Jump to content

-Optionale E36-


Atty

Recommended Posts

salut sunt nou pe aicea si nu prea ma pricem.....cum imi dau seama daca am incalzire in butuc(soferului)si incalzire in stropitoarele de la parbriz......stima!!!sau cum sa fac ca sa se incalzeasca unu spune intru fel alt cineva intr-un alt fel nu mai inteleg nimica

incuie masina, si ridica manerul de la usa sofer 30 de secunde(il tii ridicat), daca il simti un pic caldut inseamna ca ai

nu sta cu mana pe butuc ca se incalzeste dupa mana ta, controlaza dupa ce dai drumu la maner.

spor

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 144
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

salut sunt nou pe aicea si nu prea ma pricem.....cum imi dau seama daca am incalzire in butuc(soferului)si incalzire in stropitoarele de la parbriz......stima!!!sau cum sa fac ca sa se incalzeasca unu spune intru fel alt cineva intr-un alt fel nu mai inteleg nimica

incuie masina, si ridica manerul de la usa sofer 30 de secunde(il tii ridicat), daca il simti un pic caldut inseamna ca ai

nu sta cu mana pe butuc ca se incalzeste dupa mana ta, controlaza dupa ce dai drumu la maner.

spor

daca nu ma insel lucrul asta functoneaza numai sub 3 grade celsius,iar masinile care au pachet de iarna(parca asa se numeste)au un senzor de temperatura situat in canalul de aer din dreapta,care sub 3 grade celsius declanseaza incalzirea duzelor de spalator de parbriz si incuietoarea din butuc

este piesa 24

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 2 weeks later...

Revenind la topic, am ramas uimit la cate optiuni poate avea o banala pisicuta veche si deja trecuta. Oare exista vreun model cu absolut toate optiunile mentionate de voi? adica un fel de...FULL DE FULL OPSION?

 

Fara sa isc vreo polemica pe tema asta si fara sa supar pe nimeni, insa pe celelalte topicuri referitoare la comparatia intre pisica si logan, mai erau unii care se contraziceau pe tema optiunilor cum ca loganul ala cel mai dotat(habar n-am cum se numeste) are mai multe optiuni si dotari fata de pisica....pai la ce-am citit aici,pe bune dar loganul nici nu viseaza la asa ceva.

Link to comment
Share on other sites

Vin si eu cu o intrebare: e36 are ca dotare blocare usilor din interior printr-un buton? aici ma refer ca dotare de fabrica

Am gasit o poza, dar nu pare a fi OEM. S-ar putea monta acest buton fara mari interventii?

post-48819-0-74990500-1313387533_thumb.jpg

 

Ciao, Raul.

Edited by r4ulik
Link to comment
Share on other sites

ca sa ai butonul ala trebuie sa ai 4 geamuri electrice.

Am doar 2 geamuri electrice pe fata posibil o fi avut 4 inainte so cumpar eu si acu iau lasat doar pe fata sincer nu stiu ce sa zic eu am doar pe fata si merge bine merge doar pe fata unde am geamurile electrice , am auzit ca ar fi o optiune mai rar intalnita

Link to comment
Share on other sites

Am doar 2 geamuri electrice pe fata posibil o fi avut 4 inainte so cumpar eu si acu iau lasat doar pe fata sincer nu stiu ce sa zic eu am doar pe fata si merge bine merge doar pe fata unde am geamurile electrice , am auzit ca ar fi o optiune mai rar intalnita

 

pai nu are nici un sens.butonul ala blocheaza butoanele de pe consola??

 

mi se pare 100% nefolositor, ar fi folositor daca ai avea 4 geamuri electrice , copii in spate si ar bloca numai geamurile spate , de la butoanele de pe usi, tu de pe consola ar trebui sa poti deschide/inchide orice geam chiar si cu window lock on

Link to comment
Share on other sites

pai nu are nici un sens.butonul ala blocheaza butoanele de pe consola??

 

mi se pare 100% nefolositor, ar fi folositor daca ai avea 4 geamuri electrice , copii in spate si ar bloca numai geamurile spate , de la butoanele de pe usi, tu de pe consola ar trebui sa poti deschide/inchide orice geam chiar si cu window lock on

Sa iti explic cum functioneaza la mine apesi pe el ramane blocat apesi pe butoanele din fata de la geamuri nu se deschid trebuie sa apesi pe butonu acela de blocat geamurile sa revina la normal de abea apoi poti sa deschizi sau sa inchizi geamurile , da intradevar e aproape inutil pe fata ca in general copii sub 14 ani nu au ce cauta in fata dumnezeu stie..eu ori cum vrea sa fac upgrade sa pun geamuri electrice si pe spate

Link to comment
Share on other sites

Sa iti explic cum functioneaza la mine apesi pe el ramane blocat apesi pe butoanele din fata de la geamuri nu se deschid trebuie sa apesi pe butonu acela de blocat geamurile sa revina la normal de abea apoi poti sa deschizi sau sa inchizi geamurile , da intradevar e aproape inutil pe fata ca in general copii sub 14 ani nu au ce cauta in fata dumnezeu stie..eu ori cum vrea sa fac upgrade sa pun geamuri electrice si pe spate

 

daca blocheaza si consola nu cred ca e original, orice window lock ar trebui sa te lase pe tine ca sofer sa controlezi geamurile chiar si cu el on

Link to comment
Share on other sites

daca blocheaza si consola nu cred ca e original, orice window lock ar trebui sa te lase pe tine ca sofer sa controlezi geamurile chiar si cu el on

Daca am geamuri electrice doar fata nu vad ce altceva ar putea bloca...e normal sa blocheze butoanele de pe consola ca pe usi nu exista pe fata ....posibil nu e original dar e opt de e36

Link to comment
Share on other sites

scaune incalzite, electrice si cu reglaj lombar electric

perdeluta

inchidere cu alarma oe

suport pahare

cotiera fata

spalator faruri

...

 

geamuri electrice spate(la coupe chiar raritate)

 

al treilea stop de frana

tetiere spate

pilot automat

obc 18 butoane

 

sistem hi-fi harman kardon

 

navigatie(da a fost pusa si pe e36)

car kit

 

cand am zis navigatie nu m-am referit la cd-playerul traffic pro

 

airbag-uri laterale

 

webasto

 

roata de rezerva cu dimensiune redusa

 

senzori de parcare oe

 

pachet lumini

 

App de navigatie,are cineva vreo poza cu un e36 cu navigatie,eventual si cu scaune electreice? nu de alta,dar sunt curios sa vad cum arata.:mellow:

Link to comment
Share on other sites

a mers cand am pus poza prima data :) iti dau direct linku

 

 

LE am uploadat poza aici

 

:)

 

Sa inteleg ca acel ecran de jos ar fi navigatia?

Oricum,multam pt poze,sunt chiar faine. App, stie cineva de un asemenea model cu chiar toate optiunile posibile descrise in primele posturi de pe acest topic? cate or fi iesit,ca banuiesc ca nu au fost prea multe(daca au fost)...

Link to comment
Share on other sites

Sa inteleg ca acel ecran de jos ar fi navigatia?

Oricum,multam pt poze,sunt chiar faine. App, stie cineva de un asemenea model cu chiar toate optiunile posibile descrise in primele posturi de pe acest topic? cate or fi iesit,ca banuiesc ca nu au fost prea multe(daca au fost)...

iti dai seama ca exista, se gasesc poze pe net. sunt foarte rare mai ales alea cu navigatie, se vede din poze ca e o navigatie foarte primitiva(cred ca e cu sageti )si mai si costa o caruta de bani optiunea. din ce vad pe net, navigatia asta se gaseste numa pe modelele high-end, 328i , m3, si ultimii ani de fabricatie, iar la noi e36 din 98-99 sunt extrem de rare

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.