Jump to content

Oglinzile exterioare


Recommended Posts

Vreau sa schimb geamul si motorasul oglinzii exterioare la un e34. Problema majora asa cum o vad eu este de cum dau jos corpul oglinzii de pe masina si cum scot geamul vechi si-l pun pe asta nou...

120276[/snapback]

pt geam iti trebuie o surubelnita subtire care se baga pe sub carcasa(e un orificiu mic).bagi intorci si face "click"

Edited by bmb192002
Link to comment
Share on other sites

ca sa dai jos toata oglinda -corpul oglinzii- de pe masina vezi ca langa montant, la mijlocul usii ..pe linia dintre geam si usa e un plastic in forma de triunghi..chiar unde se prinde oglinda de masina ......ridici plasticul ala ..il glisezi in sus...si dupa aia e o mufa si un surub..nu te apuca daca nu ai inteles din ce am scris sa nu strici ceva.....nu am poze sa iti explic dar ai grija sa nu strici plasticul...cand am avut E34 am stricat un plastic d-ala de pe interior ca l-am scos fortat cu surubelnita pana mi-am dat seama ca se desface usor.Ca sa ai acces la mufa electrica a oglinzii ...trebuie desfacuta fata de usa dar nu in totalitate...tragi de ea de acolo de sub geam..partea superioara...si sare ...ea are niste cleme...intepenesti cu ceva sa ai o distanta de vreo 5 cm intre fetele de usa sa poti manevra mufa de la oglinda bine ar fi sa t e ajute un copil ca are mainile mai micute si incap mai usor.Bafta...daca imi dai o poza cu usa la interior iti desenez si iti explic.
Link to comment
Share on other sites

Nu trebuie sa dai jos oglinda toata.

 

Pentru geam ai o gaura dedesubt prin care bagi o surubelnita cu cap lat, si invarti de o rotitza si o sa iasa.

 

Motorasul este prins pe carcasa oglinzii cu 4 suruburi. Iese tot mecanismul cu tot cu ghidaje.

Link to comment
Share on other sites

Nu trebuie sa dai jos oglinda toata.

 

Pentru geam ai o gaura dedesubt prin care bagi o surubelnita cu cap lat, si invarti de o rotitza si o sa iasa.

 

Motorasul este prins pe carcasa oglinzii cu 4 suruburi. Iese tot mecanismul cu tot cu ghidaje.

120473[/snapback]

 

 

Oameni buni i-am dat de cap... Ma speriase mufa ce atarna din noua oglinda si credeam ca trebuie sa ajung pana la partea corespunzatoare din usa... Cand colo am realizat ca neamtul i-a facut niste papuci si in corpul de plastic care tine motorasele... Le-am desfacut pe alea si am scapat de umblat prin usa! Sa dea draq daca stiam de gaura aia din oglinda... :blink: :)

Link to comment
Share on other sites

Oameni buni i-am dat de cap... Ma speriase mufa ce atarna din noua oglinda si credeam ca trebuie sa ajung pana la partea corespunzatoare din usa... Cand colo am realizat ca neamtul i-a facut niste papuci si in corpul de plastic care tine motorasele... Le-am desfacut pe alea si am scapat de umblat prin usa! Sa dea draq daca stiam de gaura aia din oglinda... :blink:  :)

120522[/snapback]

Gaura aia o stiam toti hotii de oglinzi...bine ai venit in randurile noastre :)

Nu ai mai avut rabdare...sambata te invitam la un party de BMW-uri...un 7-ar, un 5-ar - al tau si eu pe jos...

Link to comment
Share on other sites

Gaura aia o stiam toti hotii de oglinzi...bine ai venit in randurile noastre :blink:

Nu ai mai avut rabdare...sambata te invitam la un party de BMW-uri...un 7-ar, un 5-ar - al tau si eu pe jos...

120540[/snapback]

 

As veni dar plec in Teleorman... La urmatorul meeting voi fi acolo!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.