Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

 

 

Salut, si p-asta am vazut-o...am fost la Pitesti...dupa parerea mea masina a fost usor(mai mult) impachetata, in poze arata super dar in realitate, asa si asa...depinde cat esti de pretentios...si inca un amanunt ciudat, pe spate gumele ii ating caroseria, daca bagi mana pe sub aripa iei juma de cauciuc de acolo....eu am fost s-o cumpar, dar n-am ramas cu o impresie tocmai placuta, dar cum ziceam mai sus eu sunt si fff exigent

 

P.S. Cand "mesteci" in cutie in orice directie ai baga SIGUR intra intr-o viteza MAHAHHAAHAHAHAHAHAHAHAHHHAHAHAHH( nu stiu daca e de bine)

Edited by schaff
Link to comment
Share on other sites

poti te rog, sa mai explici o data faza cu cutia?

 

 

Pai...eu n-am avut bmw pana acum dar am vazut la alti prieteni care au...asta nu este deloc precisa cum e cutia de bmw, parca ar fi de dacie, am inteles ca ar fi vorba de timonerie ceva. Ideea e ca nu e deloc precisa. Asta am constatat eu, in rest....n-au fost multe chestii, n-am auzit batai sau alte chestii la ea, bine si baiatul a insistat sa mearga cu muzica si n-a parut multumit ca am zis s-o capoteze ca sa ascult si eu ce se intampla la interior...nu stiu, la pretul asta poate sa fie ok, dar cred ca masina sigur a fost lovita si refacuta, dar nu frontal, cred ca pe lateral, farurile aveau putina uzura, adica se vedea ca ar fi fost cele originale, de aici si faptul ca nu cred ca a fost lovitura frontala...un drum pana la pitesti nu te costa prea mult

Link to comment
Share on other sites

am cautat in urma, in discutiile despre 325 cabrio linkurile au expirat, deci pot doar sa imi inchipui ca este vorba despre aceasta masina.

mersi

 

dar asta? http://autovit.ro/bmw-525-C15214690.html

 

Am sunat azi, mi-a dat reject, probabil ca s=o fi dat la banii astia...avand in vedere ca e cu B-01 probabil ca a fost cineva destul de important, deci cred ca a fost o masina ingrijita a cuiva mai in varsta probabil.

 

Va anunt si eu cand gasesc ceva bun, asta dupa ce-o cumpar eu :twoup::D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
Am sunat azi, mi-a dat reject, probabil ca s=o fi dat la banii astia...avand in vedere ca e cu B-01 probabil ca a fost cineva destul de important

 

Da, bine ca nu avea cu WTX, ca atunci ma luau si emotiile... :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Am sunat azi, mi-a dat reject, probabil ca s=o fi dat la banii astia...avand in vedere ca e cu B-01 probabil ca a fost cineva destul de important

 

Da, bine ca nu avea cu WTX, ca atunci ma luau si emotiile... :twoup:

 

 

Cred ca ar fi fost xi poate....dar nu-i exclus sa fi avut la nr WTX :)

Link to comment
Share on other sites

ca de altfel 99% din masinile expuse pe vitan. toate sunt date inapoi superpolishate si aranjate ca pentru o teapa bine gandita.

 

Un singur lucru nu poate sa reproduca si anume zgomotul unui motor cu putini km.Ca sa numai zic de vlaga din el.

 

Apropo de asta, saptamana trecuta am "vizionat" un Ford Ka, inmatriculat, sanchi, pe numele nevestei samsarului. Vezi doamne, masina fusese adusa de el (da, omul recunostea ca asta ii e meseria...SI APROPO, EU NU AS AVEA NIMIC CU EI DACA AR FI OAMENI ONESTI) pentru o gagica care ii daduse un avans dar nu a mai avut bani pentru a o achita in intregime si i-a ramas lui. Tipul era cu fiica'sa, o pustoaica de vreo 5-6 anisori. In timp ce ma aburea el pe acolo cu una cu alta, copilul il tot intreba cu nonsalanta "nu-i asa tati ca asta e masina aia pe care ai polisat-o?!". Tare faza! Au un tupeu fantasatic: il intreb daca are abs, el sigur ca da, dar nu intra asa oricum, trebuie sa fie gheata si sa derapeze masina ca sa intree abs-ul.

Ma rog, una peste alta stie careva daca Fordul Ka are abs, pentru ca mai toate anunturile de vanzari auto prezinta masina ca avand asa ceva si cand colo, canci!

Link to comment
Share on other sites

ca de altfel 99% din masinile expuse pe vitan. toate sunt date inapoi superpolishate si aranjate ca pentru o teapa bine gandita.

 

Un singur lucru nu poate sa reproduca si anume zgomotul unui motor cu putini km.Ca sa numai zic de vlaga din el.

 

Apropo de asta, saptamana trecuta am "vizionat" un Ford Ka, inmatriculat, sanchi, pe numele nevestei samsarului. Vezi doamne, masina fusese adusa de el (da, omul recunostea ca asta ii e meseria...SI APROPO, EU NU AS AVEA NIMIC CU EI DACA AR FI OAMENI ONESTI) pentru o gagica care ii daduse un avans dar nu a mai avut bani pentru a o achita in intregime si i-a ramas lui. Tipul era cu fiica'sa, o pustoaica de vreo 5-6 anisori. In timp ce ma aburea el pe acolo cu una cu alta, copilul il tot intreba cu nonsalanta "nu-i asa tati ca asta e masina aia pe care ai polisat-o?!". Tare faza! Au un tupeu fantasatic: il intreb daca are abs, el sigur ca da, dar nu intra asa oricum, trebuie sa fie gheata si sa derapeze masina ca sa intree abs-ul.

Ma rog, una peste alta stie careva daca Fordul Ka are abs, pentru ca mai toate anunturile de vanzari auto prezinta masina ca avand asa ceva si cand colo, canci!

Si alea mai vechi au avut. Ai un mare martor in bord pe care scrie ABS.

Nu prea am inteles ce te-a deranjat la afirmatia cu ABS-ul, cam aia presupune ABS explicat pe scurt si in cuvinte simple.

Link to comment
Share on other sites

Apropo de faza cu fetita individului cu Ford Ka. Eu am patit asa cu sotia mea. Aveam E65-ul la vanzare si ma suna cineva sa vada masina si sa ne intalnim in Pitesti. Am plecat asa la o plimbare si nu suport sa merg singur, am luat-o si pe nevasta-mea. Si ne-am intalnit cu baietii respectivi la mall, si am stat la o cafea. In timp ce povesteam eu despre masina, vine vorba despre ce am mai schimbat la ea, si binenteles femeia tot femeie si nu poate sa taca, si zice, ai schimbat si volanul nu-i asa? Baietii imediat, pai de ce ai schimbat volanul, sarise airbag-ul, a fost lovita? Eram deja nervos. De fapt il schimbasem din cauza uzurii, vopsisem pielea de la scaune si arata ca noua si am gasit un volan ca nou chiar aici pe forum si l-am luat. Oricum baietii aia s-au dovedit niste jepcari, iti dam atat pe ea daca vrei, ca sa nu zici ca ai facut drumu degeaba, si apoi dupa ce am plecat ma suna iar sa imi propuna cateva sute in plus, niste banditi. Edited by WLF
Link to comment
Share on other sites

Si alea mai vechi au avut. Ai un mare martor in bord pe care scrie ABS.

Nu prea am inteles ce te-a deranjat la afirmatia cu ABS-ul, cam aia presupune ABS explicat pe scurt si in cuvinte simple.

 

M-a deranjat pentru ca masina aia nu avea abs, iar el incerca sa ma abureasca. Iar ideea postului meu era ca majoritatea care isi vand masina fac asa.

Adevarul este ca nu am vazut decat KA-uri din 2000-2002 si niciuna nu avea abs. Ce au facut astia dupa cativa ani, nu mai stiu, o fi aparut si optiunea asta. De altfel, Pole ma lamureste in parte cu afirmatia sa.

 

@Wlf: Tare faza cu nevasta si cu eram deja nervos!

Edited by aurelian0408
Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Ma ajuta si pe mine cineva cu un numar de telefon unde pot sa verific VIN-urile?

 

Am gasit numerele pt showroomuri.. sunt ok astea? cei care ati sunat.. ce numere ati folosit?

 

Showroom si Service BMW

Sos. Bucuresti – Ploiesti 53A

Sector 1, 013685 – Bucuresti

 

Telefon:

+40 21 2006263

+40 21 2006264

 

Showroom BMW

Str. Nicolae G. Caramfil 4

 

Telefon:

+40 21 2332806

+40 21 2331919

 

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

CAUT UN E60 BENZINA!!!!!!!!!!!!!! STIE CAREVA????????? NU DE PE SITE-URI CA LE STIU PE DIN'AFARA ..SCUZE DE OFF TOPIC :twoup:

 

Mai usor cu semnele de punctuatie! Iar pt ce vrei tu,exista rubrica 'mica publicitate' unde ai si topic 'cumparari'. Acolo trebuie sa postezi. :)

Edited by CTS
Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Ma ajuta si pe mine cineva cu un numar de telefon unde pot sa verific VIN-urile?

 

Am gasit numerele pt showroomuri.. sunt ok astea? cei care ati sunat.. ce numere ati folosit?

 

Showroom si Service BMW

Sos. Bucuresti – Ploiesti 53A

Sector 1, 013685 – Bucuresti

 

Telefon:

+40 21 2006263

+40 21 2006264

 

Showroom BMW

Str. Nicolae G. Caramfil 4

 

Telefon:

+40 21 2332806

+40 21 2331919

 

Multumesc!

 

Anyone? :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Nu iti da nimeni istoricul masinii la telefon.In mod normal,informatiile astea le poate cere doar proprietarul masinii

 

:twoup:

 

pai am citit niste posturi unde unii useri au zis ca au sunat si li s-a spus istoricul masinii.. ultima intrare in service, km etc..

 

ca tot e vb de e90, o mica povestioara despre e90-ul pe care l-am cumparat in februarie

 

[...]

 

123 mii KM reali. La fata locului avea 139 mii pe bord. Am sunat la AB Otopeni si mi-au spus ca in urma cu 1 jumate avea 157 mii km in Germania. Lucru normal pt un diesel pana la urma.

 

[...]

Edited by rashpy
Link to comment
Share on other sites

salutare,

 

sunt in cautare de masina... si am nevoie de putin ajutor.

sunt la prima mea masina si am nevoie de pareri in legatura cu urmatoarele date:

 

KM, dotarile masinii, motorizare, pret(este prea mult sau e o afacere buna)

pentru inceput masina de mai jos.

 

http://autovit.ro/bmw-320-C14354735.html

 

multumesc anticipat

bogdan.

Link to comment
Share on other sites

ford ka a avut ABS optional. incepand cu 1997.

http://en.wikipedia.org/wiki/Ford_Ka#First...E2.80.932008.29

 

 

 

Ma uitam acuma, ca toate masinile americane, sunt cu tehnologia anilor 50 intr-o forma moderna...

"The main drawback was the Ka's 1300 cc OHV four-cylinder Endura-E engine, a design dating back to the 1960s Kent engine used in the Ford Anglia"

Asta se pare ca e ceva mai zi, e din anii 60..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.