Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

internationale, dar de ce ai pus, totusi, poza cu eleron daca acum nu mai ai eleron ? Ca sa arati jantele de vara puteai sa le faci o poza separat. Nu ca ar fi cine stie ce dotare mega scumpa care acum nu mai e, eleronul ala. Doar asa, ca idee, nu mai corect ar fi fost sa nu pui poza aia ?

 

Masina e foarte misto. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

a luat-o rau Opel-ul pe steroizi...o vezi cu grilele si evacuarile alea supradimensionate te gandesti ca cine stie ce bestie este...cand colo...o masina urata care urla sa iasa in evidenta, numai din motivul asta si nu as cumpara asa ceva...si mai e si 30k Eur, un Opel second... Edited by mik15
Link to comment
Share on other sites

Si eu zic ca e frumoasa masina. Mi se pare ca nu este si OPC sedan deocamdata. (a, ba da, dar faceau astia reclama doar la combi si credeam ca e singurul OPC)

 

 

Nu ma asteptam sa vad vreun Opel cu jante pe 20'.

Edited by WLF
Link to comment
Share on other sites

mi se pare genul de masina care urla "uita-te la mine!!!", si apoi cand chiar te uiti si o iei la bani marunti realizezi ca nu degeaba este Opel, apoi pretul mi se pare mult prea mare pentru un Opel second, in 2 ani mai iei cel mult jumate din suma asta. Prefer genul de masina sleeper sau daca iti iei una care sa urle sa fie una sport, nu un wagon umflat de la Opel, uita-te la R36, RS6, M5, etc...multi habar nu au ca sunt ceva special, le iau drept una banala de serie, asta mi se pare interesant. Iar OPC-ul a fost oricum un esec, un sasiu foarte prost, pacat de motor!
Link to comment
Share on other sites

Insignia OPC (modelul veritabil) este o mașinĂŁ fĂŁrĂŁ legĂŁturĂŁ cu restul modelelor de Insignia. Este foarte aproape de Audi S5, ceea ce nu-i lucru puțin și mult mai ieftinĂŁ. Are un V6 turbo de 2.8l și ~330 de cai, 4x4 adaptiv, cutie manualĂŁ, frâne Brembo, suspensia fațĂŁ similarĂŁ cu cea de pe Ford Focus RS, consideratĂŁ a fi una avansatĂŁ tehnologic.

 

Prețul pentru combi ĂŁsta de mai sus e cam mare cred, eu gĂŁsisem OPC cu 35k€ nou.

 

Jantele pe 20" sunt forjate și extrem de bune.

Link to comment
Share on other sites

iar Insignia asta e un wanna be care costa 30k, eu nu mi-as lua-o, probabil ca noua ajunge la cca 40k, enorm dupa parerea mea pentru un Opel! Nu am nimic cu Opel, sunt masini ok, insa cu wagon-ul asta, daca il faceau fara sa accentueze atat latura asta "sportiva", si sa fi aratat ca un wagon la locul lui era totul in regula cu ea altfel mi se pare ca atatea paiete se artificii optice fac sa aiba exact opusul rezultatului scontat, in opinia mea cel putin!
Link to comment
Share on other sites

La multi ani la toata lumea! Apropo de ce s-a postat pe primele pagini ale acestui topic, despre tepari ordinari, am aici un exemplu foarte concret. Acum un an de zile an cumparat un e30 de la acest individ si acum dupa un an am aflat de la politie si R.A.R. CA ACTELE SUNT FALSE SI MASINA NU EXISTA! Individul este urmatorul: CIOCIOI GABRIEL, 24.07.1957, BUCURESTI, Sect.6, telefon 0721331078. Oricum aveti mare grija ca am aflat ca reteaua este mult mai ampla in bucuresti, individul asta mai are 18 masini pe numele lui de care am aflat dupa. Au probabil si pe la r.a.r. oameni si pe la service-uri autorizate. eu aveam chipurile in carte facut recarosare dar era falsa, cu stampila falsa, cu numar de omologare fals, cu inspectie falsa, s.a.Grija mare!
Link to comment
Share on other sites

Am cumparat-o cum se cumpara cu act de vanzare cumparare si am si acte carte si talon dar falsurile in carte si talon sunt facute cu mare finete cu tiple false peste seria de caroserie si nu le cunosti daca nu verifici actele. Filiera este mare si lucreaza cu mult tact, cat despre inmatriculat nu se poate ca nu exista masina in baza R.A.R.-ului. Edited by ursulet90
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.