Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

eram foarte interesat de exemplu de masina asta , dar cand intrebi VINul si omul mai are putin si te injura ce sa mai zici ( trecand peste pozele in care apare o persoana , nu stiu daca proprietarul )

 

http://autovit.ro/anunt/bmw-seria-6-640-ID4pbPs3.html#b4b2c255d6

Printre astea trebuie sa fie si o masina buna , astea din buc mergi si le vezi . Pt provincie nu merita

Link to comment
Share on other sites

eram foarte interesat de exemplu de masina asta , dar cand intrebi VINul si omul mai are putin si te injura ce sa mai zici ( trecand peste pozele in care apare o persoana , nu stiu daca proprietarul )

 

http://autovit.ro/anunt/bmw-seria-6-640-ID4pbPs3.html#b4b2c255d6

 

Am intrebat si eu de curiozitate, si aparent masina nu este de vanzare pentru cei interesati de VIN. :))

Link to comment
Share on other sites

Am intrebat si eu de curiozitate, si aparent masina nu este de vanzare pentru cei interesati de VIN. :))

 

Tare asta... ce o fi avand in cap omusoru ala? La 7 mii am vazut pe unu care se credea vreun becali si vroia sa ii pun banu sa imi dea cheile si sa imi vad de drum... dar la 40k de unde atatea figuri?

 

E bine totusi ca nu mai stai sa iti bati capul sa vezi ce fel de om e sau daca masina e buna... iti dai seama imediat dupa faze din acestea.

 

Dar sigur sunt si cazuri de prostie... iar masina sa fie perfecta.

Link to comment
Share on other sites

http://autovit.ro/anunt/bmw-seria-3-320-ID4pd04u.html#34a6f31e5c > daca e cineva interesat de masina asta..am fost sa o vad azi..concluzia este : model 320d care e defapt 316d, la intrebarea "ce stii de istoric..accicente?" proprietarul zice ca nu stie..ca nu crede, la intrebare daca sunt km reali, la fel..nu stie..asa crede. Masina cumparata din belgia, la licitatie, e pe firma. compartiment motor curat, prea curat..fusese spalat, nu parea sa aiba scurgeri etc..in schimb nu am vazut nici=o eticheta bmw pe masca aia de la motor, farurile aveau ambele eticheta cu valeo parca..sau cum se numeste firma, fabricate in spania. VIN : E719643

 

http://olx.ro/oferta/bmw-320d-2009-ID3URvU.html#aa1a6741f3 > si asta am vazut-o azi.. dupa ce m-am uitat "cu lupa" pt ca mi se parea ciudata vopseaua..mi-a zis pana la urma ca a fost lovita in fata "dar nu rau" si ca pe spate i-a cazut zapada si i-a spart luneta si strambat portbagajul (desi el s-a scapat ca a vopsit si bara) nr de inmatriculare sunt abele facute praf..proprietarul zicand ca sunt vechi si ca le-a lovit pe fosta masina. l-am intrebat de pret si mi-a lasat din start 900 de eur. masina este pe numele mamei lui dupa ce a fost pe numele lui, km cica sunt reali, dar interiorul spunea altceva.

Edited by Make21
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

l-am intrebat de pret si mi-a lasat din start 900 de eur.

 

de la 10900 la 10,000 cu o intrebare? :))

 

 

Ce parere aveti de asta?

http://olx.ro/oferta/bmw-seria-3-330-ID4j6vg.html

 

Daca km aia ar fi reali si as fi sigur ca nu ma doare capul 12 luni... mai mai ca m-ar bate gandul

Edited by Nino88
Link to comment
Share on other sites

Feedback referitor la asta: http://autovit.ro/anunt/bmw-seria-3-318-ID4pcFXs.html#bf5b2a1f44

Am sunat, am incercat sa ma intalnesc cu omul, a zis ca ne auzim mai pe seara, am revenit cu telefon, mi-a zis ca nu are timp, sa revin eu.

Am revenit, se pare ca tot nu are timp. Nu am reusit nici macar sa vad masina, de VIN nici nu se pune vorba, i-am trimis SMS si nu mi-a raspuns.

 

 

In alta ordine de idei, am gasit ceva interesant pe Germania: http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=211324037

Am vazut si cartea de service dar pare facuta (chiar daca e la nemti), nu are nici macar o revizie la BMW, numai la service-uri mici. VIN: WBAAP71050PN50189

 

Chiar si asa, sincer sa fiu, imi place masina. Dupa cum arata scaunele, volanul si in general masina, as fi tentat sa o iau.

Ce parere aveti?

 

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

iI alta ordine de idei, am gasit ceva interesant pe Germania: http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=211324037

Am vazut si cartea de service dar pare facuta (chiar daca e la nemti), nu are nici macar o revizie la BMW, numai la service-uri mici. VIN: WBAAP71050PN50189

 

Chiar si asa, sincer sa fiu, imi place masina. Dupa cum arata scaunele, volanul si in general masina, as fi tentat sa o iau.

Ce parere aveti?

 

Multumesc.

 

 

cu drum si inmatriculare sari la 6500. nu e cam mult? daca , chiar iti place tre sa o tii pe viata , n ai cum s o mai vinzi

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

 

In alta ordine de idei, am gasit ceva interesant pe Germania: http://suchen.mobile...ml?id=211324037

Am vazut si cartea de service dar pare facuta (chiar daca e la nemti), nu are nici macar o revizie la BMW, numai la service-uri mici. VIN: WBAAP71050PN50189

 

Chiar si asa, sincer sa fiu, imi place masina. Dupa cum arata scaunele, volanul si in general masina, as fi tentat sa o iau.

Ce parere aveti?

 

Multumesc.

 

Daca e EURO 3, asa cum scrie in anunt, valoarea timbrului de mediu este de peste 3.000 de euro

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Daca e EURO 3, asa cum scrie in anunt, valoarea timbrului de mediu este de peste 3.000 de euro

 

Si pe langa asta, s-a mai discutat problema emisiilor, sunt mai mari, deci sare cu mult de 3000e timbrul de mediu.

 

 

@ astra.bertone - daca vrei sa iei o masina la care sa ii platesti personal timbrul, cauta una din 2002, timbrul e mai mic.

Edited by jeezy
Link to comment
Share on other sites

Din pacate la automate sare cu mult timbrul de mediu, in unele cazuri e de la simplu la dublu. Si asta e valabil la toate automatele (la alte marci) pentru ca au noxe considerabil mai mari.

 

In acest sens, am discutat deja cu niste prieteni de familie care au firma pe Bulgaria de ceva vreme si cel mai probabil voi inscrie masina acolo. Nu agreez varianta asta dar nu prea am alte optiuni.

 

 

Revenind la masina, ce parere aveti de ea? Stiu ca este ceva mai scumpa, peste media pietei, dar caut o masina buna care sa nu necesite multe drumuri la service.

 

Multumesc.

 

 

Si pe langa asta, s-a mai discutat problema emisiilor, sunt mai mari, deci sare cu mult de 3000e timbrul de mediu.

 

 

@ astra.bertone - daca vrei sa iei o masina la care sa ii platesti personal timbrul, cauta una din 2002, timbrul e mai mic.

Link to comment
Share on other sites

 

Revenind la masina, ce parere aveti de ea? Stiu ca este ceva mai scumpa, peste media pietei, dar caut o masina buna care sa nu necesite multe drumuri la service.

 

Multumesc.

 

Masina are deja o varsta, drumurile la service vor fi inevitabile, fie ca sunt chestii mai putin grave.

Eu bag masina in service odata pe an si ii fac tot ce trebuie, dar si factura e pe masura. In 3 ani, de 3 ori am fost fortat sa ajung mai repede in service, pentru un rulment, un etrier semi blocat (astea 2 in acelasi an la 2 saptamani distanta) si un aerisitor care s-a rupt (tot in anul ala insa la vreo cateva luni distanta).

 

Per total arata bine, insa eu, personal, nu as da atatia bani pe ea, mi se pare ca iesi preaa scump pentru E46 care o sa fie inscris pe BG .

 

Nu agreez varianta asta dar nu prea am alte optiuni.

Una singura mai este insa e cam acelasi lucru, sa iei o masina pe care nu o transcrii pe tine insa faci contract de V-C. Singurul avantaj e ca nu ai tinta pe spate, cum au cei cu numere de BG in ultima vreme.

 

Ai aici un link de pe olx, BMW Diesel 2001-2005 cutie automata. Sigur au scapat si unele fara cutie automata, insa fata de autovit, sunt cateva pagini de lecturat. Spor !

Edited by jeezy
Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg afirmatia " in ultima vreme ai o tinta pe spate pe Bulgaria". Decat sa vorbiti sa va aflati in treaba mai buna e tacerea. Am de 6 ani o masina inscrisa pe Bg si am fost oprit de 2 ori doar, o data pt centura si o data pt radar. Daca nu e o bomba sinistra pe roti nu te opreste nimeni degeaba. Daca e pisicuta cu folii si care sta sa cada sau mai stiu eu ce cazan cocosat, atunci poate ca da.

Ontopic, e46 ala touring arata f bine in poze si daca are km reali cred ca merita banii la dotarile pe care le are. Sa fim seriosi, sunt atatea e90-uri nfl si fl cu peste 250 300 mii km din 2007 2009.

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Bravo tie, am o cunostinta care a avut un 330d FL bine pus la punct, ca doar e mecanic si si-a luat palmi peste cap si batjocura de la un militian(ca altfel nu pot sa ii zic) pe langa Oradea.

 

Nu, nu e o gluma si nici basm, l-a reclamat pe magar si mai departe nu stiu continuarea povestii.

 

Sansele de a fi oprit si luat la intrebari scad considerabil daca ai numere romanesti.

 

Te opreste ca asa are el chef, legea ii permite sa faca controale dupa bunul lui plac.

 

Fiecare face cum crede.

Edited by jeezy
  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

de la 10900 la 10,000 cu o intrebare? :))

 

 

Ce parere aveti de asta?

http://olx.ro/oferta/bmw-seria-3-330-ID4j6vg.html

 

Daca km aia ar fi reali si as fi sigur ca nu ma doare capul 12 luni... mai mai ca m-ar bate gandul

 

Posibil sa nu mai aiba istoric de cativa ani masina aia, deci km sa fie mai multi. A fost avariata pe partea stanga si reparata la bmw.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posibil sa nu mai aiba istoric de cativa ani masina aia, deci km sa fie mai multi. A fost avariata pe partea stanga si reparata la bmw.

 

Mersi

 

undei pachetul M ? :)) sa nu mai zic de full electric :D

 

:) mi se pare cel mai urat interior de seria 3 vazut de o luna jumate incoace... si cu ce mai are, pe la 4-5000 s-ar putea sa se uite cineva la el. Si nu ne mai gandim, dar s-ar putea sa te duci sa il iei cu platforma.

Link to comment
Share on other sites

 

 

foarte greu mai gasesti seria 5 bun , ca foarte bun nu prea mai gasesti . Si astea de pe Romania sunt obosite rau de toti ciobanii , doar sa gasesti masina la o persoana cu un statut bun sau vreun pasionat , in rest 525 , 530 nu gasesti fara sa mai investesti in ele

Link to comment
Share on other sites

Sunt, dar mai scumpe Octavian.

 

Mai mult de 10.000 pt un e60 nfl merita foarte putine, sunt unele pe forum la care cat de cat ai certitudinea ca masina a fost intretinuta ... oricum este o loterie ...

Edited by rzv-e46
Link to comment
Share on other sites

Mai mult de 10.000 pt un e60 nfl merita foarte putine, sunt unele pe forum la care cat de cat ai certitudinea ca masina a fost intretinuta ... oricum este o loterie ...

Cine are o masina intretinuta nu o vinde la pretul rablelor de pe net. Pentru a vinde o masina buna ieftin, trebuie sa ai un motiv bine stabilit.

  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Cine are o masina intretinuta nu o vinde la pretul rablelor de pe net. Pentru a vinde o masina buna ieftin, trebuie sa ai un motiv bine stabilit.

Daca vrei sa o schimbi ca vrei al model,ce faci?stai si n-o mai dai ca ceri pe ea 2-3 mii in plus fata de pretul pietei?

 

Si uite asa o dai la pretul dictat de autovit.

  • Like 5
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.