu are nici macar o dotare din anunt

Link to comment
Share on other sites

Si in ALBA exista specimene,de fapt ca peste tot,uita-te umpic pe olx la e60 de vanzare din alba Iulia

Mori de ras: sistem audio individual,m-paket,scaune comfort incalzite si ventilate si ele in realitate is gata logan dpdv al dotĂŁrilor.is chiar curios ce ii spune unui posibil cumpĂŁrĂŁtor cand vede masina si nu are nici macar o dotare din anunt

M-ai inteles gresit. Anuntul acesta este o teapa pe romaneste. Adica asa zisi Hackeri care nu au nici o treaba cu limbajele de programare si pacalesc oamenii cu anunturi online ale unor produse inexistente in patrimoniul lor.

Link to comment
Share on other sites

M-ai inteles gresit. Anuntul acesta este o teapa pe romaneste. Adica asa zisi Hackeri care nu au nici o treaba cu limbajele de programare si pacalesc oamenii cu anunturi online ale unor produse inexistente in patrimoniul lor.

Am inteles ce ai vrut sa spui,dar eu am dat exemplu ca si in alba iulia sunt oameni care se ocupa cu vânzarea masinilor si care ĂŽncearcĂŁ sa tepuiasca asa mizerabil posibili clienti IN FATA,daca fata in fata nu au scrupule,gândește-te ca,ascunsi in fata unui monitor sunt mai ceva

Link to comment
Share on other sites

525xd este pe f10 motor l4 2.0l

Este 525xD e60 dar cu 3.0l 197 cai

525d nfl are 2.5 litri. 177 cai

525d lci are 3.0 litri 197 cai

Vorbim strict de E60:

525d nfl este doar RWD, (motor de 2.5 l)

525d (x.d) lci este RWD si AWD. ( motor de 3.0l).

Acestea sunt date pentru Europa. Nu stiu pentru America. De exemplu pentru America s-a produs si M5 e60 manual gearbox, pe cand in Europa s-au produs doar automate.

Link to comment
Share on other sites

Vorbim strict de E60:

525d nfl este doar RWD, (motor de 2.5 l)

525d (x.d) lci este RWD si AWD. ( motor de 3.0l).

Acestea sunt date pentru Europa. Nu stiu pentru America. De exemplu pentru America s-a produs si M5 e60 manual gearbox, pe cand in Europa s-au produs doar automate.

Asta ziceam si eu mai sus

De M5 manual știam,chiar e oarecum de ras sa faci pt americani M5 manual,ei având cutia automata in ADN

Link to comment
Share on other sites

Daca piata cere, tu oferi variante. Am vazut un video pe youtube in care un posesor de M5 F10 a apelat la o cutie manuala. (Nu din fabrica). Gusturile nu se discuta.

Si eu sunt fan cutie manuala,bine pe mașinile pe care se preteazĂŁ manuala,parca ar fi din alt film sa zicem un f01 manual,sau un S,nu se prea pupa

Link to comment
Share on other sites

Daca piata cere, tu oferi variante. Am vazut un video pe youtube in care un posesor de M5 F10 a apelat la o cutie manuala. (Nu din fabrica). Gusturile nu se discuta.

Cum sa nu fie din fabrica? In SUA se vinde M5 F10 manual :)

Edited by Edi91
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.