Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Guest poleposition

aberatii, nu exista turbina/e pe 535 E39 benzina.

 

Oricum, tare aia cu "faruri angelis" si televizor :twoup: Ce cretinoid.

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

Recunoasteti masina asta? :) http://autovit.ro/bmw-520-C15585929.html

 

Nu cumva a fost la Mica Publicitate si pe forum? Paca era usor avariata si proprietarul se certa cu toata lumea sustinand ca masina este INDIVIDUAL, desi au fost baieti pe forum care o verficasera la reprezentanta si nu figura ca INDIVIDUAL.

 

A se observa ca si in anuntul asta insista ca este INDIVIDUAL! :twoup:

Edited by Bobo1987
Link to comment
Share on other sites

ce parere aveti de asta?

 

ma intereseaza sa o cumpar deci astept sfaturi si pareri pertinente.

 

http://autovit.ro/bmw-318-C14641792.html

 

ms

bogdan

 

 

neatza... deci mare teapa ce mi-am luat in weekend.

 

dupa indelungi negocieri cu omu... am scos masina la un pret convenabil... deci un pic cam mic pt acest model ceea ce ar fi trebuit sa dea de gandit dar in fine... si am plecat de acasa si dupa o ora imi zice omu ca s-a razgandit ca io da altuia ca a venit sa o vada deja etc etc etc....

 

eu ma gandesc ca masina a fost lovita sau ceva de genu, pt k i-am zis k vreau sa merg la Auto Bavaria din Cluj si omu s-a speriat.

 

oricum de rahat faza...

deci de evitat masina

o zi faina

bogdan.

Link to comment
Share on other sites

Pai cu siguranta masina fusese cel putin usor avariata. Cand a pus-o la vanzare aici pe forum, era usor lovita in partea dreapta, daca imi aduc bine aminte, capota, aripa si bara gen.

 

Noua ne-a zis ca a vandut-o, dar dupa locatia unde sunt pozele facute si dupa faptul ca si in anuntul asta de pe autovit, sustine ca este INDIVIDUAL, e clar ca ne-a mintit atunci si masina ramasese tot la el.

 

Per ansamblu, la o prima vedere in pozele astea, masina arata bine, mai putin interiorul. Portiera dreapta fata are cusuta in bataie de joc o bucata de ceva, carpa, piele, ce naiba o fi aia crem... Nu cumva trebuia sa fie un airbag p-acolo? :twoup:

Edited by Bobo1987
Link to comment
Share on other sites

daca imi aduc bine aminte, capota, aripa si bara gen. .....

 

Serios...nu puteti scrie: "ceva de genul"cum este corect ???

Bine, bine: "ceva de genul capota, aripa si bara..."

Multumit? :twoup:

 

Ce parere aveti de asta:

http://autovit.ro/bmw-320-C15596710.html

 

Din ce mi-a soptit cineva, acum ar trebui sa aiba minim 260.000km

Mie imi place cum arata masina. Cine ti-a soptit este sursa sigura, cu alte cuvinte cunoaste isoria masinii cat de cat sau doar pentru ca este un 320d vechi de 7 ani a aproximat el kilometrajul? Bine, daca te uiti putin la poza cu scaunul soferului, pielea de pe el este cam..."sifonata" pentru doar 155k km... Poate nu o fi facuta poza dintr-un unghi prea bun si creeaza o falsa impresie...

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
daca imi aduc bine aminte, capota, aripa si bara gen. .....

 

Serios...nu puteti scrie: "ceva de genul"cum este corect ???

 

E cu licenta poetica gen. Nimic nu stii. :twoup:

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

daca imi aduc bine aminte, capota, aripa si bara gen. .....

 

Serios...nu puteti scrie: "ceva de genul"cum este corect ???

Bine, bine: "ceva de genul capota, aripa si bara..."

Multumit? :twoup:

 

Ce parere aveti de asta:

http://autovit.ro/bmw-320-C15596710.html

 

Din ce mi-a soptit cineva, acum ar trebui sa aiba minim 260.000km

Mie imi place cum arata masina. Cine ti-a soptit este sursa sigura, cu alte cuvinte cunoaste isoria masinii cat de cat sau doar pentru ca este un 320d vechi de 7 ani a aproximat el kilometrajul? Bine, daca te uiti putin la poza cu scaunul soferului, pielea de pe el este cam..."sifonata" pentru doar 155k km... Poate nu o fi facuta poza dintr-un unghi prea bun si creeaza o falsa impresie...

 

Pai aparent inainte de a o cumpara avea 220k km, si el a mers 40k km (zice el). Poate a mers mai mult, nu stiu. Deci are minim 260k km

Dar arata bine, intr-adevar. Poate e pregatita de vanzare (polish, curatita). Am rugat un amic din Craiova sa se uite la ea.

Link to comment
Share on other sites

Am ajuns la concluzia ca topicul asta devine cam exagerat. Deja toata lumea a devenit extra mega pretentioasa. Inclusiv cei care conduc troace mai praf ca masinile supuse comentariilor aici in topic. (fara referire la nimeni in particular, sa nu fiu inteles gresit) Edited by WLF
Link to comment
Share on other sites

daca imi aduc bine aminte, capota, aripa si bara gen. .....

 

Serios...nu puteti scrie: "ceva de genul"cum este corect ???

Bine, bine: "ceva de genul capota, aripa si bara..."

Multumit? :twoup:

 

Ce parere aveti de asta:

http://autovit.ro/bmw-320-C15596710.html

 

Din ce mi-a soptit cineva, acum ar trebui sa aiba minim 260.000km

Mie imi place cum arata masina. Cine ti-a soptit este sursa sigura, cu alte cuvinte cunoaste isoria masinii cat de cat sau doar pentru ca este un 320d vechi de 7 ani a aproximat el kilometrajul? Bine, daca te uiti putin la poza cu scaunul soferului, pielea de pe el este cam..."sifonata" pentru doar 155k km... Poate nu o fi facuta poza dintr-un unghi prea bun si creeaza o falsa impresie...

 

Pai aparent inainte de a o cumpara avea 220k km, si el a mers 40k km (zice el). Poate a mers mai mult, nu stiu. Deci are minim 260k km

Dar arata bine, intr-adevar. Poate e pregatita de vanzare (polish, curatita). Am rugat un amic din Craiova sa se uite la ea.

Bara fata sigur a fost revopsita si montata aiurea, banuiesc si bara spate.

 

scaunele alea numai a 155 000km nu arata.

 

si nu stiu de ce va impacientati atat ca a fost o bara sau o aripa revopsita.

asta nu e indiciu pentru un accident de mare amploare.

o bara poti sa o atingi oricand sau sa o gasesti lovita usor in parcare.

daca gasesti o masina f intretinuta pe partea mecanica / tehnica - gen consumabile de calitate schimbate la timp, mers cu ea corect (nu calcata tare cu motor rece, schimbat la turatie potrivita, etc), care nu a luat 10000 de gropi si are barile fata si spate vopsite sau schimbate, gata, ai scos-o de pe lista din cauza asta? nu o sa gasesti in vecii vecilor masina SH sa arate si sa se comporte ca una noua.

romanii sunt prea pretentiosi... sa fie ca noua si eventual la 25% din pretul initial.

du-te in franta sa vezi cum parcheaza aia in paris, ca imping masinile in fata si in spate ca sa isi faca loc.

 

ce parere aveti de asta?

 

ma intereseaza sa o cumpar deci astept sfaturi si pareri pertinente.

 

http://autovit.ro/bmw-318-C14641792.html

 

ms

bogdan

 

tapiseria e posibil sa nu fie piele, ci sensatec. de-aia nu e cutata dupa atata vreme.

Link to comment
Share on other sites

ce parere aveti de asta?

 

ma intereseaza sa o cumpar deci astept sfaturi si pareri pertinente.

 

http://autovit.ro/bmw-318-C14641792.html

 

ms

bogdan

 

tapiseria e posibil sa nu fie piele, ci sensatec. de-aia nu e cutata dupa atata vreme.

 

neatza... deci mare teapa ce mi-am luat in weekend.

 

dupa indelungi negocieri cu omu... am scos masina la un pret convenabil... deci un pic cam mic pt acest model ceea ce ar fi trebuit sa dea de gandit dar in fine... si am plecat de acasa si dupa o ora imi zice omu ca s-a razgandit ca io da altuia ca a venit sa o vada deja etc etc etc....

 

eu ma gandesc ca masina a fost lovita sau ceva de genu, pt k i-am zis k vreau sa merg la Auto Bavaria din Cluj si omu s-a speriat.

 

oricum de rahat faza...

deci de evitat masina

o zi faina

bogdan.

 

salut... mersi dar deja am dat un feedback despre masina.

 

mersi oricum

o zi faina,

bogdan.

Link to comment
Share on other sites

apropo de astia care cica recunosc km dupa cusaturi si volan. Merg acum cu o pisica de 340.000+ km, .. are doar o crapatura f mica in tapiseria scaunului de la sofer, iar volanul zici ca a fost schimbat ieri, desi e cel original. Ce e drept nu e piele dar oricum... Edited by DOMI
Link to comment
Share on other sites

uzura volanului nu reprezinta un element de determinare a kilometrilor in nici un caz. daca fostul proprietar avea mainile mai "transpirate" de felul lor sau daca fostul proprietar a fost o femeie cu 2-3-4-5 inele, atunci se vor vedea clar urme mai accentuate de uzura pe volan si pe schimbatorul de viteze. eu am avut noroc de o femeie proprietar pt primii 3 anii de viata ai masinii in germania, fapt ce a dus inevitabil la o uzura uniforma a volanului (partea stanga este mai uzata decat partea dreapta) si a schimbatorului. singurul element de determinare 100% sigur ramane cartea service verificabila la reprezenta prin VIN. in rest, toate celelalte semne pot fi considerate cel mult indicii. o tapiterie de piele neingrijita poate ajunge sa arate in 2-3 ani de 2bani, la fel cum o tapiterie de piele de 10 ani, intretinuta bine, poate arata ca noua. o bara lovita, o aripa etc, avarii minore ce apar in urma unor mici tamponari, nu fac ca masina implicata in accident sa devina un cazan, sunt pur si simplu elemente de carosie ce se schimba foarte usor. orice masina sh are defectele ei, dar nu trebuie exagerate in asa masura incat o masina buna sa ajunga o troaca. toate cele bune!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.