Jump to content

Rezolvarea tragerii stg-dr a volanului


srb_alex
Go to solution Solved by srb_alex,

Recommended Posts

Revin, cu placere ce e drept.Inainte si dupa schimbarea piesei 2 am avut o janta ovalizata pe stanga fata si roata drepta fata dezechilibrata(de la gropi cred).Azi am indreptat janta si am echilibrat ambele roti fata ..si ...efect super, super, super.Fara tramlining,fara trepidatii la denivelari, inscriere perfecta in viraje, fermitate in manevre de volan..etc. .super.Celebra de acum piesa 2.. CONTEAZA. Multumesc autorului topicului si tuturor celor care au scris in el.
Link to comment
Share on other sites

Acum directia e mai ferma, daca termenul admite, insa tramlining-ul nu a disparut complet.Piesa veche avea o anumita uzura care se simtea si la mana.Probabil acel cauciuc din mijlocul piesei isi pierde din proprietati, devine mai putin rigid, preia diferit socurile din articulatia volanului si transmite o miscare mai putin precisa din caseta de directie in volan si invers..Am trecut si prin asta

+1.

o imbunatatire exista.

pt a disparea complet trebuie cauciucuri noi :)

Link to comment
Share on other sites

  • 11 years later...
2 minutes ago, Romulus said:

Dupa 11 ani, nu cred ca stie cineva despre ce piesa din ce post intrebi. Daca faci click pe partea de sus a postului, poti copia link direct la acel post si apoi lipi aici.

Ok. Multumesc de raspuns. 

Revin, cu placere ce e drept.Inainte si dupa schimbarea piesei 2 am avut o janta ovalizata pe stanga fata si roata drepta fata dezechilibrata(de la gropi cred).Azi am indreptat janta si am echilibrat ambele roti fata ..si ...efect super, super, super.Fara  tramlining,fara trepidatii la denivelari, inscriere perfecta in viraje, fermitate in manevre de volan..etc. .super.Celebra de acum piesa 2.. CONTEAZA. Multumesc autorului topicului si tuturor celor care au scris in el.

Au trecut 14 ani 🙈 Daca autorul sau altcineva , ma poate ajuta cu schema ca sa gasesc piesa nr.2 ,v-as fi recunoscator. Linkul la poza nu mai este disponibil dupa atata timp. Multumesc

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, srb_alex said:

Piesa 2

"Sper sa ajute pe viitor si pe altii ca mie mi-a mancat sufletul"

..Lasa ca ai avut si bucurii! 😎

 

Deci tu ai avut E46 acum 14 (paisprezece) ani cand eu ma urcam in E90.

✓✓✓ RESPECT! ✓✓✓

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, bimmer90f30 said:

"Sper sa ajute pe viitor si pe altii ca mie mi-a mancat sufletul"

..Lasa ca ai avut si bucurii! 😎

 

Deci tu ai avut E46 acum 14 (paisprezece) ani cand eu ma urcam in E90.

✓✓✓ RESPECT! ✓✓✓

 

 

L-am vandut anul trecut! 😄

Link to comment
Share on other sites

On 3/7/2024 at 2:58 PM, PATEU said:

Sa-ti dea Dzeu sanatate 🤗

Nu stim daca te-ai apucat de treaba dar cand o fi sa strangi sa pui Loctite albastru (mediu),. Adica pasta anti-vibratie, a slabirii strangerii. Se pune pe filet.

Edited by bimmer90f30
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.