Jump to content

Posesorii de BMW...


320i_24valve

Recommended Posts

O spui de parca in Neamt nu sunt posesori de bmw...voi nu facetzi intalniri ocazionale? Eu unul nu am participat la nici o intalnire, fie anuala sau de weekend...cert e ca as cam vrea pt. ca una e sa vb. la fatza locului...pareri, opinii , altceva e pe forum.

121132[/snapback]

Sunt foarte multi posesori de BMW pe aici insa nu am reusit sa organizam inca nici o intalnire la scare mare...cine stie poate intr-o zi...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 163
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sunt foarte multi posesori de BMW pe aici insa nu am reusit sa organizam inca nici o intalnire la scare mare...cine stie poate intr-o zi...

121136[/snapback]

 

Eu chiar as vrea sa ma duc neeaparat la o intalnire din asta de weekend..daca nu reusesc cu posesorii de bmw cred ca ma duc la o intalnire de alfisti :blink: .

Link to comment
Share on other sites

Guest IulianE
chiar saptamana trecuta am avut o "altercatie" cu un posesor de E 39 combi cu nr de D....in pasaj la muncii aproape sa ma arunce in zid...idiotu ocolea o groapa....Nu cred ca era de pe forum...aici stiu ca sunt baieti finutzi...
Link to comment
Share on other sites

azi am patit o chestie super aiurea.....

 

sa fac loc unuia m'am dat cat mai aproape de bordura (care era inalta) si m'a rugat omu frumos daca pot sa dau mai in dreapta ca nu stie daca are loc sa treaca. ( avea seria 5 ) .... in fine... eu eram exact langa bordura.... si trag dreapta.... si pocneste ori conducta ori furtun ceva la servodirectie pe dreapta.... in fine asta e... se repara maine dimineata... ca am dus'o direct la filaret ....

 

trece un taximetrist cu logan ....... ( eu blocasem drumu ca nu stiam ce dracu are la inceput )..... baaaa tarane ( apropo de nr de IL - ma rog ).... ti'ai luat bmw sa te dai mare si ti se strica in drum.... ia'ti ma tarane logan si arunca'te in dunare....

 

eu sunt curios cati din cei cu nr de bucuresti sunt bucuresteni de cel putin 2 generatii..... sa se simta bucuresteni... cel putin la mine si bunica'miu si taica'miu sunt bucuresteni si stau aici ( asa ca pe jumate sunt bucurestean ) ... pt mine nu e un motiv de mandrie.... e un fapt real si atat... in fine.... sper sa nu se fi suparat colegii ...

 

in fine asta ma deranjeaza rau de tot... si am patit'o de multe ori ... ziceti si mie cum sa reactionez in cazurile astea.... astept sugestii... va multumesc.... de multe ori imi zic ca ala e mult prea prost...

Link to comment
Share on other sites

eu am o chestie cand se enerveaza astia..... ii inreb ce nene ... ai probleme in familie cu nevasta ... sau stai pe uscat de mult timp ??? asta ii terorizeaza rau de tot pe majoritatea....

124137[/snapback]

 

Foarte tare !!! :blink:

 

Eu zic ca e cel mai tare mod de a reactiona.

Link to comment
Share on other sites

azi am patit o chestie super aiurea.....

 

trece un taximetrist cu logan ....... ( eu blocasem drumu ca nu stiam ce dracu are la inceput )..... baaaa tarane ( apropo de nr de IL - ma rog ).... ti'ai luat bmw sa te dai mare si ti se strica in drum.... ia'ti ma tarane logan si arunca'te in dunare....

 

124121[/snapback]

 

si eu am nr tot de IL dar pt nu stiu ce motiv multi il confunda cu IF. celorlalti le spun ca am nr de Illinois :blink:

Link to comment
Share on other sites

Da Logan-ul nu e masina ? =)) , am vazut la u in oras (320i_24valve) cursa intre Logan 1.6 MPI (90 de CP) VS Opel Calibra (2.5 motorul , CP nu stiu ) , Loganul a castigat nu va mai dati cu parerea pana nu mergeti cu ea :blink:
Link to comment
Share on other sites

Da Logan-ul nu e masina ? =)) , am vazut la u in oras (320i_24valve)  cursa intre Logan 1.6 MPI (90 de CP) VS Opel Calibra (2.5 motorul , CP nu stiu ) , Loganul a castigat nu va mai dati cu parerea pana nu mergeti cu ea :)

124426[/snapback]

Mane daca ai o calibra cu motoru praf logik :blink:

Link to comment
Share on other sites

Calibra aia nu scoatea sunet "urat" de la motor :-?? , era putin forjata dar nici chiar asa :blink:) vii cu un BMW din 84 cu motor de 2.5 =) si tot merge mai bine :)

 

P.S Logan-ul nu e facut nici pt a te "intrece" , e pt a merge usor cu ea si sa ai "confort" :) ma refer la varianta full :) , merge bine Logan-ul asa mi se pare :-??

Edited by pimp
Link to comment
Share on other sites

am vazut un Logan Rosu la mare cu 2 dungi albe pe el :-?? , avea stema de la Ferrari pe bara din fata pe cea din spate pe jante (aratau super si cred ca erau de 17-18 inchi) , neon pe sub albastru -->tunata masina arata misto

M-am uitat de unde tunnig la Logan e 1500 de $(bara fata bara spate Eleron , triple , faruri , neon , topa Sport |rally|) :blink: si ti-o faci misto... si cu sistem Turbo avansat ... si o faci si de curse mai ales cei care stau in bucuresti poate au vazut Logan-ul ala negru cum arata :| (nush numarul)

 

P.S cu cateva mii de euro o faci sa aiba confort ;-) si altele ... gata cu offtopicul sa vb despre BMW-uri :)

Edited by pimp
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Intr-adevar, apropos de imagine negativa, de cand am BMW toate lumea parca vrea sa faca cursa cu mine. Nu conteaza daca are o dacia papuc sau altceva vrea pur si simplu sa ma provoace. Se gandesc cand ajung acasa "Mama, mama am facut un Bmw". Poate noi vrem sa mergem normal, regulamentar sau vb la tel si vin astia cu chef de scandal!! Curios ??!!
Link to comment
Share on other sites

pimp: daca mai aberezi despre Logan aici iti dau suspend.

129995[/snapback]

 

:blink: Tare rau baiatu asta cu Loganu ... unii chiar nu au simtul realitatii. Mai imi spunea unu acum 2 saptamani ca era cu un tip cu un fiat uno (ala de prin `80) si vezi doamne a facut un e36 325i (nu era foarte sigur) la semafor... Daca esti intr-un bmw si pleci linistit ca asa vrea muschii tai, daca trece unu cu dacia pe langa tine inseamna ca te-a facut la curse :)

 

Si uite asa apar legendele despre daciile care au batut bmw-urile la curse :)

Link to comment
Share on other sites

:blink: Tare rau baiatu asta cu Loganu ... unii chiar nu au simtul realitatii. Mai imi spunea unu acum 2 saptamani ca era cu un tip cu un fiat uno (ala de prin `80) si vezi doamne a facut un e36 325i (nu era foarte sigur) la semafor... Daca esti intr-un bmw si pleci linistit ca asa vrea muschii tai, daca trece unu cu dacia pe langa tine inseamna ca te-a facut la curse  :)

 

Si uite asa apar legendele despre daciile care au batut bmw-urile la curse  :)

130044[/snapback]

 

Sry ... dar :| era si tunat la motor ala ca avea o tzeava (cred ca era de la sistemul turbo :-? ) , si nu mai suferitzi de bmw-uri ...

 

P.S Numai bine !

Link to comment
Share on other sites

Sry ... dar :| era si tunat la motor ala ca avea o tzeava (cred ca era de la sistemul turbo :-? ) , si nu mai suferitzi de bmw-uri ...

 

P.S Numai bine !

130106[/snapback]

 

era tunat la motor ca avea o tzeava? :blink: cati ani ai? nu te supara.

Si de ceea ce suferim noi nu cred ca trebuie sa fie problema nimanui. Ai vazut pe cineva de aici intrand pe forum la dacia sa le zicem sa nu mai sufere de carutzele lor? Esti fan dacia...fa-ti veacul pe acolo nu pe aici. Hai ca m-ai enervat... cand iti cumperi dacie sa nu uitzi sa o tunezi (pus spoilere nevopsite, un eleron stramb si ce mai au majoritatea) si sa asculti manele la maxim. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.