Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Citroen C5 are si mai multe gadgeturi, gen HDD de 30g, faruri adaptive, volanul ala smecher de ramane airbagul pe loc. Am vazut pana si scaune gen comfort la BMW, cu spatarul din doua bucati. Adevarul e ca fiind masini 2008 in sus, ar fi si normal sa aiba ceva mai multa tehnica in ele.

 

Vreau sa fac concurenta la ceva ca asta: http://www.autovit.ro/citroen-c5-C22801862.html

 

Daca se poate mai dotata.

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

Da, insa pe un BMW din 2008 ca sa pui aceleasi optiuni pe care le are un Citroen sau Renault de aceeasi generatie iti iau astia si pielea de pe tine... am vazut de exemplu o optiune super smechera din pmdv si anume parbriz incalzit, gen ala cu firicele in parbriz, foarte tare si era pe un amarat de Seat d-ala gen van, sharan saran sau ceva de genul asta. Tot pe un seat am vazut optiuni de genul adaptiv, navi hdd cu ecran touchscreen, ventilatie prin toate cele, dvd in spate si multe acareturi, era un seat freetrack parca.

 

Apoi, am vazut ca astia de la ford, baga pe modelel noi chestii de genul, auto park, auto brake etc.

 

plm, HUD era pe Citroen d-ala urat, nu mai stiu ce model, acum hat.

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

De la o anumita varsta, incepi sa realizezi ca exista si alte marci interesante, daca ramai asa fixat pe o singura marca, n-ai prea vazut multe si ramai la nivelul ala dumb de umbli cu o caracatita de BMW vechi si spui la toata lumea ce senzatie ai cand te sui la volan. Bine, daca as avea acum bani de masina noua, mi-as lua BMW nou evident, dar sa mai revin la second hand, am avut destule da-le naiba.

 

Dupa C5, o sa urmeze Insignia cel mai probabil.

Edited by WLF
Link to comment
Share on other sites

Suspect de ieftina? Un 318i vechi de 10 ani (minim), cu 120.000km ( :logik: ) si cu 2 dotari optionale..Ori ai gresit linkul, ori avem pareri total diferite asupra sintagmei "suspect de ieftina" :blink:

 

 

din 2002 este una mai ieftina si aia e dauna totala si e diferenta de 200 d euro.....nu aveai un coupe cu doi ani mai nou pe care cereai 10.000?..asa se scada preturile in 3 luni;))

Edited by darius_x
Link to comment
Share on other sites

din 2002 este una mai ieftina si aia e dauna totala si e diferenta de 200 d euro.....nu aveai un coupe cu doi ani mai nou pe care cereai 10.000?..asa se scada preturile in 3 luni;))

 

Ca fapt divers am vandut masina cu 10.500E! :thumbsup:

Iar comparatia cu acest 318i nu isi are rostul, diferenta e enorma. :pardon:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.